Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
29 Detsember 2009
Aastalõpuni on nii loetud päevad,lausa viimane servakene jäänud.Panen siia servakese pääle detsembriehted ,lihtsalt vaatamiseks.Ehk jõuan sel aastal veel üks kord neid edasi näidata...Josefiine posted @ 22:09 - Link - kommentaarid (8)

26 Detsember 2009
Kena pühade lõppu!Alles sai nagu aru,et jõulud käes ja järgmiseks juba läbi!Tahaks lapse kombel hüüda."Nii pole aus!"Enne pühi jooksed kui tuli takus ja kui võid jalad seinale lõpuks visata,öeldakse,et pühad läbi.Jõuludel võiks ka peaproovi teha ,nagu Ameerikas pulmadega teevad.Siis jõuab pühata ja pühadetunnet enda sisse koguda.Mida siis hiljem rahulikult omaette tunda.Mul vist mõjus praegu toas heljuv piparkoogilõhnvõi miski muu(mitte alkohol!) Näitan meie piparkoogipilti, pealkirjaga "Emme,emme,vaata,nad näksivad meie glasuurkuu ärä! Ole rahulik,meil on teine veel!" Edasi peab igaüks ise omale meelepärase jõulumuinasjutu välja mõtlema.See oli väike näide sellest,kuidas meie peres tänavu vaid laps tegi piparkooke ja emme ainult MÄNGIS nendega. Teistes peredes käib asi ikka vastupidi...
Mõned kuldsed pakid!Peal on heleda paberile vedela liimiga sigrimigri ära lastud kuivada ja kuldse spreivärviga üle lastud.Kupatus liimitud pruuni paberkoti peale.Kaunistatud paki taga olevate kleepsulehtedega (seal on väga vahvad tillukesed ornamendid peal)
Panen siia ka mõned jõulukaardid ,mis ei ole mul küll tänavu tehtud ,aga lihtsalt näiteks.Kaartidel on kasutatud käsitsitehtud ja käsitöö pabereid .
See kuusega on külili,peab olema püstipidi.(parempoolne)

Need kaardid võib panna alapealkirja alla "Päkapikugarderoob" Huvitav kas ta ise läks sauna?
Riided on välja lõigatud õhukesest käsitöövildist.

"Toibuge "siis rahulikult Jõuludest ,et jaksaks uue aasta ka vastu võtta.Metalltiiger Mangi järgi eriti head ei ennusta!Käige hoopis Piparkooginäitusel Tallinnas ,kolistage Jõuluturul ja uurige looduses lõppeva aasta märke!Josefiine posted @ 20:26 - Link - kommentaarid (6)

21 Detsember 2009
Mina võtsin tänavu esimestkorda osa jõulupakivahetusest.Täitsa põnev! Mulle tegi paki Annuška,minu jõuluvärviks oli valge,punane ja roheline-üsna traditsioonilised värvid.Paki tõi mulle postiljon koju,veidi porisedes,et jõuluvana see aasta vist ise üldse pakke ei too,kõik peab tema tassimaNo,ta sai see kuu õige mitu korda meil käia,sest tellisin ühte koma teist.Jõulupakki avades tundsin nii isuäratavalt head piparkoogilõhna,et tekkis esimest korda kohe jõulutunne! Kahjuks pildile need ei jäänud,kuna olid transpordimisel "puzzlestunud",aga väga maitsvad!Pakis leidus imepehmest valgest lõngast peleriinitaoline sall,väga kaunis ja nii naiselik!Ma pean kohe mõtlema seda peent kohta ,kuhu raatsin teda kaela ümber sättida,aga kindlasti sätin! Veel oli rohelised kuuseehted ümber saanud uued punased "kuued" -heegeldatud erinevad mustrid. Need rändavad kohe meie kuuse otsa,mis käesoleval hetkel veel külmetab müüja juures(aga eks ta peab vastu!)
Natuke lähemalt need kuuseehted,kahju,et seda ilu pildialbumisse ei võtnud suuremana,sinna jäi väiksem pilt kui siin.Nii,et vaaadata tulebki siit! Pakist leidsin ka ühe väga põneva, Põlvamaa käsitööšokolaadi "Jõulušokolaad vürtsidega ".Ausõna,enne jõule nahka ei pista. Suur tänu Annuškale ,sellise imetoreda paki eest!

