Pisike Pärlisahtel
Minust
Asukoht: Tallinn, Pirita
Tähtkuju: Veevalaja
Link

Minu Disainimaja
Meeldib
perekond,positiivsed emotsioonid,,päike,sära inimeste silmis ,loomerõõm(eriti mõne hobiga tegelemisel)ja muidugi pärlid,helmed.Tore on olemas olla kui oled avastanud pärlimaailma!Ja väike annus maalimist!
Ei meeldi
kõik halb ,milleks inimkond on võimeline
Projektid,milles osalen
Arhiiv
Tsitaadid
Josefiine on öelnud, et talle võib kirjutada ka meilile: pisikesahtel@hot.ee

Loen
Kriminulle,vahel jälle naistekaid ning teisi mis huvitavat näppu satub.Internetis võib ennast unustada igasugustele beads lehekülgedele.

Filmid
Palju häid filme on nähtud,ei oskagi neist pingerida luua,sest lemmikuid on mitmeid.

Kuulan
Positiivset meeleolu loov muusika,eriti kui ta taustaks mängib pärlitega nokitsejal!

Pisike Pärlisahtel
Kui pärlihoog peale tuleb ja kui ei tule,siis vahel loendan pintsleid
30 Detsember 2008
...Ja läbi see aastakene ongi! Uuelt aastalt me ootame kõike head,oma soovide kallal murrame pead:-et kaugele maha jääks murede piir,-et rahuldust kingiks meil käesolev viiv,-et rõõmust võiks särada kõikide silm,-et rahu ja õnne oleks täis kogu ilm,-et tervis meid kunagi alt ei veaks ja et aasta läbi ilusat ilma peaks.ei kõiki soove me isegi tea,aga tulla võiks kõik,mis ilus ja hea! Ka sel aastal oli head küllaga,kui tagantjärgi veidi mõelda.Näiteks sügisel Josefiine oma blogi ehk pisikese pärlisahtli "avamine " Isetegija suures perekonnas!Hästi tore on siin olla,loodan rõõmsalt edasi areneda ning hea kui kellegile minu blogi veel huvi pakub.(Omal on ka ülevaade, mis asju olen teinud)Sellel pildil oleva rõõmsa rotikesega(pärit eelmise jõuluvana kotist,pole kahjuks käsitöö)soovin kõikidele Pärlisahtli külastajatele "Head lõppevat rotiaastat!"Kuigi rotiaasta lõpeb 25.01.09ja 26-l kohe kell 9.55 on pühvel platsis!Tahaks nii loota, et rahulik ja heatahtlik pühvel,kuigi Mangi uue aasta ennustuses väga rahulikku midagi ei lubanud...
Pisike jõulueluka ja lumememme sugulane on pesa teinud meil hõbedakarva värvitud lepaoksakeste sisse...
Sel aastal viimast korda oma looming:hallid kaetud pärlid ripatsitega,kinnis eespool.Mul viimasel ajal meeldib just selliseid teha.
Vahelduseks üks kirju naturaalsetest jadeiiditükikestest ehe,ripatsiosa on kui päkapikukeha!Pea on ka jadeiidist.
Ning lõpetan aasta piduliku komplektiga,palun:hõbehallid pärlmutterpärlid!KÕIKE,KÕIKE HEAD TEILE KÕIGILE !KOHTUMISENI UUEL AASTAL!
Josefiine posted @ 16:28 - Link - kommentaarid (6)

