Õmblemine, kaardid ... kõik uus on põnev.

Juuliku sinine- pusakee.

Vol 2- sinine salomoni sall.
Kaia`s Scrapbooking Fairy Tale #34- suvelilled.
Irinaje on lisanud vahvad õpetused, kuidas paberist erinevaid lilli teha. Mina katsetasin esimesest õpetusest mooni ning sellest edasi aretasin midagi valge rukkilille sarnast. Paberlilli teen aga kindlasti veel.
Materjal: erinevad akvarellipaberid, kartong, augurauad, side, poolpärlid, paberlilled. Selle kaardiga tulin
TOP 3-s teiseks.

Oi, kuidas aeg lendab. Blogitamisega on vahe sees olnud, kuid püüan seda tühimikku nüüd jällegi tasapisi täita. Tegemisi on olnud palju, sõitmisi on olnud palju, emotsioone on olnud palju ...
Mojo 251. Kaardi mõõtudeks on seekord 15x15 cm ja see valmis tellimustööna eakale daamile 80.sünnipäevaks. Sisse sai pikk luuletus inimese elutarkusest ning kuna tegemist oli muusikalembese inimesega, siis juurde lisasin väikesed sildikesed, millele kirjutasin fraase erinevatest eestikeelsetest lauludest.
Pilte ei ole ka tänases postituses, aga luban, et neid tuleb järgmisesse postitusse. Tõsi, piltide laadimise juhtme leidsin üles ja panin kindlasse kohta. Minu elu seisnebki praegu asju otsides, sest peaaaegu kaks kuud tagasi soetatud kodukeses on nüüdseks põrandatelt vana värv maha kakutud ning põrandad on üle lihvitud ja mingine õlitamine tehtud ... mmm ... mul on ilusad laudpõrandad ja kaltsuvaibad ... no ja kuna siis on osa kraami majast välja tõstetud, siis ongi nii, et üht asja otsides tuleb mõni teinegi asi välja, nii ka see juhe, aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada.
Minu Martal on täna 5. sünnipäev, elu esimene juubel. Oi, kui armas oli see päev viis aastat tagasi ... Tänane päev ongi möödunud vaaritamise tähe all, kuid ma ei ole seda mitte üksi teinud. Kuna käimas on laagri nö eelviimane päev, siis täna oligi küpsetamise ja kokkamise päev. Ämmake tegi imehea pärmitaigna, millest lapsed vormisid viineripirukaid ja kaneelirulle. Aitasin rullimisel kaasa, kuigi nad arvasid, et nad saavad sellega ise ka hakkama, aga otsustasin siiski, et mina rullin, nemad vormivad. Vahva oli ja lastele hea kogemus. Lapsed kaapisid ahjukartulite jaoks kartulid, tükeldasid toorsalatit, avasid pakendeid, koorisid viinerid kilest lahti ning aitasid lauda katta ja pärast ka koristada.
Homme on Helme valla päev ning läheme laadale ja peame piknikku ning enamus lastest läheb siis ka kodu poole. Õed aga naeravad, et minul on see nädal nagu televiisoris jooksvas reklaamis, et "puhka puhkusest". Ma tahaks nüüd teada, kes mulle selle Stockholmi pileti lunastab?
Täiendatud postitus. Alustasin selle suve laagriga, mida olen õdede lastele juba mitmeid aastaid teinud. Sel aastal on kuus last vanuses 4 -12 aastat . Vahva on aga asja juures see, et juba küsitakse ka mujalt, et kas nö võõraid lapsi ka võtan laagrisse. Veel ei ole võtnud, aga vist on vaja hakata selle üle aru pidama ja ühel hetkel kasvavad ju omad lapsed laagrieast välja.
Tänane päev, 16.juuni, oli selline, et tegime
Manniga kaarte, siis saatsin kvartetiproovi ajaks õe juurde ja pärast väike jalutuskäik Tõrvas. Eks seele kaarditeoga ole nii, et kellel püsivust rohkem, see vaatab asja ilupilguga, kellel vähem, see lihtsalt teeb. Omajagu mängivad siin rolli ka vanus ja varasemad kogemused.
Teema: kaardid ja räägime rahast.
Kaarditegu sai selline. Kaunistatud said ka plokikaaned.




Jah, see rahateema oli selle pärast, et esimesel õhtul käisid lapsed poes ja kulutasid minu arvates arutult palju oma taskurahast korraga ära. Tegin koosoleku, mille käigus tuli karm otsus: 3 eurot peab igaühel jääma laupäevaseks laadapäevaks ja ülejäänu jaotame ära viie päeva peale. Poest tohtis osta ühe asja ja päevarahast ei tohtinud kulutada mitte sentigi rohkem. Raha oli selle päeva arutluse teemana tõsiselt luubi all.
Eile, 15. juulil, pidasime Kehtna KPK käsitöö õpetajateks õppijate kursuse kokkutuleku minu juures Oa tänaval. Vahva oli. Mõni pilt sellestki päevast.


