Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
24 Juuni 2009
Minu teine ... protsess pooleli

Sokike soovis näha, kuidas käib siis kirivöö tegemine.

Siin on pilt hetkeseisust. Ütleme nii, et üks lust ja lillepidu on see kirivöö punumine.... a eks pildid räägivad enese eest.
Taustamuusikaks on linnulaul ja põleva lõkke helid. Mõnuuus Eestimaa suvi!
chenet posted @ 19:58 - Link - kommentaarid (13)
Minu esimene

Kirivöö on olnud üks minu lemmikuid juba kaua kaua aega. Aga ka minu jaoks oli selle tegemise ümber tõeline keerukuse aura. Miskipärast tundus mulle, et see värk jääb küll teistele osavnäppudele, mina ei küüni. Ju siis polnud õige aeg.
Nüüd aga jõudis kätte hetk, kus oli ka väikene sundlus ja ette ma selle asja võtsin. Ja see polegi teab mis keeruline. Ning töö ise mõjub mulle tõeliselt meditatiivselt, enamik kästiöö asju, eriti aeganõudvad punumised, kisuvad lõpu poole ikka tüütavaks, aga kirivöö punumine on täielik nauding mu meelest. Igatahes soovitan kõigil proovida.

Siin ta siis on, minu esimene täispikk kirivöö. Lõplik pikkus 3m ja 17 cm ilma narmasteta, vöö laius 3,5 cm. Mustri joonistasin maha Helmi Kurriku 1938 a rahvarõivaraamatu värvitahvlitelt ja tegemist on Väike-Maarja vöökirjaga.

Siinkohal ka suur aitäh tislerile, kes mulle teljed tegid, kindel see, et nende kasutamine muudab vöö kudumise kordi lihtsamaks, kui see pulgaga ja ümber enda punumine, nagu meie esiemad seda tegid, minu lugupidamine nendele.Järgmine vöö on juba üles rakendatud ja esimesed 20 cm kootud, peab laulupeoks valmis saama.


chenet posted @ 14:27 - Link - kommentaarid (7)
151244 Kurvitsauurijaid