Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
26 Veebruar 2010
Mina pidin Romantika paki tegema Sniffile.Ta tänas mind nii südamlikult, et siiamaani mu kõrvad punastavad heastmeelest!

Alustame algusest: tal on blogis palju ilusaid asju, näiteks oskab hästi heegeldada. Esimese asjana hakkas mu süda kiiremini põksuma, kui nägin tal üht heegeldatud helesinist öökullikest! Niivõrd nunnu, pildistatud veel erinevates poosides! (kas tohiks paluda 1 nunnumeeter seda öökulli!) Siis veel heegeldatud kaunid prossid ja nõelapadjad - kõike ei jõua üles lugedagi! Ise vaatasin -lugesin tema blogi algusest lõpuni läbi. Pärast seda tekkis küsimus,millega mina suudaksin seda tublit käsitöömeistrit rõõmustada?
Mulle endale mõjub Romantika pastellsetes toonides,kus kohustusliku osadena: tsipa vanaroosat (või rohkem), veidi pärleid (või rohkem), natuke organzat,roosikesi,paelu,pitsi jms.Ning fantaasiat see kõik koos kokku vormida mõneks romantikahõnguliseks esemeks.Eks igaüks teeb nagu tal parasjagu oskusi on ning nägemus romantikast "andnud tiivad"...

Minu nägemus tuli välja selline...

Ettevaatust! Nägemus läheb pikaks!

Punkt 1. Alustuseks sain sobiliku õhema katteriide. Sellest oli plaan kõigepealt teha valgele kaustikule kaaned, mille otsad on õmmeldud masinaga.Kaunistuseks organzarosett koos vanaroosa nöörkaunistusnööbiga ja lõngaga ületikitud vilditud lehed. Mõned kohustuslikud atlassroosikesed leidsid omale koha ka kaustiku seljal.
Ning romantiliste ideede kaustikusse kandmisel pisikeseks abimeheks - organzapaela otsas järjehoidja , mis kujutab endast Korea rahukella.Punkt 2. Teiseks tegin suure kõrvarõngaste hoidiku, 28x28 cm pildiraami peale tõmmatud riidele. Vooklevale atlasspaelale õmmeldud kuldsed rõngad,kust kõrvarõngaste tagused konksud kenasti rippuma jäävad, ja kuhjake vanaroosasid helmeid.
Lisasin ühe ühe paari Tensha kõrvarõngaid silmarõõmuks ,mis kenasti harmoneeruvad prossiga.Punkt 3. Nüüd jäi jupike seda riiet üle, täpselt niipalju, et õmmelda pitsiga ääristatud kott Punkt 4 all olevale esemele...
Mida võiks kasutada näit. taskuna "Eriti heade asjade " jaoks? Kaunistusviis on samast stiilist, aga väikse silmamõõdu möödapanekuga õmblesin peale veidi ühele küljele ja harutada see riie hästi ei luba.See-eest südamega asja juures pusitud...
Punkt 4.Väike nõelvilditud pross, umbes 4x5 cm pikk. Vilditud lehed tikkisin üle villase lõngaga,kuna sellel oli parem värv.
Pross sai omale looduslikvalge pitsist raamistuse.Punkt 5."Aga mina? Mina kaaa....Ja muidugi,selle pere väikese printsessi peale peab ka mõtlema. Ja kui on printsess, siis tuleb külla printsike.Küll alles konnana, kui printsess kasvab, ehk saab siis temast prints?
Heegeldatud paksust lõngast, vabas vormis, sooja südamega Konn, pikkus noormehel 5 cm, sobib näpunukuks ja sõbraks...
Punkt 6.Roosa kirjahoidik, mis eelmises elus oli tugevast papist küpsetuspaberi rullitoorik.Kleebitud üle roosa käsitööpaberiga ja kaunistatud roosipundikesega.Sees minu personaalsed soovid..
.Punkt 7.Ja oligi kõik,pakk valmis!
Mina olen ka selle poolt, et Romantika pakivahetus muutuks iga- aastaseks romantikadoosiks. Kasvõi ainult järgmine aasta, et ei tüdinetaks.
See on minu arust nii armas projekt (aitäh Meetele!) ja väga vajalik "õrnadele naesterahvastele" -nagu meie kõik siin oleme. Närvikava püsib siis kenasti rahulik ja roosa. Loodame,et see roosa tase veab siis järgmise aastani välja, eksole?
Igatahes, mul on juba uued ideed järgmiseks aastaks purki soolatuna ootamas!
Josefiine posted @ 20:02 - Link - kommentaarid (12)

