Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
19 Oktoober 2009
Teised ees ja mina järgi

Blogivate Olustveretüüpide teemad on järjest kõigil sarnased. Juulike ja Liispet kirjutavad nõelkinnastest ja looduslike vahenditega värvitud lõngadest ja ei saa siinkohal minagi vaiki olla.

Ei juhtunud minuga nii nagu eelpool mainitutga ja taimvärvide maailma ma ära ei uppunud, aga koolis ettenähtud kogus on valmis ning tuleb tunnistada, et natuke tahan ma ikkagi veel proovida. Vähemalt niipalju, et minu kiritehnikas rahvariidevöö peab saama tehtud minu enda kätega värvitud lõngadest. Sinisega läheb küll raskeks, aga õnneks on mul käepärast võtta nüüd juba selle valdkonna täielik proff ja guuru Juulike.

Igatahes siin nad on. Proovisin ära pihlkaka, kuusekasvud, kanarbiku, nõgese ja tõmmuriisikad, poelettidelt kaasasin protsessi musta tee ning looduslikud juuksevärvid henna ja basma ning suurima pingutusena siis punase värvi saavutamiseks ka välismaise krapijuure pulbri.

Ise olen tulemusega rahul. Mingi teadmine on minu sisse nüüd kogunenud, et kuidas see töö käib ja mis millise tulemuse annab.

Edasi need va nõelkindad. Jaa on tehnika, aega ta võtab, aga mida aeg edasi, seda rohkem ta mulle ka meeldima hakkas. Nokkida saab seda tõesti igal pool ja ette ei jää kellelegi. Kaunistasin enda kindad vanu märke silmas pidades, punane serv kaitseb kõige kurja eest ja et ei käriseks, siis peale veel ka ussimuster, mis samuti kõik halva eemale hoiab.Ja lõpetuseks midagi minu lemmikutest vööde ja paelte maailmast. Suve lõpul valmis veel üks näitamata Kodavere seelikupook kiritehnikas. Pikkust kolme meetri jagu. Kunagi hakkab see kaunistama minu rahvariideseeliku serva.Lähiajal on lootust ka saada uute lauakangastelgede omanikuks, siis saab veel rohkem erinevaid vöid teha :-) Jehuuu!
chenet posted @ 09:17 - Link - kommentaarid (10)
151246 Kurvitsauurijaid