Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
19 Oktoober 2006
Tegelikult on elu ikka ilus ja lõbus. Eriti praegu, kõigi nende kaunite värvide keskel, vaata vaid vahtrapuud ja meel läheb rõõmsaks.
Aga mul on midagi veel vahvamat kui vahtrapuu värvid. Igatsesin juba peaaegu suvest saati endale üht kootud seelikut. Enamik, kellele ma sellest rääkisin, tegid imeliku näo ja küsisid, kootud seelik, issversussver, mis seal ilusat võiks olla. Aga ma ei jätnud jonni. Alustasin seda u 3 korda, alati ütles mees, et no mis sa ise näed sellega vaeva, las keegi teeb ära. Aga neid, kellele sellist tähtsat ülesannet usaldada, ei ole just palju. Ma arvan, et enamik isetegijaid on sellised, kes ikka tahaks enne ise teha, kui et teha lasta. Kuid mul on üks armas inimene, kelle kätte võib oma soovid usaldada. Ja paar kolm päeva ning minu seelik naksti valmis. Ma olen selle üle tõeliselt õnnelik ja uhke, lehvisin täna seelik seljas mööda Mustamäe kaubanduskeskust, mujale polnud eputama minna

Seelik

Tänud veelkord tegijale!

Seelik on tehtud Abakhanist ostetud akrüüllõngast (must osa), värvilisi ei oska kommenteerida, tõenäoliselt midagi sarnast. Vardad nr 5. Küsimusele, kas välja venib, ei oska veel vastata, tänase käigu põhjal võib öelda, et esimesel päeval ei veni

See oli siis minu selle aasta esimene jõulukingitus

Ise ikka teen ka midagi, hetkel pooleli kaks paari sokke, mis nädalavahetusel kingituseks minema peavad. Sokikudumiseralli siis kui lapsed magavad.

Vahepeal on veel valminud üks randmesoojendajate paar. Selline veidi pidulikum, nagu mulle meeldib. Ja täna käisin poes ja ostsin omale sooja jaki riide ära, nii et nüüd mõneks ajaks õmblemise lainele.

chenet posted @ 19:27 - Link - kommentaarid (8)
09 Oktoober 2006
Rõõmu ja lusti!

Minu poolt ka kiidusõnad Isetegija sünnipäevapeo aadressil! Vahva oli pidu ja selle tegid meeldejäävaks inimesed. Nii tore oli teid reaalselt kohata. Me oleme üks mõnus seltskond.

Mulle tegi suurt heameelt ka positiivne tagasiside minu kinnaste suhtes. Ma nüüd muudkui lasen näppudel käia, et tellimusi täita

Kuna mul praegu kõik näputööd poolikud ja millegi endatehtuga kekutada pole, siis uhkustan mõne teise asjaga. Nimelt saabusid laupäeva öösel Itaalia reisult tagasi minu vanemad ja rõõmustasid mind kahe raamatuga. Üks heegeldamisajakiri, mis sisaldab kauneid padjakaunistusi ja linikuid ning teine tõsine heegelmustrite raamat, sarnane meie heegeldamispiibliga. Kuigi ma keelt ei valda on õnneks kõik mustrid ka rahvusvaheliste märkidega üles joonistatud. Nii et varsti siis puistan sealt teile midagi silmailuks. Ema juba vihjas, millist patja ta oma diivanil näha tahaks

Raamatud siis sellised:

Grande Uncinetto

I punti dell´ uncinetto

Kas uncinetto on siis heegeldama/mine itaalia keeles?chenet posted @ 21:13 - Link - kommentaarid (6)
03 Oktoober 2006
Mina jätkuvalt vildi lainel. Siin üks minu suurtest lemmikutest ehk elevandipoiss... juhuks, kui pildilt ei peaks aru olema saadaMõned asjad on veel käsil, loodan varsti demonstreerida. Ja kui ringi siblivad põnnid magama suiguvad, loodetavasti lähema tunni jooksul, siis saan üht seelikut õmblema hakata.
Oma mõnna mõnna uue õmblusmasinaga.
Kuulge, kas keegi ei taha minu vana Veritast endale? Shokolaaditahvli vastu vahetaks.

