Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
20 Jaanuar 2011
Tänasel tuhksuhkrulumisel neljapäeva hommikul , leidsin oma kohvitassi kõrvalt sellise pildi:Tütar soovis mind rõõmustada tillukese sünnipäevaküünlaga, aga selle -kuhu peale see panna,unustas ostmata.teha ju ei saanud õhtul, ma näen.Ja see tuli tal meelde täpselt 5 minutit enne minu ülesajamist...Meie majas midagi head suhupistvat kraami kaua ei seisa.Tulemus-leidis midagi küpsisepurgist.Proovis ühte präänikut, see oli olnud nii kõva vaabaga, et küünal sisse ei läinud.Leidis siis teise , mis oli vist sellest sajandist.Viimaseks variandiks oleks olnud vorst- hea pehmeÕnneks see käiku ei läinud, muidu nagu koera sünnipäevJa sünnipäeva hommikul, unise peaga pidi ju midagi head enne küünla ärapuhumist välja mõtlema...Sellel pildil ma istungi ja mõtlen OMALE SEDA SOOVI:


Olen nii rõõmus!Sain tänase päeva jooksul palju õnnitlusi-nii et See Uus eluaastake peaks küll üsna hea tulema.Ja pisike sünnipäev tuleb mõne päeva pärast , kui härra abikaasa komandeeringust tagasi tuleb.
Kuna midagi uut pole jõudnud teha , näitan hoopis vanemat kraami.Näiteks pidulikku pisipotti, mis on mu töölaual.Palun mitte segamini ajada pissipotigaSinna sisse korjan ehteid meisterdades töö käigus tekkivad pisikesed traadiotsad ja muu pisiprahti.
Et oleks korrektsem, oli vaja potikesele kaant.Nõelvilditud paksule ümmargusele valmisvildile.Koos pisikese pallinupukesega, mis on küll mõne niidipistega tugevamalt külge kinnitatud, sest paksu pitsitüki peale see lihtsalt nõelviltides ei jäänud päris hästi kinni .
Kaktus piilus seda fotosesooni pealt...


...nii, et proovisin talle ka korraks "kübarat" pähe! Nüüd on okastega kübar(allpool) nagu fakiiril


Minu lemmikdisain-mulle nii meeldivad sellised! (Ennast kiitma ma ei väsi)
Lillenööbid, India käsitööhelmed ja 6mmm pärlmutterhelmed -vasega otse loomulikult!
Käisin ka Harjukate kokkutulekul paeltikandit õppimas ja jõudsin Karnaluksist isegi tikkimisraamiga koju,aga nüüd vaja mõelda kuhu peale oma looming "lahti lasta".Kõike kena teile!
Josefiine posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (24)

15 Jaanuar 2011
Täna läks oksjonile antiikpronksi värvides ehtekomplekt"Nööbimäe pronks".
Kes lootis eest leida terve mäetäie nööpe ja ivake pronksi pealekauba-pidi pettuma.
See suhe oli rohkem nagu ööbikukeele vorst:üks ööbik ja üks hobune.
Kui mäetäit ei ole , aitas ka seitsmest, sest seda tooni helesiniseid nööpe rohkem ei olnud.
Ja et oleks huvitavam , on päritolumaa"Nööbimäe" ja lisaks Pärlisahtlist väga ilusad erksinised klaaspärlid ning mõned säbrulise sisuga plastikud ka.Lisaks antiikpronksi värvi ketile, mida on õiges toonis pildistada pea võimatu,ikka jääb vase nägu(jäin natuke täna hiljaks pildistamisega- kui see kõige selgem aeg oli möödas)

Nüüd on ametlikult pool talve läbi, rõõmustagem! Võib vabalt end kevadesse unistada...
Josefiine posted @ 18:27 - Link - kommentaarid (11)

11 Jaanuar 2011
11.01.11 Kas tänane kuupäev on veidi maagiline? Või vähemalt huvitav.
Sel aastal on ees veel 11.11.11- jõuate vabalt midagi huvitavat planeerima hakata .Oli ju näiteks suur tung teatud kuupäeval abiellumiseks. Nii et kellel mis plaanid -pange aga paika.
Ja kes 11.11 ei jõua oma tähtsat kuupäeva paika panna , jääb veel üle 20.11.2011.
Aga neile, kes otsustasid sel kuupäeval kratti teha, pean kurvastusega teatama, et neljapäevad need päevad mitte ei ole.
Kratid tuleb siis teistel päevadel ette võtta.Minul oleks küll ühte vaja -aitaks tillukesest krapsakast kratipoisist, kes oleks kohe stardivalmis ,et ronida laua all pärlite järele ja peale ehete tegemist kõik laialikistud tarvikud jälle täpselt oma kotikestesse ajab.Ja teeb seda alla kolme tunni , ilma väljaõppe ja katseajataAga kolm tilka verd ma selle puusliku eest ikka ei annaks-kardan doonorikski minna nagu tuld!Verd võin näha ainult verivorstis-siis kui ta küpsetatud on...
Leidsin ühed suvised mitteehtepildid , tänase maagilisevõitu päeva lõpetuseks sobiksid need küll.
Tehtud juunis Viimsi Rannarahva muuseumis.Piltide järgi otsustades oli seal suvise "õuduste kambri"eri...
Kena rahulik puuslik, kas linnu tootem?...


Nurgas irvitab paharet ise...

"Palun võtke istet!"


