Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
21 Juuni 2006
Mida tänasel kuumal suvepäeval ikka peale hakata, kui mitte veidi käsitööd teha ja seekord sai selleks valitud villane vest. Alustasin juba eelmisel nädalal. Kasutuses mingid vanad lõngajäägid ja idee oli siis, et kõhule mõni ilus pilt tikkida. Siin ta nüüd on.
Tänud Eva Herrerale, kes lubas oma pilti kasutada. Tema teisi pilte näete siin: http://www.hot.ee/haldjaemand/

Aga vest siis selline:
Eest
Tagant
Tikand

Ise olen rahul. Jaanipäeva õhtu on kindlasti jahe ja siis saab juba kasutada.

Soovin kõigile kaunist alanud suve ja meeleolukat jaanipäeva!
chenet posted @ 17:20 - Link - kommentaarid (4)
19 Juuni 2006
Kui midagi peab valmis saama, siis ta ka ükskord saab. Minul valmis juba mõni päev tagasi see lubatud valge pontso. Eile õhtul leidsin ka modelli, tänud "õeke" Eve ja siin ta nüüd siis on:


Ise olen rahul. Armas ja soe. Jaanipäeval läheb kasutusse.

Igavesti väärt riideese minu meelest. Eestimaa jahedatel õhtutel hea õlgadele panna. Möödunud reede õhtul Pirita kloostris kontserdil käies oli näha, et ma pole ainus, kes selle hea asja enda jaoks avastanud on. Tore on ka see, et ringi liigub igasugu pontsosid, mitte ainult meie kaubandusvõrgus olevaid masinkootud värke.
chenet posted @ 10:35 - Link - kommentaarid (12)
08 Juuni 2006
Eile õhtul sai alustatud ja täna valmis minu töö projekti "kudum mehele" raames. Selleks siis suvine puuvillane ja väga rahvusromantiline murumüts. Eeskujuks võtsin paljudes blogides läbi jooksnud triibulise mütsi. Kellelgi nägin ka sellist sini-must-valget, aga kahjuks enam täpselt ei mäleta kellel.
Modelliks minu lapsuke, kellele see müts kohe väga väga meeldib. Peaks vist talle ka sellise tegema. Igatahes on see üks kiiresti valmiv näputöö ja tulemus mu meelest päris efektne.

Lõngaks kasutasin Novita Caprit ja vardad nr 3.chenet posted @ 14:34 - Link - kommentaarid (2)
05 Juuni 2006
Kuna fotoaparaat käis vahepeal reisul, siis ei saanud oma tegevusi jäädvustada ja seetõttu ei hakanud siia ka midagi kribama. Nüüd aga saan teiega oma saavutusi jälle ka pildi teel jagada.

Kõigepealt tuli ükspäev tunne, et oleks vaja heegeldada rasta müts ehk Bob Marley müts, omanikukandidaate on igatahes juba mitu tekkinud, aga mis ei taha kuidagi valmis saada, on müts ise. Mingit mustrit mul ees ei ole, värvid võtsin ühelt Marley fotolt, külastasin armsat kohta Taaskasutuskeskust, kes mind 3 krooni eest vajalike lõngadega varustas ja tööle ma asusin. Harutanud, nagu ikka, olen rohkem, kui rõõmu teeks. Kui veel kriuks2 blogist, tema tehtud mütsi pilti nägin, siis harutasin kuni värviringideni kõik üles, kuigi müts oli siis peaaegu valmis...
Igatahes näeb see poolik töö välja selline:
Rasta müts

Eeskujuks on mul see ülevalt neljas: http://www.niceteescasuals.com/hats2.htm

Kuna võidupüha on lähenemas ja sellega seoses olen ühele suvisele vastuvõtule oodatud ning Eestimaa suveõhtud, eriti merel, ei pruugi just väga soojad olla, siis otsustasin endale selleks tarbeks pontso kududa. Siit isetegija foorumist ma selle pildi juba ammu leidsin ja hinge jäi ta kraapima, nüüd hakkab reaalsuseks saama.
Eeskuju siis selline: Valge pontso
Ma pole kunagi varem pontsot kudunud ja mingit mustrit mul ka ees ei ole. Kas keegi oskab ehk kommenteerida, et kui seda nüüd niimoodi kududa, et üle ühe rea teen ma eest ja tagant keskelt 2 silma juurde st ühes reas 4 juurde ja siis üks rida kasvatamata vahele, et kas alumine äär läheb lõpuks liiga laiaks või pigem mitte. Umbkaudsete arvutuste kohaselt sain mina alumise ääre lõpp-pikkuseks u 180 cm, kas see on piisav? Liiga lai ta ju ometi ei tule
Hetkel on kootud see mõnus paks kaelus. Lõng on ostetud juba paar aastat tagasi Abakhanist, mis ta täpselt on, ei oska kahjuks öelda, kasutasin 80cm ringvardaid nr 8. Edasi koon Ülemiste keskusest ostetud Red Heart lõngast Mozart ja kasutan 80cm ringvardaid nr 10. Töö läheb mõnusalt kiiresti ja käe all on hea pehme, kui vaid aega oleks. See mure on vist meil kõigil.
Igatahes praegune tulemus on siin:
Poolik pontso

Ja järgmine töö, mis ees ootab, on ka üks pontso, rohelist värvi mmmm minu lemmik. Ostsin nimelt u nädal tagasi Keilast Rõõmu kaubamajast üht rohelist lõnga. Seal on mingi sooduspakkumine 11 eeku tokk. Välja näeb sihuke: Lõngad
Paar tokki ostsin musta ka, no nii igaks juhuks nagu käsitöölasele kombeks

Väljas on mõnus suur suvi juba, kuigi ilm ei olegi teab mis soe. Aknast vaadates on ju mõnus ;-) Minu aasta ja ühe kuune lapsuke hakkas 6 päeva tagasi kõndima. Sellest on nüüd rõõmu kui palju ja lisaks alustasin täna hommikul ka veel Tallinna Rahvaülikoolis hispaania keele õpinguid. Kes teeb see jõuab, see lause viib mind ikka edasi.

Aga olge armsad! Ja kohtumiseni jälle blogiridadel, siis kui on midagi ka näidata lõpuks...
chenet posted @ 14:47 - Link - kommentaarid (4)
151248 Kurvitsauurijaid