chenet posted @ 18:23 - Link - kommentaarid (6)
01 Oktoober 2006
Mina pean ütlema suured tänusõnad Isetegija foorumi tegijatele, sest see on avanud minu silmad, välja sirutanud minu näpud ja andnud mulle väga väga palju uut ja huvitavat. Ma arvan, et enamik meist on kogenud midagi sarnast, et kui hakkad nendes käsitööfoorumites kolama, siis alguses on selline tunne, et lähed hulluks ja tahad kõiki asju järgi teha. Siis rahuned maha, hakkad tegema, saad aru, et kõike nigunii ei jõua ja kui kõike püüad, siis ei saa millegagi hakkama. Ja siis tuleb arusaamine, milline tehnika ikka pinget pakub ja mida üldse teha ei viitsi. Mina olen eriti püsimatu inimene vist, et ega ma väga suuri asju teha taha, ikka ruttu peaks valmis saama. Kuigi uue asja valmimist ootavad vist kõik.
Igatahes olen ma nüüd jõudnud sinnamaale, et ma vist pigem kooks kui heegeldaks ja kindlasti võiks kõik asju viltida
Aga mitte ainult palju häid ideid pole IT mulle andnud. Näiteks mõni aeg tagasi rõõmustas mind peaaegu võõras inimene, paar tänavat eemal elav teretuttav, kotitäie erinevate lõngadega. Tema oli mind ITst avastanud ja kuna tal on lõngad, mis seisavad ja ise midagi ei tee, siis ta oli nõus need lahkesti mulle andma. On ikka häid inimesi maailmas!
Ja kaudselt ka tänu sellele, et teen nüüd kõvasti rohkem käsitööd leidis mind sellel nädalal üks vanem proua. Helistas mulle ja rääkisime pikalt. Tema ema ja vanaema on mõlemad olnud suured käsitööhuvilised ja järgmisel nädalal (mis algab juba 15 minca pärast) lähen talle külla. Tal on väga palju vanu asju alles, nagu näiteks heegeldatud nukuserviisid ja kaunid tikandid ning mis mind eriti huvitab, 19 sajandist pärit käsitööalbum . Ohooo kui põnev! See siis papile kleebitud/õmmeldud näidised, mitte mingit trükitud värk. Vot selline huvitav asi ootab mind varsti ees.
Ja siis on mul veel nii palju mõtteid tekkinud. Kui need realiseeruvad, siis jagan teiega, kui ei, siis jäägu need minu täitumatuteks unistusteks, mida on lihtsalt mõnus pilvi vaadates endal mõlgutada.

Minu viimane käsitöö valmis just pool tundi tagasi. Esimene projekt, millega ma ITs liitusin oli "Heegeldatud mummukee suveks". Tunnistan ausalt, see kolis õige pea uhkelt projekti alla (sellega ma küll avalikult ei liitunud, aga meil kõigil see pidevalt käsil) "Lõpetamata asjade lõpetamine" seal ta nüüd ootab, 4 või 5 valget kena muna valmis, aga lõpuni teha ei taha. No ei kisu.
Viltimise tuhinas tegin endale uue projekti "Vilditud mummukee talveks"
Ja siin ta on:
Vilditud mummukee

Palja kaela ümber pole teda teab mis mõnus kanda, ikka mingi kampsik või midagi peaks all olema. Ajasin need mummud ka suvalise traadi otsa, et ruttu teile näidata. Kinnitusega pean veel vaeva nägema ja kaubandusvõrgust midagi sobivat leidma. Aga selline ta sai ja ise olen rahul. Loodan, et kaela ka ikka panen vahetevahel.
Nõelviltimine on vahva, proovige järgi, kes veel seda teind ei ole.
Kibelen ka märgviltimist proovima, aga enne tahan Rahvaülikoolis mütsiviltimiskursusel ära käia. 4 novembril saan

Oeh nüüd tuli küll liiga pikk postitus. Aga vahel on isu pikemalt ka kirjutada.

Ööd

chenet posted @ 20:57 - Link - kommentaarid (12)
151248 Kurvitsauurijaid