Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
25 September 2010

Teate neid kartongkohvreid A4 formaadis? Sellistel on esiküljel rohkelt (minule )ebavajalikke reklaamkirjasid ,mis tuleb tuunimistööga sobilikuks muuta, et mõni väike pärlisõber saaks sellega oma varandust kanda.Idee oli lihtsamast lihtsam aga panen paar pilti ikkagi üles,omal hea vaadata mille peale tänasel ilusal sügispäeval aega kulutasin.Rohkem kui tunni kindlasti.
Kleepisin õhukese kollaka kartonglehe esiküljele ja sinna peale äärtesse sobilikke pilte, mis võtta oli.Pealt katsin raamatukilega , mis tänapäeva tehnikasajandil on ikka eelajalooline ,isepäine-kleepuv mitte perenaise sõna kuulav "elukas".Aga kohvrike on mõeldud 26.09 algavale oksjonile ,kus ta oleks abimeheks, et mõni tulevane ehtemeister oma kutsumuse leiaks...
Sees on pehmest plastikust alus, kus 25 -s pesakeses on omale koha võtnud pea pool kilo erinevad plastik- ja puuhelmed,käsitsitehtud klaasist pärleid, Lucite kellukaid, teokarbitükke, jpm.Ühes pesas on kumminiidi rull, millega väike pärlisõber saab asuda oma loomingu kallale.(Pilt oksjonil)Ehk see kärtsroosa karuke aitab omanikul häid ideesid välja mõelda?...Nüüd aga midagi romantikasõpradele.
Seitsme maa ja mere taga, elas kord imekaunis...
Kes teab, äkki neid romantikahõngulisi kõrvakaunistusi kandes leiad end järsku keset sügist oma muinasjutumaalt?Järgmised "Lillehaldja" kõrvarõngad meeldivad mulle väga.Nii armsad ja ei oskagi rohkem sõnu leiutada, lihtsalt tunnen, minulikud vist.Arvatavasti tegu mingi lillemaagiaga?...Paistab et Lillehaldjas on ka teel seitsme maa ja mere taha, järsku saaks viimase minuti pakkumise?Ilusat päikselist sügist teile kõigile!
Josefiine posted @ 19:56 - Link - kommentaarid (6)

23 September 2010
Head algavat sügist! (hoiatus:täiesti pilditu postitus!)

Suur, suur tänu kõikidele soojade õnnitlussõnade eest, mis mind väga liigutasid ja mis annavad mulle kindlasti jõudu juurde oma "blogistamisega" vapralt edasi trügida.
Nüüd loosimisest:
osalesid kõik 29 kommenteerijat, kes polnud selge sõnaga oma mitteosalemisest märku andnud.
Seekord toimus loosimine samamoodi ja samade vahenditega, kui kevadloosiski.Vaheldus ainult Fortuuna, kelleks oli meie 18-aastane tütar (kui küsisin temalt, kas võin ta vanust avalikustada, kurtis ta muigelsui, et ta on juba niiii vana, ta pidavat end tundma alles 15- aastasena!!! Appikene, mis ta siis 20 aasta pärast tunneb...)
Niisiis,ulatasin talle loosiratta ehk morsikannu loosilipikutega ja seal sees kõvasti sobrades, ulatas ta ühe loosi lõpuks loosikomisjoni ette, kes juba kannatamatu põnevusega ootas.
Avame lipiku ja siin on nüüd loosi tulemused :"Estonia 10 points!"Vabandust!
Aplaus! Võitjaks osutus ELIKO !Palju õnne ja head kõrvarõngaste kandmist!
Kõigil teistel osalejatel pole vaja kurvastada, sest kas teil veab nüüd Eesti Lotoga
, või mis veel parem- ikka armastusega!
Loosiprotokollist puudub tehnilistel põhjustel fototõendus, kuna fotokas on Ära.
Aga panen käe südamele ja vannun kõikide Josefiinede nimel- loosimine toimus korrektselt ausalt.
(Muidu minu südametunnistus ei lubaks magadagi...)
Nüüd nende teistest Josefiinedest ehk välismaa keeli Josephinedest.
(netist kiigates saab natuke targemaks)

Kõige kuulsam neist oli muidugi 1763a. Kariibi mere saarel Martiniquel sündinud Josephine de Beauharnais.
Teadlik oma kreoolipärasest veetlevast välimusest , püüdis ta pääseda Prantsusmaa kõrgseltskonda.
Juhus viis ta kokku temast noorema kindral Napoleon Bonapartega, kelle armukeseks ta sai 1795 a.sügisel.
Josephinest saab ihaldatud suurilmadaam. 1804 a. kroonis Pariisi jumalaema kirikus Napoleon end keisriks
ja oma abikaasa Josephine keisrinnaks. Viimane suri 1814, olles Napoleonist lahutatud naine.

