Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
24 Veebruar 2009
See kalakene trügis värvi poolest tänasesse pidupäeva ning soovib teile kõigile head vabariigi aastapäeva!Ta on joonistatud ja akrüülvärvidega tehtud alumise pildi ainetel,ühele toredale hobikalamehele sünnipäevakaardiks,20x20 lõendialusele.Taotuslikult omanäoline ehk mutatsioon
Kas teadsite,et meie lipuvärvi kala on päriselt ujumas India ookeani ja Vaikse ookeani lääneosas:sinine pehmeuimahven.Kahju et ta nii kaugel asub,muidu vahetaks oma rahvuskala räime, uhkema variandi vastuRaamat,millest pilt,on "Loomade elu"seitsmes köide"Kalad"lk.225.
Ei saa mitte mainimatta jätta,et minu esimene oksjon algab täna!Pakkusin oksjonile pärlikee"Peaaegu sini-must-valge",kus on kasutatud siniseid 6mm kaetud helmeid,tume-tumepruune 8mm FP tahulisi helmeid,antiikhõbeda värvi vahe-ja metallpärle ning minu lemmikuid "türkiisitilkasid",türkiisivärvi ja mustriga tilgakujulisi helmeid.Tulemus tuletab ju meelde sini-must-valget !
Rippuvad kõrvarõngad on 5cm pikad,(ilma konksuta)
Olemas ka teine variant "Türkiissinine",ilma tumedate tahulisteFP helmesteta.Tegin kohe kaks varianti,see on ka praegu soovi korral saadaval. Head pidupäeva jätku! P:S.vaatasime perega Narva paraadi.Näitab suures plaanis meie esileedit.Tal oli peas ilus pikakarvaline müts.Küsimus toanurgast:"ei tea mis nahka see proua kannab?"Vastus kiirelt teisest toanurgast:"Muidugi ilvese..."(huumorisooneta,palun ärge solvuge!)
Josefiine posted @ 10:46 - Link - kommentaarid (5)

14 Veebruar 2009
Kõigile ,kes reede ja kolmeteistkümne kenasti üle elasid soovin head sõbrapäeva!Selle puhul sobib siia üks käsitsitehtud klaasist südamega pärlikee. Pärlid on suuruses 12 mm, vahvalt veidi läbikumavad rohelised kuulid,antiikkuld vahepärlitega ning ripatsiosas ja kõrvarõngastes plastiklillekesed ümbritsemas pärlit.
Selle pärlikee sõbrad on muidugi kõrvarõngad...Kaunist päevajätku!
Josefiine posted @ 09:59 - Link - kommentaarid (6)

