Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
22 November 2009
Ma armastan merd. Nii tihti,kui ilm ja võimalus lubavad,võtan ette jalutuskäigu mere äärt mööda Piritalt Russalkani. Tavaliselt õhtusel ajal, kui meri juba täiesti tindimustjas.Aga teda on võimalik kuulata ning tunda merelõhna. Ja vaadata,kuidas mustast pimedusest, äkki nagu mittemillestki-tekib hele säbruline,randa laksuv laineäär. Ning kaugemal, üle lahesopi äärekese,paistmas Tallinna linn .On seisnud juba nii kaua, kuid praegu -oma uhkemais tuledesäras.Taamalt vaadatuna tundub kuidagi väga armas.Linna tuled kumamas üle metallikarva merevee,vahel pakub konkurentsi ka taevast paistmas suur kuuketas.Vaatan lummatult seda ilu ja olen õnnelik,et elan just siin ja praegu.Kogen oma elu.Naudin ilu.See on minu kvaliteetaeg,mil mõte genereerib omapäi,loominguline ajupool hüppab rõõmsas taktis temaga kaasa.Igasugused head mõtted turgatavad pähe.Meri vist aitab kaasa.Igaühel peab selline "Oma"aeg olema.Aga seda ei paku keegi kandikul,seda peab ise omale võtma.Muidu patareid ei püsi laetud.Minul on küll nii. See mereteemaline kaart on mul juba mõnda aega tagasi tehtud.Sobib siia? Olge tublid ja nautige oma kvaliteetaega!
Josefiine posted @ 21:26 - Link - kommentaarid (1)

19 November 2009
Täna räägin veidi sellest oksjonile minevast ehtest.Nii kui ma seda kelmikat metallist maopaari poes pandlana nägin,teadsin kohe,et see sobiks kaunistama üht toredat ,naiselikku käevõru.Ning kuna naissugu ja sõna "madu" taha tahavad meessoost isendid vägisi võrdusmärki vedada ,tuleb ta nimeks "Eeva".Sobilik kõigile eevatütardele. Oleme siis veidi ussilikult nõtked ja graatsilised pealegi, iseloomiomadusest ärme räägi.Kes kõvasti sõna võtab ,selle kaela ümber tõmbame boamaosaba veidi kõvemini kinni,eks?
Komplektis on ka kõrvarõngad.
Tegelikult mulle väga meeldib nende pärlmutterpärlite veidi puudrine värvivarjund.Selline hästi õrn ja naiselik,(Helmehaldja omad).
Mõtlesin,et kui käe peale kinnitamisel kõigepealt T-kinnis tillukese turvaketiga läbi kinniserõnga panna ja siis ülejäänud T-osa panna ,siis seisab paremini kinni.
Oma vasakut kätt paremaga pildistades,jääb käsi nii suur ,nagu oleks jala küljes
Josefiine posted @ 20:34 - Link - kommentaarid (10)