26 Detsember 2008
Ilusat lõppevat jõuluaega kõigile!(häid pühi soovisin pühadefoorumis juba ära)Loodan et kõik on kenasti välja puhanud ja heas meeleolus.Ei saa ju paha tuju olla kui aasta kõige ilusam püha perekeskel veedetud!Selleks aastaks siis kallis külaline-jõuluvana, ära saadetud,päkapikud spaasse puhkusele läinud ja ise saab ka imelikul kombel lõpuks puhatud.Sellel pildil on selle blogi ainukene kootud ese: suur jõulusokk,ja selle tegi minu tütar paar aastat tagasi käsitöö tunnis.Täitsa kahju,et selle peab päkade lahkumise järel talveunne pakkima,ta oli köögiseinal lausa kaunistuselement!Kuidas küll need jõulud iga aasta üha kiiremalt tulevad ja ka ruttu lähevad?Aasta kõige ootatuim ja ka kiireim aeg,nii kahju et kõik läbi saab.Peab jälle omale uue märkmikkalendrisse oktoobrikuu vahele panema sildi,"kas sa ükskord võtad õppust,et hakkad varakult jõulukinke ja kaarte tegema!"(ja siis jätkub kõik vanaviisi...)
Panen veel paar pilti sel aastal tehtud asjadest(kõigest ei ole ka fotot)Näiteks see sinakasrohekatest helmestest komplekt.Muuseas,pronksivärvi seemnehelmeste vahel on väikesed läbipaistvad kuldse sisuga tilgakesed.Käevõru ja kõrvarõngad...
...ja pika pärlikeega koos.
see on üks vanem väljaanne,kevadine väljalase,komplekt minu lemmikvärvides ,eelpainutatud kaelakee traadil koos kõrvarõngastega.Digikas peaks üks uuspärlikee ka sees olema,aga enne vaatan jõulupildid üle.(ja tuleb ära laadida) Kõike kaunist selleks korraks,ma usun et see aastalõpp kohtume kindlasti veel!
Josefiine posted @ 20:43 - Link - kommentaarid

21 Detsember 2008
Tere viimast advendiõhtut ning head talve algust!Pean parandama veel sellel aastal oma "reputatsiooni "sellega,et näitan oma oskusi ka pärlitraatimise vallas.Kasutasin 0,6 hõbetatud traati.Esimene kee võttisaega,teised läksid juba libedamalt,aga siiski täpselt ühesuurused aasad ,nii alguse-kui lõpuaasad, välja ei kukkunud.Tegelikult väga tore tegevus,välja arvatud see,et traadijupikesi on toas nagu miiniväljal...
Komplekt"Münt". Metallflorindid on ostetud kpl."Kangas ja Nööp"
Teine sai suviselt nime "Suvi"
Kolmandas on ripatsiosas mereteemalised metallhelmed,ühesõnaga "Meri"
Ja kõrvarõngad samast "Merest"püütud.Tegelikult need rändasid kõik Rae jõulueelsele laadale.Pärast,13.12.pärastlõunal võtsin osa ühest väga toredast üritusest,kuhu minu endised töökaaslased (nüüd tuleb üllatus!)minu juhendama kutsusid(mulle endale tuli see kõige suurema üllatusena,pole ma ju käsitööõpetaja)tegu oli "minu esimene pärlikee",kus kõik osalejad(UH;neid oli palju!)said jõuludeks ise omale lihtsa lükkimistehnikas pärlmutterpärlitest pärlikee teha.Kes tahtis võis ka seda ripatsipärlitega kaunistada,kiiremad jõudsid ka käevõru eelpainutatud traadile valmis saada.Minul tohutult tore kogemus esimest korda juhendajana saadud ning tundub et teised olid rahul.Väga emotsiooniderohke päev! Tervitan soojalt oma tublisid õpilasi!
Josefiine posted @ 17:45 - Link - kommentaarid (2)

20 Detsember 2008
" Uuest aastaringist puudu mõned sammud,on varjud seinal,õues pimeneb.Ja tundub,nagu külmetades tammuks,uus aasta juba ukse ees." Jõuludeni on niii vähe aega,päkapikk peab kogu aeg oma nimekirja vaatama,et mis jälle kingikotti poetada.see aasta hoiatasin oma ema ja õde ,et nad saavad vaid ehteid!(protestijorinaid ei olnud kuulda)Kahjuks muud käsitööalad mind ei tõmba...Vahel tegelen väikestviisi ka maalimisega,kui nendest ükspäev ka korralikumad fotod saab, siis võib näidata ka .Praegu on siin pildil minu jõulupunane komplekt ,tahutud FP helmestest ,ripatsiosaga.
Kõrvarõngastel "kasvasid"keskelt välja rõõmsad rohelised lehekesed.Soovin kõigile jõudu jõuluettevalmistustel,pühad on ju nii ukse ees!
Josefiine posted @ 15:16 - Link - kommentaarid (5)

