Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
24 Mai 2006
Eurovisiooni poolfinaali ajal alustasin motiivkampsiku tegemisega, siis küll veel veidi valest lõngast, mille näited eelmises postituses. Aga nüüd siis on tegelik tulemus võimalik teie ette tuua. Motiiv ise oli hästi lihtne ja ühe tegemiseks läks aega u 10-15 minca, nagu ikka kõige aeganõudvam oli viimane rida, kus tuli uus jupike eelmise külge kinnitada. Kokku nikerdasin 67 motiivi. Ikka tuli ka omal täiendusi teha, nii nagu oli õpetuses, see kampsik küll seljas ei seisnud hoolimata isegi sellest, et mul praegu väga suur kõht on
Õpetus
Lõnga ostsin Abakhanist, allahinnatud kaalulõng Sirdar tropicana. Heegelnõel nr 4.

Kampsik eest
Kampsiku selg
Üksik motiiv

Vahepeale sai veel nagu lubatud ka sugulase lapsele sünnipäevaks Novita suveajakirjast pearätik heegeldatud.

Pearätik

Nüüd proovin mõned munad üle heegeldada ja siis asun oma lapsele pontso tegemise kallale.

Brrr väljas on vist külm. Tuul tundub väga tugev, a mul on nohu, nagunii õue ei saa minna
chenet posted @ 12:03 - Link - kommentaarid (25)
18 Mai 2006
Nüüd saan siis siin eksponeerida oma eelmisel nädalal alustatud seelikukest. Sinna alla peaks tulema veel teine riidest seelik, aga siiani pole suutnud meie kangapoodidest sobivat leida.

Seelik

Juba umbes üleeelmisel aastal alustasin ühe pitsi heegeldamist, vahel kui tuju tuleb võtan selle jälle kätte. ainus probleem on selles, et ei tea, kuhu seda panna, aga muster on mõnus ja heegeldada vahva, küll ükskord talle ka koht tuleb ma loodan.

Vahepits
Panin vahepitsi lille osa ühe võimaliku variandi pildi üles, enda vahepitsi täpse mustri olen ma kuskile ära kaotanud.
Lille muster

Eile alustasin ka ühe motiivkampsiku tegemist, õiget lõnga poest ei leidnud, see millest teen on vist veidi liiga peenike, aga eks paistab, kas hakkab kuidagi hoidma või mitte.

Motiivkampsik

Siis on veel pooleli ühed villased sokid, mis pidid saama emmele jõuludeks, no üks on valmis ja teisest sooniku osa. Äkki järgmisteks jõuludeks? :-) Ja mehele olen munamütsi heegeldamas, see on üks igav töö, peaks serva pitsi heegeldama, oleks endal ehk huvitavam Ja mis töö ma järgmiseks ette võtan, kohe ei teagi, sahtlis on palju rätikuid, mida saaks äärepitsidega kaunistada ja proovida tahaks ka väikest suvist pearätikut heegeldada enda lapsele või siis mõnele pisikesele sugulasele. Annan tulemustest teada!
chenet posted @ 09:30 - Link - kommentaarid (7)
15 Mai 2006
Lisaks kohtasime Lõuna-Eestist koju sõites üht põdravasikat. Kahjuks oli tema emme sellel tähtsalt päeval viga saanud ning tema üksi ja kurb.

Põdravasikas
chenet posted @ 13:32 - Link - kommentaarid (6)
Möödas on nädalavahetus näputöö seltsis :-) Väga mõnus. Emadepäevakingitused emale ja ämmale said heakskiidu osaliseks.
Pildid siin:
Emmele
Ämmale:

Neljapäeval tegin kibekiiresti lapsele ka ühest vanast kampsikust vestikese. Laps köhis koledalt ja mõtlesin, et oleks hea, kui oleks midagi sooja ja villast keha ümber. Selline see siis välja kukkus:
Annu vest

Lisaks pildistasin üles ka ühe varem tehtud salli. Aasta alguses Islandil käies, leidsin ühest poest mõnusa pehme salli, kahjuks oli hind mulle liiga kallis, pildistasin siis salli ja kodus leiutasin mustri. Minu oma on lõpptulemuseks selline:
Islandi sall

Ja nädalavahetuse veetsin siis seda seelikut nikerdades. Pilt on tehtud reedel, nüüd on jäänud veel alumine äär teha ja ülemist äärt täiendada. Varsti võin tulemusega hiilata. Idee sain Susa blogist pildialbumist, kus oli üks seelik, millel selline pitsiline heegeldus peal ja all lilleline tavaline riidest seelik. Alumise seeliku pean endale ka veel tegema, aga see peaks lihtne olema.
Poolik seelik


chenet posted @ 13:00 - Link - kommentaarid (1)
08 Mai 2006
Täna on siis see tähtis päev, kui püüan oma blogile alguse täpi panna. Hetkel on peal mingi hirmus käsitöömaania. Ei tea, kustkohtast see tuli ja millal on tal plaan lahkuda. Seni, kuni see kohal on, proovin oma töökesed ka teistele välja panna. Loodan, et saate häid mõtteid.

Nüüd said pildid viimastest näputöödest valmis. Kõige tähtsam on emadepäeva kingitus emmele, selleks valmis siis valge põll, mille rinnale tikitud tema nimetäht ja alla äärde sai suvisest Novita ajakirjast üks äärepits heegeldatud. Viimistlus on veel tegemata, aga esmamulje peaks kätte saama küll.

Lisaks sellele katsetasin üht leitud motiivi, et kas ka minul tuleb südame kujuga või üldse mitte, natuke ikka tuli mu meelest ;-)Ja nädalavahetusel GoSpad külastades ja iluprotseduure nautides valmis aksessuaariks üks ribasall, mida kevadel kanda:Selle tegemiseks kasutasin Katia lõnga Bolero, mida müüdi Kuressaare käsitööpoes.
chenet posted @ 12:25 - Link - kommentaarid (8)
151248 Kurvitsauurijaid