Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
21 September 2007
Kähku tehtud kaunikesed

Eile jõudsin mina ka siis Bubbly poolt algatatud moehulluseni
Seesamune peapeal. Ma olen vist ikka päris algaja kuduja, sest viskasin kiiresti pilgu õpetusele peale, oh mis 8 rida vaid ja ruttu kuduma, vahepeal siis selgus, et on ikka rohkem ridu... nojah. Valmis sai ikka. Väga väga mõnus peakate on. Mul tuli ta küll umbes poole suurem kui originaal, aga saabki rohkemat moodi ümber pea mässida. Mina olen väga rahul! Meenutab minu jaoks mingit surfari stiili, mis minuga väga hästi enda arvates kokku sobib.Ja kuna täna on ees ühe pisikese poisi sünnipäev, siis mõtteid oli palju, aga lõpliku plaani tegin alles eile hilja õhtul, kui ühest blogist sellise pildi leidsin.

A friend to knit with

Krentu abiga surfasime ka õpetuse välja ning panin näpud tööle. Pool tundi tagasi finisheerisin edukalt.
Tulemus hetkel minu piiga peas, aga õhtul siis annan uuele omanikule üle.ja tagant:chenet posted @ 12:56 - Link - kommentaarid (5)
15 September 2007
Võrratud sokid!

Viimases Vogue Knittingus oli üks reklaam, kust mulle jäid silma ühed fantastilised sokid.Õpetuse leiate siit.

Mõtlesin küll, et algataks ühe ühiskudumise, sest talv tuleb ja no selliste sokkidega tõstaks isegi seeliku üle põlve, aga ma olen oma tegemistega praegu veidi jännis. Samas homme on Vabaõhumuusemi sügislaat, sinna vuhin praegu asju teha, kui see kiire mööda saab, siis võiks vahele ühed pikad sokid punuda küll. Sellistega oleks ju uhke isetegija sünnipäevapeole saabida

Loodan, et keegi leiab veel, et need on tegemist väärt sokid ja Eestimaal või tublide eestlannade näppude all ükskõik millises maailma nurgas sellised iludused ka valmivad.

Muhedat ööd!
chenet posted @ 20:21 - Link - kommentaarid (15)
07 September 2007
SULFI

Sulfi on maailma parim reisitalisman ja kaaslane. Alati kui lähed kuskile, ükskõik, kas lähedale või kaugele, on hea, kui ta on Sinuga. Sulfi armastab reisida seebikarbis või põuetaskus. Talle meeldib olla Sinu lähedal ja ta hoiab Sind teel olles.

Sulfi on lammashüljes, sileda või lokki kaarvaga ning tavaliselt krussis sabaga. Tõutunnuse juurde kuulub vööt seljal. Suurematel Sulfidel on vuntsid, väiksemad võivad ka ilma olla.

Sulfi perekond on suur. Ta on pärit Eestimaalt ja tema vanavanemad elavad seal, kuid Sulfid reisivad kõikjal maailmas ringi ning jäädvustavad oma tegemisi ja käike, need leiad aadressilt www.flickr.comautoriks Sulfifamily.

Iga Sulfiga koos on ka tunnistus, kus kirjas kogu tähtis informatsioon tema kohtachenet posted @ 13:28 - Link - kommentaarid (6)
01 September 2007
Jälle kooli!

Käes on esimene september. Igati pidulik päev. Hoolimata sellest, et igapäevane koolipinginühkimine on jäänud minevikku, tekitab see päev ikka väikse ärevuse hinge. Veidikene meenub enda esimene koolipäev. Peale aktust jooksime kunstiklassi joonistama, istusin ühe argliku tüdruku kõrvale, nimeks ütles endale Joel, kuulsin sellist nime esimest korda, pärast tuli välja, et ei olnudki tüdruk

Aga mul on ettevalmistused tehtud ja kooliaasta võib alata. Kui olin 15. aastane, siis mul polnud küll käsitöö tegemiseks aega, tunnis sai suured projektid välja mõeldud, aga ikka oli ema see, kes lõpetas suurte roosidega padjakatte tikkimise või peaaegu põlvini ulatuva kootud vesti. Sada muud asja olid põnevamad, kui mingi kudumine onju. Nüüd olen mina selles ema rollis ja ajalugu kordub, koolis tuli juba eelmisel õppeaastal valmis teha üks vest, aga ei olnud mahti. Ma kudusin selle nüüd 1. septembriks valmis. Sai teine selline. Esimene pool on ikka piiga enda tehtud, aga igav ühevärviline selg, ääred ja viimistlemine jäeti mulle. Pressida on veel vaja, aga selga kõlbab juba küll. Väga moodne mu meelest, ma ise olen rahul ja kui piiga kandma ei hakka, siis täieneb minu garderoob.
Aga kahe värviga kududa ma küll ei taha, see lõnga järgi vedamine ei ole üldse mitte tore töö ja ja seda peab ikka oskama, nagu näha vesti ülemisel osal jätab algaja töö (sealt kudusin mina ka) sellised vaod sisse.
Aga siin ta on:

chenet posted @ 08:49 - Link - kommentaarid (6)
151244 Kurvitsauurijaid