17 Detsember 2008
Vaatan,et tere õhtust asemel tuleb juba head ööd soovida!Jõuan ehk täna õhtul paar asja veel siia panna .Mõned lillad kaetud helmestest ehted:pärlikee...
ja sellega sobivad kõrvarõngad.Nii,see värv on ka esindatud.
mulle väga meeldivad Tensha helmed,nad on nii romantilised.(Mul ei tule paremat iseloomustavat sõna korraga pähe)Kes ei ole pärlitega nikerdaja,sellele selgituseks:need helmed on tehtud Jaapanis,kus nad maalitakse käsitsi ja seejärel lakitakse.Üsna peenikene maaling!Tahtsin just samasugust ripatsit kui enne jadeiidikee puhul ,kuna helmes on nii võluv siis ei saa näitamatta jätta...
...ja kõrvarõngad ka!Minge ikka magama,et päkapikud saaksid oma tööd ka lõpuks tegema hakata!
Josefiine posted @ 20:51 - Link - kommentaarid (2)

14 Detsember 2008
Minu jõulukonnake tervitab teid ning soovib ilusat kolmandat advendiõhtut!Vahepeal olen tegelenud vaid jõululaadale kauba "vabritseerimisega"(uneaega jäi väheseks ja käsi valusaks,aga valmis sain.Eks sai kaup natuke liiga hilja omale tellitud,ei õpi ka inimene,et iga asi võtab aega...või siis natuke rohkem...)
Rae kultuurikeskuses toimus jõulueelne käsitöölaat laupäeval,13.12.08Väga kena kohakene.
Minu lauake...
Üks näidis pakendatud kaubast.
Täna teen väikse ülevaate rohelistest kaetud klaashelmestest tehtud ehetest.Esimeses komplektis on ripatsiks hõbedavärvi väga filigraanimoodi liblikas ,lisandiks all pärlikesed.
Komplekt"Rohekuldne I ",eelpainutatud kaelakee traadil.
Teine "Rohekuldne"
Selle ripatsi suure plastikhelme "triibutatsin" üle heleroheliste seemnehelveste ridadega.Kõrvarõngaste pärlid ja käevõrus olevad olid valmiskujul ostetud.
Rohelise eelistajale oli kõrvarõngaid selline valik pakkuda...
Ja lõpuks käevõrud,ikka eelpainutatud traadil.Pilte palju,juttu vähe(ei jaksa mõelda kahjuks praegu huvitavat teksti,mul on täna ajuosakonnal vaba puhkepäev)lähimal ajal "tüütaks"teid edasi järgmiste piltidega.Ja et teil ikka päkapikud käiksid! PS.Ma vaatan,et Konnale on ikka hädasti vaja väikest punast päkapikumütsikest...
Josefiine posted @ 17:31 - Link - kommentaarid (3)

01 Detsember 2008
Jälle Pärlisahtel siin!Täna tuleb teemaks-poolvääriskivide eri.Mind on võlunud mitmed poolvääriskivid,need on kuidagi"tõsiseltvõetavamad"nii tegijale kui ka kandjale.Loen alati ka selle kivi kohta,mida ta võib uuele omanikule anda(või siis mis tähtkujule sobiks)Näiteks see dalmaatsia mustriga jaspisetükkidest kee võiks hoolitseda omaniku tervise eest,sest jaspis on väga tugev energiakivi,mis kaitseb haiguste eest.Ripats on peene mustriga jaspisekivi.
Tumeroheline kambaba jaspise kivi kõrvarõngastes,käitub nagu kärbseseen metsa all-ta lihtsalt meelitab oma võrku ilusa mustriga.Mina juba sattusin ,kohe kui neid nägin...Käevõru on rohelise jadeiidi väikestest tükkidest,veidi ka sellise samblase olekuga...
Kolmas,minu lemmik- merevaigu värvi jadeiidi tükikestest ripatsiga kee.Tegin ripatsi suurest ovaalsest portselanhelmest,selle kollasele kivile on ta minu arust väga sobiv...Traaditud ripatsikuhilas on ka mõned tahutud meevärvi 6mmFP helmed hulgas.Jadeiidi kohta näiteks see:parandab meeleolu ja väljendusvõimet,andes kasutajale tagasi tema isikupära ja võime armastada.Tema mõjuväljas on ühinenud naiselik tundlikkus ja võime elada iseenese ning loodusega harmoonias.(kui pakub rohkem huvi,tekst on pärit: www.loitsukeller.ee/kivid)
Komplektis on ka käevõru ja kõrvarõngad.Kõik poolvääriskivilised kõrvarõngad said sterlinghõbedast konksud.Need on küll ilmatu õrnakesed...
Josefiine posted @ 17:26 - Link - kommentaarid (4)209967 visits