21 Veebruar 2010

Minust naispiraati ei saanud sel lihtsal põhjusel,et osalemine Romantika pakivahetusest võttis oma osa ajast ja resurssidest.
Nagu elus tavaliselt ikka ette tuleb - kahte head asja ei saa sina mitte!
Kui ma leiaksin endas pisikese piraadihinge,siis oleks see väga malbe ( kiire silmapööritus koos
ripsmeteplaksutusega) ,romantilisi pisiesemeid koguv ja mõnda vallatut blondi juukselokikest omav isik.
Karaabimerd armastav, sest seal on imeilus kirkalt värviküllane meri ja mis peamine-soe, soe, soe....
Läänemere piraat võid olla ainult kesksuvel ja siis ka paaril vihmavabal päeval. Kummikutega. Soovitavalt soojalt riides.
Kuhu ma jäingi? Malbe. No ma tahaks näha seda pastelltoonides Chaneli jakis Kariibimere naispiraati mastikorvi poole ronimas...
Kulla ja hõbeda saagi pärast kaaslastega kaklema ei läheks (ei tee kärbselegi liiga, misasi see kärbsepiits üldse on, vabandage?)Naudiks hoopis rahulikult horisondil laiuvat merevaadet ning laseks soojal päikesel end paitada (hetkel valitsevate miinuskraadide juures oleks targem öelda hoopis "oma konte soojendada" .)
Niisiis. Las müdistavad seal oma varanduse pärast, kui neil tõepoolest midagi targemat teha pole.
Aga niipea, kui saagiks on "vasevarandus" ehk antiikvasevärvi ketid, filigraanornamendid ja muu selline vintage stiilis väärt kraam- on hetkega õrnast roosinuusutajast saanud energiline, küüsi oma poole ajav piraaditar ( hoidke alt, kohe võtan oma traadikaksamistangid ja...eks katsuge te mul...) Kes siis vaskkettide kõlina saatel müdistades kohale jõuab ja oma osa saagist nõuab. Täiesti ebaviisakalt valjuhäälselt veel pealegi.
Niisiis, pöördudes jutu alguse juurde tagasi, minust naispiraati ei saanud- seega võin "kõlistada" kodus vaskkettidega niipalju kui hing ihaldab. Ja kõik selle ilu omale talletada. Aga selle tulemusena saadud varandus rändas omakorda uutele naispiraatidele. Kes seilavad siinsamas. Õnnelikkudele, ma usun.
Hõissaa, rummi asemel võtame näiteks mõnda lahjemat rüübet, eks? Huvitav, kui vanad piraadid oleksid teadnud,et alkohol annab ka kilokaloreid. Nad oleksid selle ainukese julge, kes selle oma rumaluse tõttu neile avaldanuks,lihtsalt segase pähe esimesele ettejuhtuvale üksikule saarele kiirelt maha jätnud...Ja uue pudeli rummi avanud! Hõissaa!

P.S. Tervitan soojalt kõiki vahvaid Naispiraate!
P.P.S. kommentaar kodustelt:"Aga kuhu jäi mõni kena puujalg ja papagoi?" Lisan siis selle, et las see puujalaga papagoi teeb teile hüvastijätukraapsu!...


Josefiine posted @ 16:20 - Link - kommentaarid (6)

19 Veebruar 2010
Väike tuisuõhtune postitus
Kuidagi see lõputu lumi,mis laseb minu kehal vähehaaval arvata ,et ta elab polaarvööndis,ajendab millegi ilusa järele.Loomulikult minu puhul tähendab see pärleid ja pitsi. See on üks juba kingiks läinud roosa "pesunööriga" pildiraam,mis on mõeldud pesu asemel kõrvarõngaste riputamiseks.Nöör sai kinnitatud naeltest tehtud u-kujulise konkstükiga.Naelapea ära hammustada tangidega ja keerata u kujuliseks.Siis ettevaatlikult puust raami sisse toksida.Mul oli natuke venivmakippuv nöör,see ei tohi olla veniv, aga mulle meeldis väga selle röökroosa värv.Tüüpiline naise mõtlemine-peaasi,et värv sobiks...

Sinna peale läks kingiks hõbedaga kaetud suurekonksulised kõrvarõngad mageveepärlitega. Naiselikud. Romantilised. Lihtsad ja ilusad. Lihtsalt ilusad.
Selline pross on tehtud valmis paksu vilditüki peale ,mis on lõngaga üle ääristatud.Ja peale ikka peotäis pärleid...
Praegu siis sedamoodi ,loodan peatselt kohtuda,mul on mõni asi veel näitamata! Katsuge lumele vastu panna,et ei tekiks lumemasendust!
Josefiine posted @ 18:41 - Link - kommentaarid (13)

12 Veebruar 2010

Küll on tore pakki saada! Mina sain väga armsa paki Agikeselt.Sellesama südamekestega kaunistatud paki,mille pilti ta foorumis enne ärasaatmist näitas.Kuna tänapäeval pakki saab nii harva,siis läksin nagu laps,elevil olekus koju seda ruttu avama!Lahtitegemisel haaras mind selline värvmäng,õrn tüll, ja mõte mis huvitav asi see küll olla võiks?...Pärleid ja uhket tähesära ja voilaa-tuli välja armas uhke kott! Väga naiselik !Kosmeetikat läheb päris palju sinna sisse...
Kolm paari "maitsvaid" kõrvarõngaid,need tordiviilud ja kommid paistavad ju maitsvad?
Tassikomplektis on küünal.Idamaiselt romantilise mustriga tassikomplekt...
Mis sinna karbi küljele on kirjutatud? See osa karbist on hästi kujundatud(sisuni pole jõudnud)Sees on astelpajumarmelaad: Kõik koos...suur tänu Sulle Agikene!


Josefiine posted @ 19:54 - Link - kommentaarid (3)

08 Veebruar 2010

Sisu kokkuvõte:"Veidi romantilist helesinist ,pikutamas kuupaistel ja mõlgutamas omi mõtteid hetkeseisust tänases pärlipoliitikas,vaadates asjaosalise pilgu läbi..."

Moraalselt toetust saab ta variandilt nr.2."Sinised oleme me kõik"Josefiine posted @ 21:16 - Link - kommentaarid (4)209973 visits