"Ehtne Vanapagana kämmal" (muidugi ehtsat pole näinud)


Kirovi Kalurikolhoosil olid kunagi sellised tooted.Mäletan seda kalalõhnalist sampooni...


Et te pärast nende piltide vaatamist mind oma halbades unenägudes ei saaks süüdistadanäitan ühte kõrvarõngast ka.No tegelikult on neid ikka paar.
Kaugelt- teel muinasjutumaale...


Käsitsivalmistatud klaasist helmed sterlinghõbedast konksudega:


Kõike kaunist siitpoolt!

Josefiine posted @ 19:34 - Link - kommentaarid (10)

09 Jaanuar 2011
Uue aastanumbriga olen juba vaikselt harjuma hakanud ja vaatame mida siis Kass ja Jänes kaasa toovad.Hiirt japorgandit muidugi...Minu esimesed tööd Pärlisahtlist tulid sedalaadi...
Suvel olid postituses sama tüüpi "Kastaniallee"ehted.Üks tellimustöö:


Teine kaelakee...Need ovaalid olid huvitavast kunstmaterjalist-nagu ovaalsest raamis jää.
Valge ja vask sobib väga kenasti kokku...


Võib ka tagaküljest pildike olla, ega seegi pruugi peidus olla....Valged suuremad matid pärlmutterklaaspärlid kõrvarõngastes...


Või hoopis läbikumavad roosad klaashelmed:


Nüüd on ees ootamas selge siht TKV "Romantika", ainult ühtegi head ideed pole.Mäletan, et eelmisel aastal ajas neid lausa üle ääre...inspiratsioon uuuuu...!
Josefiine posted @ 20:19 - Link - kommentaarid (10)

03 Jaanuar 2011
TERE UUEL AASTAL! (üks pilditu heietus)
Käisin eile ennelõunal Pirita rannas.
Suvel poleks mõtet seda mainidagi, aga talvel, uue aasta esimesel pühapäeval, on sellise suure lumega seal omamoodi huvitav "lumeseire vaatlust" teostada.Kusjuures kohustuslikuks riietuseks lumepüksid ja saapad.
Labidalaiune tee viis randa, mõelda et poole aasta pärast on seal isegi liiv nähaNüüd valitses seal natuke pingviini lesila moodi lumelagendik.Üks koht oli ilusasti puhtaks roogitud.Ikka päris puhtaks, see oli talisuplejate pallimänguplats, mida parajasti üks mõtlik vares hoogsate sammudega üle mõõtis.
Ei tea kas need varese sammumõõdud sobisid vareste pallimängureeglistikku?
Kahjuks nende talisuplejate riietevahetusputka põles eelmisel aastal maha.Nüüd on neil sinna püstitatud üks kergehitis-tumerohelisest kilest, mis meenutab kangesti neid suuri klaasi- ja pudelikogumistünne.Aga ei oma arhidektuurilist väärtust.
Päris rannaäärde ei saanud suure lume tõttu,keegi ei taha seal sumbata ilma rajata.Nojah ja teerajajaks peaks sinna siis karja elevante lahti laskma, siis talluksid nad vallid tasasemaks ja läbitavaks ka
Muidu meri ei ole jääs, kuulad kuidas hääleks südatalvine jäine laine randa loksub.Vaatad merega tõtt.
Rohekashall meri taandub silmapiiril tumehalliks ja taevas jälle omakorda helehalliks.Vaatad ikka merega tõtt ja mõlgutad omi mõtteid.
Müüdi inimtühjast rannast purustab selja tagant kostev hele naisehääl:"Kuts, siia!" aga õnneks nad kaovad rannatee käänaku taha.Ja ma saan oma värsket mereõhuvanni edasi võtta.Mõtlesin, et kui kõik lubavad omale uue aasta alguses igasuguseid lubadusi, siis mina ei luba mitte midagi.Sest tean juba ette ,et nendest kinnipidamine võtab mul kogu energia ja lubadus ise kuidagi "devalveerub".PÜÜAN lihtsalt edaspidi parem inimene olla.
Aga ma ise soovisin seal mere ääres seistes universumilt hoopis õnne ja tervist teistele.Näiteks meie perele.Ja ikka omale ka .Kasvõi pisikest rõõmukillukest igasse päeva...
Olin lihtsalt õnnelik ja tänulik ja uut loomeindu saamas ja lihtsalt tundsin end nii rõõmsana!Kas olete tundnud rõõmu sellest ,et nüüd ja praegu ja just teie kogete elamise rõõmu? Tunda rõõmu lihtsatest asjadest.Näiteks suurest lumest?Vaesekesed Aafrikas...
Nii nagu vahetuvad aastaajad, nii vahetuvad ka elu rõõmud ja mured, kuigi mitte nii täpselt kui aastaajad.
Põhiline, et neid mureperioode ikka vähem oleks ja et nad elurõõmu lämmatama ei hakkaks.Nii ma seal lumes seisingi ja mõtted uitasid meretuulega võidu.Kõndisin veel edasi, et ringiga koju jõuda.
Iseendaga olemise aeg sai läbi kui koju jõudsin ja hea tujuga süüa hakkasin tegema.Tegelikult oleme ju kogu aeg iseendaga-lihtsalt me ei pane seda iga kord tähele!Ja teile soovin oma rõõmukillukest igasse päeva, jälgige hoolikalt ja leidke ta lihtsalt üles!
Josefiine posted @ 21:23 - Link - kommentaarid (12)209920 visits