10 Veebruar 2009
Tähelepanuks neile,kes soovivad sõbrapäevaks kätt proovida minimõõtu maalitud puust kaardiga.Järgnev jutt on teile.Leidsin selle vahva asjakese oma varasalvest ning mõtlesin,et see oleks väga sobilik idee sõbrale. Idee pole küll minu oma,teostus aga küll.Pärineb 2006a.Vanalinna päevadest,kus käisin seda ühes õpitoas tegemas. Nüüd ma oleksin väga huvitatud,kust saaks veel sellist puitplaati,kaardiks on kasutatud 6mm-list. Minu ühe kaardipoole mõõdud on 10x5 cm ,muidugi võib teha muu kuju ja mõõtudega .(kas keegi teab soovitada,kus võiks saada/osta puidutööde ülejääke?Tiimarist olen näinud puust ovaalseid aluseid,seinapildiks) Mitu päeva on veel ees sõbrapäevani,ehk leiate puitmaterjali ,et saaksite ära proovida.Muidu raskem juhus on nendel,kel kodus peale puust tabureti,lõikelaua ning harjavarre pole ühtegi muud puidust liigutatavat objekti.Taburetil ja lõikelaual ju tükki välja ei sae,jääb järgi -harjavars.Julgemad võivad kaaluda mõtet harjal vars lühemaks saagida(ja hari endast lühemale pereliikmele edasi alaliseks kasutamiseks ulatada)Tekitatud osa paksudeks seibideks saagida, kaunistada ning kerge vaevaga on saadud isetehtud kink sõbrale-TRIPS,TRAPS,TRULLI mängimiseks nupud(või vanasti näit.kabe,aga siis pole küll millegagi põrandat pühkida,läheb ära terve harjavars) vabandan oma ula peale läinud mõttejooksu pärast... Pintslivarudest otsige kõige peenema otsaga välja,akrüülvärvid(jääb paremini puidupinnale)aga ma usun,et guaššiga võiks ka julgelt proovida.Kokkuköitmiseks(läbi keskel olevate aukude)kasutasin rohelist ja tumesinist mulineed,mis kokkukeerutatuna said paelaks.Tänu sellele seisab"kaardimaalike" hästi püsti.Lipsu seotud sõlm on tagaküljel.
Pildike peal on nagu mõnest lasteraamatust pärinev illustratsioon , kus "sõber Nunnu läks porgandi järele ja mina olen istunud siin oodates juba niikaua,et jõudsin vahepeal oma talvekasukale uue moe välja mõelda!..." Selline armas naivistlik.Hakake julgelt proovima,mina jään siia soovima,head käeharjutamist teile!
Josefiine posted @ 19:08 - Link - kommentaarid (2)

08 Veebruar 2009
Tere!Täna ma räägiksin sellise loo,elas kord Mutt (kellel ei olnud metrood),vaid pärlisahtel.seal nägid mõned pärlid ühes nurgas rahulikku saja-aastast und(hea küll,natuke vähem kui sada...)ja ootasid oma totaalse muutumise tõehetke.Pärlmutterrattakeste pärlikeel sai täna villand seal kükitamisest ja otsustas kapist välja murda,üksi ta ei julenud hästi, viskas silma peale kõrvalkülitavale metallripatsile,mis parasjagu nukralt oma igaõhtust lapikute pärlmutterripatsite üleloendust sooritas.Kee haaras kaasa oma ehtimiseks veel mõned metallvahepärlid ja väikesed läbipaistvad lillekesed. Ei tea kas iseloomud sobisid kohe esimesest silmapilgust,aga kokku nad said ja jäid.Metallripats lõikas oma nööri läbi,mille peale ta oli kinnitatud ja kolis kohe armsa abikaasa juurdeSiis selline lugu...
Tubli ripats sai juurde veel pärlmutterpärlitest ripatseid.Ega küll küllale tee...Ja nii elavad nad rõõmsalt oma päevade lõpuni!Tänaseks on unejutt loetud,head und mudilased!
Josefiine posted @ 19:22 - Link - kommentaarid (7)

01 Veebruar 2009
Tervitus!Alustame siis uut kuud jälle pintslitööde vallast.Ma mõtlesin,et peaksin omale lisama ka blogisse nupu"mulle meeldib kunsti teha". Esimene akrüülmaal sobiks kellegile esikusse,kui paneksin pildiallkirjaks"Kallis,kas läheme Selverisse"(seal olid vist jõupaberist poekotid)Kui vaadata ,kuidas kaabu nii uhkelt on tooli külge puhkama riputatud,võib olla ainus ühmatav vastus mehe poolt,kes ennast ammu teleka ette selili lõõgastusasendisse sisse sättinud :"et ta ei osale pakutavas projektis!"(Näide tuli mulle pähe seoses pildiallkirja väljamõtlemisega,elust enesest ,eksole?)Maali suurus 54x61 cm,esik peaks ilus avar olema kuhu see sobiks...meil näiteks ainus vaba pind on esikulagiSuuremalt1
Teine on väiksemate mõõtutega 41x45 ja sellega võiks näiteks kööki suunduda,"Kala ruudus kahe kannuga".Mustvalge koloriit võib päris kena olla. Suuremalt2
Josefiine posted @ 20:39 - Link - kommentaarid (3)209920 visits