06 November 2009
Läksin täna hommikul Mardilaadale.Väljas oli "kena" lörtsine talveilm,sees see- eest mõnusalt käsitööpisikuga nakatunud õhkkond.
Kuigi ma iseennast ei pea käsitöötegijaks,mõtlen ikka päris käsitöömeistrite all kudujaid,heegeldajaid,lapiteki tegijaid jne. (mina liigitaksin ennast käsitööhõnguliste nikerdajate alamliigi alla) meeldib mulle väga Mardilaat.Kõigi oma erinäoliste, igast Eestimaa otsast kokku tulnud käsitöömeistrite ,müüjate, ostjate,naeratuste, jutuvada ja valitseva teotahtelise käsitöölise õhustiku poolest. Tore on avastada väikseid "leide",need ei ole midagi sellist,mida tahaks järgi tegema hakata (hoidku selle eest!) aga lihtsalt huvitavaid ja/või humoorikaid ideid ,kiikan hea meelega käsitöö esemetele omanäolist lähenemist.Pisikese kiiksuga asjad on minu lemmikud.Ühesõnaga-vaatan mida on mittetraditsioonilise käsitööna välja mõeldud ja kuidas seda ka välja pakutud.Alguses hakkasin pilte tegema,küsisin ikka ilusasti luba ka ,kuid varsti jututuhinas ununes see.Olin niigi 4 tundi laadal.Ei saanud arugi,et kell nii palju ja kodus pott hüüdis sööki kodus pliidi peal ...Siin pildil on minu arust Üks maru hea idee. Õunakampsun! Kink ja pakend üheaegselt.Näiteks võid talvel õues õuna süüa,külm ei võta seda ära ja nina ka soe...
Vitraazehete töötuba tuli Pärnust,Punasest Tornist. Mõtlesin,et vaatan kuidas seda tehakse.Tuli välja ,et ikka ise pidi tegema.Proovisingi ärä...
Kõigepealt pidi proovija omale siit klaasihunnikust meelepärase tüki välja valima.Valik võttis silmad kirjuks...
Sellel klaasitükil pidi teemantkäiaga ääred üle lihvida,et tinateip kinnituks .Pärast teibi külge silumist ,joodetakse hõbedaga ääred üle.Rõngas külge ja minek!
Käsitsitehtud keraamika Viljandist,näiteks need imearmsad nööbid:
Vaatasin kuidas kuidas sünnivad imepäraselt peened pärlitööd.Rääkisin meistriga.Seal,kus müüdi pärlimaterjali, viibisin ninapidi kauem.Pidin ka omale pärleid soetama,sest need Tsehhi Jablonexi klaaspärlid olid nii omapärased!Siin pildil koos pärlitega ,need lapikud vilditud pallid peavad saama lilleprossiks,kohapeal ei olnud aega kokku õmmelda...
Eks ole,laadal pole õiget vunki,kui teisi isetegijaid ei näe.Nägin mitut. Ühe Eriti Toreda Isetegijaga sai koos kohvi joodud ja mõtteid vahetatud.Mis sest ,et kohv läks topsimaitseliseks,õiged "klanniliikmed" ei lase end segada ka laual kõrguvatest ketsupi-ja sinepianumatest.Juttu jätkuks! Suur tänu Sulle meeldiva aja eest! Siis selline päev oli...
Josefiine posted @ 21:30 - Link - kommentaarid (7)

01 November 2009
Hei! Poekinnaste kaunistus vol.2: Tegelasteks ikka mustad sõrmkindad,mis alati hallidena tahavad pildile jääda.Ja kahte sorti pitsi ning tillukesi pärlmutterpärlikesi .
Kohustuslik ,kuid seekord tagasihoidlik sõrmuseosa, mis on ümber sõrme õmmeldud peenema musta pitsi peale:
Kui nüüd kindad käes,saab õues ringi vaadata.Tõsiselt tuleb leppida tõsiasjaga,et hilissügis on käes ning kaugel see lumesaabastes päkapikuarmeegi on. Nautige sügise värve,seni kui neid näeb.Kasvõi näiteks üks külmanäpistatud kibuvitsaleht...
...või pilk kiviktaimla lillele,kes peidab oskuslikult oma värvidesse üht kollast kaselehte,kas leiate selle üles?
Paks seenetanud känd meie oja ääres ,elab ka selle talve üle.Istub seal nii kaua kui "seened seljas" lasevad.
Nüüd mõned sügisesed värvid ka pärlivallast.Pisike pilt pruunikarva lillast kellukakomplektist.Tegemist on muidugi Lucite suurte kellukatega.
Ja viimase rohelise suvemuru värvi pärlid ,koos roheliste kellukate ja pruunide helmestega.. Nautige sügist,ärge laske tillukestki mõtet sügismasendusest oma pähe ja ainult poooool aastat veel ja suusailm ongi läbi!!Homme on hingedepäev.Mõelge kui palju lahkunud toredaid inimesi te tundsite...Lähen vaatan ,kas mul on ikka küünlaid kodus.Kõike head teile kõigile!
Josefiine posted @ 17:49 - Link - kommentaarid (3)209922 visits