Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
28 September 2006
Hea ämm

Mul käis eile ämm külas. Ja kuna tema minu käsitööarmastust juba teab ning oma talu lambad said pügatud ja vill läks vahetusse, siis saabus ta mulle külla mõnusa kingitusega.

Kingitus ämmalt

Ma ei tea, kuidas teil, aga minul on küll oma ämmaga väga vedanud

Lisaks sellele kannan ette, et sokivahetuse sokid said valmis. Nüüd veel väike viimistlus ja siis postkontorisse . Nii et ootajate rida väheneb ühe inimese võrra varsti. Aga seniks kannatust.

Ja hei kõik sünnipäevapeolised, palun aktiivsust!
Sünnipäevaoksjon


chenet posted @ 08:25 - Link - kommentaarid (5)
22 September 2006
Talv tuleb

Tegin täna sugulase pisikesele põnnile kaelasalli. Kasutasin Novita lõnga ja vardaid nr 4. Minu põnn, kes pildil, oli igatahes rahul. Loodan, et tulevane omanik kah.Sügis tuleb juba homme, täna viimane suvepäev, nautige päikest!
chenet posted @ 12:14 - Link - kommentaarid (4)
20 September 2006
Demonstreerin ka oma pisema lapsukese ristimismüsti, mis küll ristimise ajaks talle pähe ei jõudnud, sest mulle tundus, et ei istu nagu hästi ja varsti see enam ei mahu kah. Aga leili33 kaasabil sellise ma valmis nikerdasin. Äärepits on pärit vanast Kästiööalbumist nr 11.chenet posted @ 16:12 - Link - kommentaarid (5)
Laadakogemus ja vildikogemus

Niih minagi külastasin nädalavahetusel Vabaõhumuuseumi sügislaata ja seekord siis kauplejana. Oli mõnus päikesepaisteline pühapäev. Kaupmehed rõõmsad ja külalisi palju. Ja isegi kaupa sai tehtud. Alguses nagu ikka, suurt eneseusku pole, aga siiski midagi õnnestus müüa. Minu kaubaks olid siis sellised vanutatud ja vilditud käpikud. Käes on nad mõnusad. Ma ise kannaks küll, aga kingsepal pole ju kingi

Kindagalerii

Nende tegemine on ikka üks paras nikerdus. Lotoõnnega võrreldav on see, kas nad tulevad masinast ikka normkuju ja suurusega välja või mitte. Nädal aega heegeldasin ja kudusin kindaid, erinevast materjalist ja erinevas koes. Proovikinnas aga jälle massinasse ja tulemust ootama. Mõni läks ikka aia taha kah. Aga midagi sai ikka valmis ja nendega ma laadale läksin. Õnneks polnud mul seal ainult kaks asja kolmes reas, vaid Eva Herreraga koos olime eksponeeritud. Oma kinnastel ju tema piltegi kasutan.

Aga nüüd ei tahaks küll tükk aega kindaid kududa/heegeldada. Viltida igasugu vidinaid aga võib, praegu on pooleli just üks lammas, aga kas temast ka lammas välja tuleb, sellest juba järgmine kord.

Suure viltimise ja vanutamise tuhinas sain ka paari salliga hakkama. Üks nendest siis selline:
Sall enne
Sall pärast

Igatahes Isetegijaga liitumine on minu käsitöömaaniat kordades suurendanud, tänud tegijatele ja liikmetele!

chenet posted @ 12:21 - Link - kommentaarid (9)
08 September 2006
Pool vahetusest läbi

Nüüd on nii, et pool minu sokivahetuse projektist on läbi, sest enda sokid olen ma kätte saanud
Suur aitähh tegijale, mul on mõned mõtted, kes see olla võis, aga päris kindel veel pole. Teen uurimistööd.
Aga sokid on võrratud. Nii kaunis töö, kõik, kes on näinud, on kiitnud. Ma muudkui patseerin nendega kodus ringi.
Ilusad, kollased ja pitsilised ja no peaaegu et põlvikud, päris põlve alla välja ei tule, aga head pikad on küll.

Ja siin siis pildid:
Sokid koos
Muster lähemalt
Jalas kah

Täpselt mulle kootud!

Minu töö on veel pooleli, üks on peaaegu valmis ja teisel vaja varbaots lõpetada ja siis veel mõned lisandid juurdechenet posted @ 21:07 - Link - kommentaarid (8)
06 September 2006
Põnev põnev

Ma tegin ka siis täna oma esimese Harrieti tellimuse. Eks näis kui ruttu kohale jõuab. Nii juba tahaks.
See on, kui oled väikeste lastega kodus ja lõngapoodi pole aega minna. Lõngad tulevad ise koju. Vahva!

Ja käsitööjuttu niipalju, et praegu on pooleli üks lapse talvemüts... lõng sai otsa ;-) Siis katsetan kah huvi pärast seda hr Saalomoni sõlme, pool õlarätikut on valmis peaaegu. Ja pühapäeval on meie pisimal piigal tähtis päev - ristimispäev. Kleit on olemas, aga mütsikest veel pusin. Tänud leili33-le, kes mul ideed mõelda on aidanud
chenet posted @ 12:15 - Link - kommentaarid
01 September 2006
Jeahh valmis sain oma iiri pitsi krae.
Mis ma sellest siis õppisin. Esiteks seda, et enne töö alustamist loe juhend lõpuni läbi. Mina ei viitsinud ja tegin seetõttu nii mõnegi vea ja pidin harutama. Teiseks ei süvenenud ma üldse sellesse, millist lõnga oli kasutatud. Oleks pidanud leidma kuskilt poole peenema umbes. Mina kasutasin Puppetsi puuvillast lõnga ja heegelnõela nr 1. Kui olin ühed motiivid valmis teinud, siis alles lugesin, et nende läbimõõt peaks olema u 4 cm, minu omad olid peaaegu 8.

Selle võrra tegin teisi motiive vähem, aga paras hiiglane on see lõpptulemus ikkagi.
Aga teate mulle meeldib. Leili33 kirjutas just oma blogis, et kes teab, kas sellised asjad moodi veel tulevad. Ma väga loodan, et tulevad!

Siin siis mõned pildid. Eks mu tädi, kellele see kingitusena oli mõeldud, õmbleb sinna alla ka sobiva riideeseme. Mina panin ettekujutuse saamiseks ta lihtsalt õlgadele.

Eest
Tagant
Tervik

Kui kellelgi tekkis soov sarnast teha, siis siin on õpetus.

chenet posted @ 22:15 - Link - kommentaarid (7)
151248 Kurvitsauurijaid