Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
30 Mai 2009
Kuidas ühest põllest sai põll

Põll oli meie esivanemate rõivastuses väga tähtsal kohal. Veel mõned head ajad tagasi, ei osanud ma ise temast suurt lugu pidada. Kuidagi ei olnud seda tunnet, et peaks ette siduma. Aga mida rohkem ma meie rõivaajalooga tutvusin ja erinevaid põllesid nägin, sega sagedamini hakkasin ka oma kodus seda ette panema. Olemas on neid tegelikult päris mitu, sest minu ema on alati köögis toimetades põlle kandnud ning tihti leiab teda ka minu köögis toimetamas. Igatahes peale seda, kui jälle üks beebi tee meie koju leidis, avastasin ma, et on päris hea, kui ees on põll, millel on suured taskud ja kus saab väiksemat/vajalikumat kraami ligi hoida, nagu näites salvrätt või midagi sellist.

Nii sai vastu võetud otsus, et mul on ka oma tehtud põlle vaja. Mulle väga sümpatiseeris HÕBEVALGE blogis nähtud üleni heegeldatud põll. Esialgu see ka mu mõtetes mõlkus, aga tundus, et nii suure töö jaoks pole mul aega ega kannatust. Sai siis vähe väiksema töömahu kasuks osustatud. Mulle väga sümpatiseerivad Hiiumaa rahvarõivapõlled, mis on valged ja paljude vahepitside ning äärepitsiga. Selline uhke riideese peaks ju igal naisel kodus olema, see on pigem selline, et kui söök on valmis, siis külaliste tulekuks pannakse ette, et riideid kaunistada.

Täna jõudsin ma siis oma põlledetailide kokkuajamiseni. Kõik otsad on ka peidetud, viimane viimistlus on veel teha, aga kiusatus enda tööd teistega jagada oli nii suur, et siin ta nüüd siis on.

Äärepits on pärit Hiiumaa Muuseumi poolt välja antud raamatust Hiiumaa heegelpitsid. Vahepitsi detail on võetud äärepitsi mustrist. Heegeldatud nr 0,9 heegelnõelaga Red Heart puuvillasest heegelniidist.chenet posted @ 20:12 - Link - kommentaarid (17)
151248 Kurvitsauurijaid