Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
22 Veebruar 2009
Kodavere kihelkonna rahvariided

Palun siinkohal abi. Nimelt oleks vaja kududa ühed Kodavere kihelkonna rahvariiete komplekti kuuluvad sukad. Minu käes olevates materjalides on vaid kirjelduseks nii palju, et naised kandsid üleni valgeid villaseid sukki, mis olid kootud, kas parempidises koes või külgedelt viklitega. Kahjuks ühtki konkreetset viklimustrit materjal ei sisalda.

Äkki on kellelgi mõni pilt või lausa Kodavere sukad olemas, millest saaks siis näiteks pildi teha.

Muidugi võiks ma võtta ühe suva viklimustri ja selle sinna küljele kududa, aga see pole mu eesmärk. Kõige suuremat rõõmu pakuks ühed vanad ümber kududa.

Ehk on keegi, kes oskab mind aidata. Jään vastuseid ootama meiliaadresile kindahaldjas@gmail.com

Tänades!
chenet posted @ 14:33 - Link - kommentaarid (4)
09 Veebruar 2009
Mütsike

Ikka juhtub, et inimesed saavad lapsi, mõned saavad need nii äkki, et siis selgub, et pole sooja talvevarustust ega midagi :-)

Eile valmis üks pisike mütsike ühele pisikesele tegelasele, kes hetkel veel kõhus elab ja Jessu hüüdnime kannab. Lõngaks Rowani baby alpaca, tõeliselt pehme lõng, mõnus kududa ja puha. Tuhlasin Ravelrys ja sellise disaineri nagu Woolly Wormhead kaevasin välja. Tal on üks lastemütside seeria 10 tk, üks armsam kui teine mu meelest. Igatahes ostsin need õpetused ja valmistasin esimese mütsi. Teise tahaks ka kohe teha, sest mulle ikka tundub, et ei ole võimalik, et vastsündinu pea nii pisike on, ehk et on väike kartus, äkki on see müts veidikene väikene.

Woolly kodukas: http://www.woollywormhead.com/wee-woolly-toppers/

Hetkel on see müts poseerimas ühe suure elektripirni otsas :-)

chenet posted @ 19:26 - Link - kommentaarid (6)
151248 Kurvitsauurijaid