Teine kuulsam Josephine on Josephine Baker, eelmise sajandi esimese poole üks kuulsamaid Prantsuse revüütähti.
Eksootilise välimusega julge tantsijanna, kelle lavariietus oli mõnikord vaid pärlikeed...
Tallinna vanalinnas asub Vene tn. 6 " Cafe Josephine". Eelmise sajandi alguse stiilis mõnusa prantsusepärase salongimuusikaga kohvik-botique (avati 1.03.2008 ). Ta on üks Chocolaterie de Pierre õdusatest kohvikutest.
Hr.Pierre´ile oli 20-30 -ndate aastate Pariis juba pikka aega südamelähedane ja nii jõudis ta läbi ajastu ja stiili Josephine Bakerini. Siit ka kohviku nimi "Joesphine"(Chocolaterie).
Mina avastasin selle koha 2008 a.Vanalinna Päevade ajal, mil tegin "vanalinnapäevade kolistamisringi".Ja armusin sellesse kohasse. (Eriti meeldis mulle naisejalgadega laualamp)
Ma usun, et minu fooruminimi päriski sealt selle nime-Josefiine.
Kui leidub neid, kes vajavad loosist ilmajäämisest lohutavat kohvijoomist koos Josefiinega "Josephines",
lepime kokku ja lihtsalt läheme!

Teie kolmas Josefiine
Josefiine posted @ 11:23 - Link - kommentaarid (4)

20 September 2010
Vaatasin täna kalendrisse, nägin 20-ndat ja ise mõtlesin, et pidin midagi meeles pidama selle kuupäevaga seoses.
Ahjaa, meelde tuli- MINU BLOGI SÜNNIPÄEV!
Liitunud 20.09.2008- seisab Isetegijas mustvalgel kirjas.Järelikult sünnipäevalaps on tervelt 2 aastat vana!Palju õnne!
Pakun tagasihoidlikult oma aia saadusi, sest alles saite torti IT sünnipäevalBlogikene on väga tubli- oskab juba pilte näidata nii, et pildi pool ikka rahva pool on, oma 2-aastase tasemel kirjutab, ei jonni ja areneb tasapisi edasi.Tavakujundusest on vahetanud dekoratsiooni- nii nagu ehtedki- romantikalaine on mõju avaldanud.
Antiikvask söögi alla ja peale...
Võib-olla on see kuidagi fooruminimega seotud? Ehk mõni Josefiine elas kusagil paar sajandit tagasi( no siis oli sellenimelisi hulgi)
keset romantikat, pitse ja balle (kes tahab ikka ette kujutada, et Josefiine elas hurtsikus, no ta võis seal sündida, aga leidis oma printsi valgel hobusel ja suundus temaga joonelt lossi poole)ja saadab mulle alateadvusse signaale.Tänapäeva inimesele võib tunduda seal lossis tapvalt igav, kui pole internetti.No esimesed paar nädalat peab linnulaulu saatel vastu, siis hakkad juba Isetegijat taga igatsema...
"Prints valgel hobusel, kus sa oled?" St. Josefiine oma unistuste printsi oodates, kes ta ballile viiks, lillekimp-korzaaz? on juba olemas...Rekvisiidi selgitus- ant.vask sõrmusetoorikule tehtud lihtne sõrmus, mis tehtud tütrele.

Printsi täna...ka ei tulnud.

Sünnipäeva puhul täna väike ülevaade mageveepärlitest tehtud ehetest:Mageveepärlitest kee lilleripatsiga , telliti kingituseks...Need armsad mageveepärlitest kobarakesed alles ootavad oma "kodukõrvu"...See käevõru on ka mageveepärlitest,veidi suurematest ja sellega võib Josefiine ise ballile minna.
Kui muidugi keegi teda märkab kutsuda...Aga nüüd tähelepanu!
Need kes lootsid sünnipäeva puhul pisikest kingitust saada, ei pea mitte pettumaÜks pisitillukene ikka on.Tegelikult on ta paariskujul.Kellest saab see tulevane blogikülastaja , kellel on väikestest mageveepärlitest kõrvarõngad kõrvas , näitab loosiõnn.Kolm mageveepärlit annavad 2,5cm pikkust sterlinghõbedast kõrvarõngastele.Kolmapäeva õhtul kell 21 hakkab loos pöörlema, kes on märku endast andnud, nende nimed lähevad tiirlema.Täitsa tõsijutt! Head õnne!

Josefiine posted @ 15:26 - Link - kommentaarid (35)