Marta esitleb Linda valmistatud kõrvarõngaste alust.


Hetk issiga.

17. juuli- loodusepäev ja kingikotipäev.
Loodusepäev selles mõttes, et ajasin lapsed toast välja ja läksime Sõpruse parki. Kuna Marta oli nädal enne haige, siis meie läksime algul arsti juurde ja siis parki. Marta jäi 5. juulil niimoodi haigeks, et kui paari minutiga näitas kraadiklaas juba 40, võtsin ma termomeetri ära, sest ei tahtnud enam nähe, kuhu see edasi läheb. Nüüd tagantjärele võin öelda, et mul oli sel ööl tõsine hirm: temperatuur kõikus nii palju, et jube oli, laps oli koguaeg higine, tema väike süda kloppis nagu linnukesel ... Õnneks saime aga rohud peale ja nüüd on kõik jälle hästi.
Hetki pargis.


Koju jõudes tegime söögi ja siis läks kingikottide meisterdamiseks. Kuna minu asjad on veel kahes kohas, siis kasutasime taaskasutuslikku paberit. Teema: kingikotid.
Rasmus vaatab veel umbusklikult teisest toast pealt, aga liitus hiljem teistega ja kõik meisterdasid. Väiksematele olin rohkem abiks, suuremad said varsti ise hakkama ninga õpetasid väiksemaid. Töö käigus rääkisime ka sellest, kuidas oma valmistatud asju müüa ja millele tasub valmistamisel tähelepanu pöörata, et neid ka ostetaks. Püüdsime leida kingikottidele ka mingid hinnad.

Siin käib juba tõsine meisterdamine.



18. juuli. Meisterdame ja ajame äri.
Jätkuvad eelmiste päevade meisterdamised. Sel päeval tuli minu vend, laste on külla. Temal oli soov tekitada sünnipäevakink minu käsitöövarudest vastsündinud pisipiigale. Kingi sisuks sai minu ema heegeldatud valge peenikesest heegelniidist mütsike, Linda kootud papud, minu tehtud kaart ... ja see kõik oli ju vaja kuskile pakendada. Nüüd läks äriks, sest oli vaja paraja suurusega kingikotti. Äriõnn langes Sanderile, aga äri ajamise protsess tekitas elevust kõigis.
Onu Silver uurib kaupa.

Käib tõsine müügitöö.

Tehing on sõlmitud ja nagu äris ikka, siis kaotada peab ka oskama.

Pakendamine.

Kingikotte oli kogunenud kenake valik.

19. juuli. Laager vahetab asukohta: pakime ja sõidame maale, pooled bussiga, pooled autoga. Jätkub vaba tegevus: pallimängud, meisterdamine, endale ööbimiskoha paika seadmine. Järgmisel päeval peame Marta 5. sünnipäeva.
Tellitud fotoalbum, mis läks pulmakingituseks.
Materjal: linane kangas, muhu puuvillane triibukangas, peenvillaste lõngadega tikitud maasikatega muster on enda kavandatud, aga värve spikerdan ikka Muhu meistrite varasalvest; valge pits on heegeldatud peenikese puuvillase heegelniidiga, mille päritolu ei oskagi öelda; pits on tehnikumiaegsest mustrikogust.

Nii nagu meiegi blogides, toimub ka välismaistes blogides igasuguseid põnevaid loosimisi. Ühel sellisel otsustasin ka mina täna osaleda.
Leidsin sellise vahva kaartide blogi, mille autor on
Bev Rochester
Lisasin TK
Õmbleme koos 12 kotti juulikuu õpetus: laste käekotike.
Materjal: koti põhidetailid on paksust beežist käsitöövildist; pilt on aplitseeritud õhemast käsitöövildist. Valge kott on valminud varem.


TOP 40.
Enne jaanipäeva sooviti minult Eesti-teemalist albumit gümnaasiumis õppivale vahetusõpilasele Philippile. Tellijate soov oli, et sees oleks 12 lehte, kuhu nad ise lisavad pilte Eestist ja Tõrvas olemisest, et noormees siin oldud aega saaks meenutada.
Mõte oli kohe, et kui Eesti, siis Eesti ja mis oleks parim kui Eesti kaart. Seejärel oli kindel, et linnadest kirjutan Tõrva ja Tallinn ning kusagile lisan meie ilusad lipuvärvid; Tõrva sümbolina tõrvaahi; lisasin veel linnade nimesid, sest siin oldud ajal külastas ta nii mõndagi neist. Kõige lõpuks lisasin euromündi ja seadsin ta albumile tagumise poolega, et äkki kodus Saksamaal olles satub talle ka Eesti euroraha näppu. Köiteks kasutasin linast riiet, triibukangast, linast pitsi ning organzapaela.