Nüüd tuleb pikk "heietus" kuidas,mina esimest korda avastasin jõulupaki tegemise võlu ja valu!Omamoodi üks põnev ja kindlasti ennast (just kõigepealt idee väljamõtlemiseosas)proovile panev projekt ehk PPPP (veelkord sõnaseletus-põnev proovile panev projekt) Et kõik ausalt ära rääkida,peab alustama algusest...Kõigepealt tekib uudishimu,kellele loosipakk tuleb teha.Põnev.Kaevad välja kingisaaja vähesed andmed ja "sügad kukalt" ,sest oled sama tark,kui enne.Mina pidin paki tegema Zulule,temal oli etteantud valge teema.Minu arust valge on kuninglik värv ja väga varjundirohke.Siis ei ole enam nii põnev,sest tekib mõtteahastus-mida üldse teha?Vihmane november ei ajendanud kuidagi jõululikke valgeid lumememmesid ja lumehelbeid tegema.Uurisin eelmise aasta jõulupakivahetuse pildialbumit ja süda langes järjest saapa ääre poole.Kui kõik ümberringi koovad,õmblevad ja heegeldavad,siis mida sina teed?Sel ajal sina veeretad laual (ja all) pärleid ja nokitsed niisama...Ühtäkki tekkis depresiivsevõitu novembritaevasse heledam laik,millest koorus välja selline idee-mis võiks rõõmustada pakisaaja südant .Võib-olla midagi õrna valget ja naiselikku talle laua kaunistuseks?Kõigepealt tegin portselanläikega valgest Fimost(kahtlustan,et see võis olla ikkagi Cernit,ei mäleta täpselt,noh,eks see vanadus annabki sedasi märku,varsti ei mäleta oma nimegi)Ühesõnaga kenad ümmargused kaunistusrattad,mis said kenadeks pärast mustri sissesurumist.
Kaunistuseks tegin paksust valgest käsitöövildist lehed,ääristasin hõbedase mulineega ja 1 leht sama valge pehme lõngaga,millega jõulupärjatooriku üle lihtsalt heegeldasin.
Valgele pärjale lisasin hõbedat-tülli ja nööri,et tulevalgel annaks helki ja pidulikkust juurde.Veel mõned ilusad nööbid ja i-täpiks sai särava kristallikesega filigraanmustriga lahtikäiv medaljon.Selle saab sealt lihtsalt karabiinhaagiga soovi korral eemaldada.Medaljoni sees oli...aga seda ta nägi vast...

Nii valmiski minu "Lumemarjad lumepärjal",mis iseenesest väga jõulupärane ei ole,see-eest kasutatav ka muul ajal.Jõululikkust annab talle väike lisand,kui panna sisse istuma väike inglilaps,mis sai minu poolt veidi "tuunitud"Ikka pärleid-kaela ja pähe.
Valge ehtekomplekt tuli juba ludinal:valge ripatsiosaga pärlikee,käevõru eelpainutatud traadil ja suured piimjad pärlid kõrvarõngasteks.

Kõik koos-kogu moos!
Kaardile tekkis sinaka lumega metsalumememm,kes valvab metsa sihipärast kasutamistTäna just uudistes näitas,et inimesed suudavad metsas kuuskedel ainult ladvad ära lõigata!Kohutav!
Aga teile kõigile soovin rõõmsaid tegusid sellesse lühikesse jõulueelsesse aega ning rõõmsat meelt!Mis sest et kõik kingituste pakkimine võib viimasele minutile jääb ja mõni lausa viimsele minutile !Peasi,et Vana tulekuks mõni salm ka välja vaadatud saab.Minul seeaasta näiteks selline pisike: "Pisikene tihane on kiisu peale vihane,miks ta on nii karvane ja pekitüki sarnane?"
Josefiine posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (6)

13 Detsember 2009
Käisin eile siinkandis ühel toredal koolilaadal ehteid müümas, panen praegu ainult mõned pildid oma asjadest.Vasevärvi kett on mind täielikult enda võimusesse saanud.Mulle niiväga meeldib see! See tahutud 10 mm punastest klaaspärlitest kee telliti allpool olevate samasuguste punaste kõrvarõngaste juurde.
Vasevärv ja sügavalt "silmavaatav" punane-nii jõulilik! Kindlasti jõuluvanale meeldib...