18 September 2010
Käisin täna Isetegija 5-ndal sünnipäeval oma Isetegija patareisid laadimas.Laadis väga hästi.
Tore oli näha "natuke tuttavaid" ja vähe rohkem tuttavaid inimesi ning imetleda megasuurt ja natuke väiksemat lapitekki, mis võistluse võitsid.(kolmandat tekki ega selle meistrit ei olnud kohal.) Lihtsalt suurepärane töö-ütleb Josefiine, kes ei tea lapitekindusest mittekuimidagi.Vaat, selle tegemine on kannatlikkuse etalon.
Kohapeal sai üksteise näputööd imetletud.Drexile võib vabalt pärliussi kuninganna tiitli ulatada, tal on need nii suurepärased. Ja Tsunaami oma kaunite ehetega...temalt teen ühe tellimuse, miks mitte meistrilt tellida.Kõiki teisi ei jõua kiitaMina võtsin kaasa sisalikuga kaelakee, allpool (vanades postitustes)on näha sarnane käevõru ja mageveepärlitega kõrvarõngad antiikvasega,mille pilti näitan järgmine kord.(praegu selgus,et pilt on vist tegemata)
Tort oli väga kena raamatukujuline, kahjuks ma fotokat ei võtnud kaasa. Aasta Isetegija sai peo käigus telefoni teel teada oma austavast tiitlist ja kuulis vähemalt kõigi aplausi.(Sokike)Ja teine Aasta Isetegija -Susa, oli kohe üllatanud kui tema ka ette hõigati.Täitsa tore oli.Ühe korra ütlesin sees head aega ja jutustasin väljas ukse ees edasi.Sealt mind võeti lihtsalt kaasa trollipeatusesse...Palju õnne kõigile, kes ei saanud osaleda !
See oli lühidalt -tegelikult oli seal söömine,jutustamine,tööde uurimine,müüginurgale pilgu peale heitmine, oksjon,ühispildi tegemine,vahepeal kõned, tordi söömine ja jutustamine,mis muidugi vahetpidamata käis.

Näitan üht uut üllitist Pärlisahtlist:
Sellele komplektile võiks panna nimeks:"Punane lepatriinu toob õnne"
Muidugi jälle antiikvask.(juba jälle ) Punane lepatriinu ,nagu punased pärlidki on klaasist.Lill ripatsiosas on tehtud pruunikast teokarbist.Kuidas teil õnnega lood on?Josefiine posted @ 17:22 - Link - kommentaarid (9)

10 September 2010
Järgneb:

"Selle sügise saak..."

Mulle väga meeldib nende klaaspärlite muster, suuruses 10 ja 12 mm.Suitsukvartsi värvi klaasist on 6 mm suuruses.Tegelikult olid algselt mõeldud ripatsiga kee juurde need pikad- pidulikumad kõrvarõngad.
Aga siis hakkasin mõtlema, et need nõuavad ikka staaziga kõrvarõngaste kandjat, kuna on üsna kaalukad.Kui kaua võib neid kanda, ilma ,et kõrvad ära väsiksid?
Ja tegin veel ühed- tavalised,väiksed ja armsad samasse komplekti juurde, et päeval
näit.tööl olla tagasihoidlikumatega ja õhtul minnes kuhugi välja-ehtida end bravuursematega...Kõik komplekt koos.
Kuna sügisannid on külluslikud , on ka pärlisaak tänavu hea!

P.S:Vabandust et järgnes,ma ajasin midagi sassi, vaat mis tähendab kui harva postitad...

Josefiine posted @ 20:27 - Link - kommentaarid (15)

Sel vananaistesuvel on olnud nii ilusad päikselised ilmad, aga minul on hinge pugenud selline rahutukstegev nukrus. Arvatavasti on selle nimi sügisnukrus.Kahju on ilusast suvest lahkuda(mälu on sujuvalt unustanud selle suve kuumimad "lõõtsutamisajad" ja järele jääb kõik hea...nagu laulusalmis.) Või oli See Suvi tõeline?
Kalendri järgi algab sügis alles 23-ndal, aga minu arust praegu on selline sujuv üleminekuperiood
pealkirjaga:"Äkki saabus sügis ja suve ära nügis!"
Floksid on natuke rohkem või vähem äraõitsemiskipras ja õied veepiiskadega kaetud.
Osa roose õitseb veel nii südantsoojendavalt ja sügislilled: krüsanteemid, sügishelleeniumid ja mõned astrid võtavad päikeselt viimast.
Tuju läheb paremaks, kui õues pika õunakorjamisridvaga udid kollase ploomi küljest üht vilja alla ja kui siis see mahlane ploomikene korvi asemel sulle otsaette end kukutab.
Päris kõva hooga muidugi.Läheb ju tuju heaks!
Praegu veel saab natuke õues istuda, nina päikesepaistes, meie vana õuekiik on kui vapper ja vankumatu tinasõdur- mis viimasena kolib ära talvekorterisse.
Aga nüüd peaks sellel istuma soovitavalt kiiver peas, sest iga tuuleiilike, mis kiige kõrval kasvavat õunapuud viitsib raputada, paneb valmis suveõunu ikka pots ja pots alla sadama.
Mats ja maaühendus.Hommikuks on kenakene hulk puu all, aga ülalpool veel jätkub õunu.
Ja rohi (murumodifikatsioon) kasvab aias rõõmsalt edasi- talle vist meeldib muruniiduk?
Ja seenekastet oleme söönud aia taga metsast, paar korda...
Aga tegelikult on ju kõik hästi. Lihtsalt looduses üks dekoratsioon vaheldub teisega , see on minu
probleem, et mulle meeldib See üks vaatus aastasest etendusest rohkem kui ülejäänud 3.

Minu selle sügise esimesel oksjonil on antiikvasega ehtekomplekt just sellisest sügisnukrusest
vallutatud toonidega:

järgneb
Josefiine posted @ 19:58 - Link - kommentaarid209922 visits