Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
24 September 2008
Õlasoojendaja Aslan Trendsi moodi

VK-d lehitsedes inspireerivad mind ikka jälle seal sisalduvad reklaamid. No olgu, on ikka ilusaid töid seal sees ka nende loodud, aga reklaamidest on näha igasugu põnevat, mida välja mõeldakse.

Nii ka viimases ajakirjas, kust leidsin Aslan Trendsi reklaami. Tegemist ühe naturaalseid lõngu tootva firmaga. Reklaampildid paistev soojus ja kallitunne puges minusse ning seadsin sammud Kosmose vasta lõngapoodi. Varustasin end Natur Uld nimelise lõngaga. Kolm tokki, nr 8 vardad, ajakulu u 3 tundi ja valmis ta saigi.

chenet posted @ 16:21 - Link - kommentaarid (11)
18 September 2008
Eelmise postituse jätkuks

Kõigepealt siis, et ma ei vaevunud süvenema ja ei teadnud kah, et Daisy Flower on eesti keeles karikakar. Aitäh Pisihaldjale selle märkuse eest.
Mulle see muster ka kuidagi karikakart ei meenutanud.

Kuna mõlemale plikale on hädasti sügist mütsi tarvis, mis kõrvad kinni hoiaks, siis surfasin ja otsisin, et mis oleks ehk veidi teistmoodi. Ei leidnud ma midagi.
Kui ma nüüd seda karikakra ruutu nägin ja esimest heegeldada proovisin, siis tegelikult on ta ju esialgu ringi kujuline, mis hiljem ruuduks kujuneb. Mõeldud ja
tehtud. Pealaele üks ja kaks tükki kõrvu katma. On piisavalt teistmoodi tavalisest klappidega mütsist ja tüdrukud ise on ka vaimustuses. Üks on valmis, teine
vajab veel veidi näputööd.

Lõngaks valisin muidugi ka midagi eriti mõnusat. Kosmose juurest lõngapoest Sublime sisalduseks meriino, siid ja kashmiir, heegelnõel nr 2.

chenet posted @ 10:35 - Link - kommentaarid (7)
14 September 2008
Daisy lille heategevuslik ruuduke

Pealkirjas nüüd siis minu vaba/otsetõlge.

Originaal siis: Daisy Flower Crochet Charity Square.

Igavesti armas ettevõtmine. Juhendi autor jagab seda tasuta paludes vastutasuks saata mõned valmisheegeldatud ruudukesed temale, mida ta siis kasutab oma heategevuslikes lapitekkides.

Selleks, et inglise keelset juhendit saada, tuleb liituda tema yahoo grupiga.
Tõmbasin endale selle õpetuse alla, hakkasin ka heegeldama ja ma kujutan ette küll, kuidas seda teha, kuid näpuga järge ajades ei saa ma aru ööd ega mütsi.

Isetegijate seas ehk on keegi, kellele see võiks samuti meeldida ja oleks vahva seda koos nuputada ja siis tekkis mul väike ühistegemise mõte kah, et kui kellelegi see ruuduke veel imponeerib, siis võiks siit pundi kokku panna ja talle koos mõned ruudukesed saata niimoodi Eesti Isetegija foorumi poolt. Usun, et see oleks talle meeldiv üllatus.

Siin ka mõned pildid tehtud töödest, mu meelest päris võrratu värvide mängu võimalus:

Must ja värviline
Sinine lahendus
Lillede reljeefsus
Üks minu lemmikum
Üks paljudest
Üks tagasihoidlikum
Mustal taustal värvilised

Kas tekitab kelleski huvi?


chenet posted @ 18:40 - Link - kommentaarid (8)
151248 Kurvitsauurijaid