Ning ,et oleks tasakaal,siis sinist ka. Käsitsitehtud klaasist helmed ripatsis, terakese vasevärvi pärlikapslitega
Siin ja viimasetel kõrvarõngastel on ka käsitsitehtud klaaspärlid
See komplekt läks juba varajaseks jõulukingiks ja ühel armsal inimesel juba käes.
Veel ühed sügavsinised nagu ookean.Olen selle värvi inimene. katsun varsti mõningad pildid veel siia panna, kohutavalt on kiire enne pühi!Olge kõik head lapsed,sest päkapikud ju piiluvad!
Josefiine posted @ 21:02 - Link - kommentaarid (7)

07 Detsember 2009
Kas teil jõuab päkapikk iga päev midagi tuua?Panen siia päkapikkudele inspiratsiooni mõttes ühe kirja päkapikult,mida meie laps sai mõned aastad tagasi"siis kui ta veel alla 1 m 75 oli". Pisikeses formaadis läkitusi sai ta vahelduseks magusale,et magusasoolikas liiga välja ei veniks!Autoritasu ei pea maksma,sest see on siitpoolt ekraani istuja omalooming.


Tervitusi lumivalgelt Lapimaalt!

Olen Jõuluvana postkontori kõige tibatillukesem päkapikk ning lumekristallselt aus olles ajendas mind Sulle teadet saatma tõsiasi,et Sinu Päris päkapiku Trulla Päkaga on lood kehvad! Nimelt otsustas ta torisedes,et pole veel suveunest välja puhanud ning põõnab praegu parajasti järelund.Ise on juba suvest saati 8000000000000000000000000 korda külge keeranud, 50000000 x naba süganud, pooled päevad norsanud, 35 päeva kõhtu koristanud, paar peenikest puuksatustki lasknud,üks vägev ilmkärakas ka lisaks,nii, et kõik päkapere hüppas maavärinahirmust, 2 korda silmad lahti teinud ja ruttu pärast varvastevahtimist jälle kinni pannud,mõned matsatused ja kempsuskäimised veel pealekauba.

Minu arvates paistab,et ega ta See jõuluaeg vist jalgu alla ei võta,ümmargusekene nagu ta on...Ja kui ärkabki,siis millal ta vaeseke ükskord Maailmade .....Tänavate kaardi üles leiab ja sealt selle õige teeotsa üles otsib.
Pole vaja tänavu Sul tema suhtes lootust hellitada.Kui Trulla tahab norsata,siis norskab nii ,et korsten ka väriseb.Las ta siis magab,sest päkapikkude äratuskella koos äratuskahuripaukudega ta ei kuule,vaeseke on üsna kurt, mis kurt.
Hea veel kui näeb (siis,kui silmad viitsib lahti teha).Lohutuseks Sulle, järgmine aasta pidi hea päkapikuaasta olema!
Kõige paremate tervitustega päkapikk Tillu.

PS: Oh jeerum, selle ajaga ,kui ma siin kirjutasin on juba uued uudised: Trulla on välgukiirusel üles saanud ja mühinal Eesti poole minekule pannud.On nähtud üht pakki järel lohistamas.Järelikult lootust veel on,et ta sinna kanti pärale jõuab.
Hoian pöialt!
Josefiine posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (5)

01 Detsember 2009
Kena märga jõulukuud! Öökull on meil tarkuse sümbol.Nii tark ta oli,et tuli minuga lillepoest kaasa ,oma tulevast"pesa" kaunistama ehk lillepotti meespoolele,kel sünnipäev.Sünnipäevalaps eriti lilli primaarseks ei pea ,aga selline kompoti-pott meeldis vist talle küll.
Tükike sobivat kuiva "pesamaterjali" leidus nokitseja kodusest varasalvest.Samuti ka hiina laternad .
Tugeva nööri liimisin liimipüstoliga heleda plastikpoti peale ja samuti mõned puust nööbid.Kõik ülejäänud on ka liimipüstoliga tehtud.Selliselt see oksakestest ja kuivatatud lilleosast tiibadega öökullike istubki.
Istub puust kahvli peal .Kookoskoorepoolikus on ta "maitsestatud" mõne kärbseseenega,ühe ärakarand lepatriinuga,ettekujutlevat lõhnabuketti täiustavad veinipudeli korgid ja pealenuusutamiseks kasetohurull.Juhhei!
Üks pisike mageveepärlitest käevõru ka,see läks ühele noorele emmele kingituseks. Lisandiks antiikvask leht,metall lepatiinuke ja mõned roosa kvartsi tükikesed koos swarovski tahutud helmega
Josefiine posted @ 19:22 - Link - kommentaarid (11)209920 visits