Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
03 Juuli 2009
Minu teine

Juba mitu päeva tagasi oli see, kui minu teine täispikk kirivöö valmis sai. Seekord läks asi hoopis nobedamalt, kuigi rakendus tuli siiski kaks korda teha. Kõik see põhjustatud sellest, et muster oli valesti maha joonistatud ja seda mitte minu poolt, vaid infoks kõigile, kes kasutavad musta-valgekirjut Kaarma Voolmaa rahvarõivaraamatut, sealne Põlva naise kirivöö muster on mustrilehel valesti. Ju on kellelgi pildilt maha joonistades äpardus juhtunud. Sama muster on ka ühes väikeses rahvarõivavihikus (samuti valesti), pealkirja täpselt ei mäleta vist oli Räpina, Põlva ja .... naiste rahvariided.

Mustri viga on see, et kui mustrilehtedel on vöö servad nö paralleelselt mustrid, siis tegelikkuses peavad need sammuga jooksma. Tänu sellele õppisin omal nahal, et kui keskmise mustri lõngade arv on paaris, ei saa kuidagi olla võimalik, et küljed ehk küüd oleksid paralleelsed.

Vöö sai ise 3 m ja 11 cm pikk ning 4 cm lai. Nagu juba enne mainitud tegemist siis Põlva naise kirivööga.

Olen uhke, mis uhke, et tänaõhtusel tantsupeol tantsib kaks minu tehtud vööd. Loodan, et nad täidavad oma ülesannet korralikult ja kõik seelikud püsivad seljas ;-)Kellel veel huvi nende telgedega tegutsemise vastu, siis leidsin Youtubist ühe päris hea video, kus on näha, kuidas käib niite väljamõõtmine ja sidumine õige pikkusega ning edasi rakendamine. Loodan, et on abiks: teljevideo

Kui tahate veel otsida ja vaadelda, siis kirjutage youtubi otsingusse kas:
card weaving
tablet weaving
weaving loom

esimesed kaks annavad kõlavööde vasteid, weaving loom on kudumistelg üldisemalt.

chenet posted @ 17:44 - Link - kommentaarid (10)
151248 Kurvitsauurijaid