Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
24 Jaanuar 2007
Tundub, et varsti võib foorumis masinkudumisteema avada
chenet posted @ 12:11 - Link - kommentaarid (6)
23 Jaanuar 2007
Masinatest ja kudumisest ja masinkudumisest

Kui ma eelmisest postituses välja hõikasin, et endale kudumismasina ostsin, siis ega see kerge ei olnud. Mõtlesin sisimas, et nonii nüüd nii mõnigi viskab mind oma mõtetes isetegijast välja.
Ja ma usun, et ma ei eksinud.

Kindlasti on paljud isetegija foorumi lugejad sellised, kes masinkootud asjade suhtes aint väikese vastikusega õlgu võdistavad ja nendest suurt midagi ei pea. Nii ka mina. Kõik need "norra" kampsunid ja muu stuff, mida Eesti käsitöö pähe, meie kauplustes müüakse, ajavad mind isiklikult öökima. No mulle ei istu enam see muster, sest seda on nii nii palju ja mulle ei meeldi ka nende tegumood. Aga see on puhtalt minu isikus kinni ja on ilmselge, et on palju neid, kellele need väga meeldivad. Mulle tunduvad need asjad kõik nii ühtemoodi. Samas leiab ju muljalt maailmast palju ilusaid näiteid, mida kõike saab masinaga kududa. Kus siis probleem istub? Probleem lähtub kõige tavalisemast turupõhimõttest, kui nõudlust on, siis suuri muudatusi teha pole vaja ja kui Eesti inimene ka midagi muud nõuaks, siis põhiklientuuriks on turist, kellele olemasolev hästi peale läheb. Olgu, oma masinaga ma seda olukorda muutma minna ei kavatse.

Minuga on siin teie hulgas olles igasugu imelikke asju juhtunud ja mõnusaid muutusi elus toimunud. Ühes oma postituses ma kirjutasin sellest, kuidas alguses tahad kõike teha ja siis mingist hetkest maha rahuned. Nüüd olen mina oma arenguteel jälle mõned sammud edasi astunud. Mustrite ja vormide loomine, mis varem tundusid ilmvõimatud, pakuvad nüüd huvi ja saavad tõesti ka valmis. Käsitöö tegemine pole mitte praktiline vajadus, vaid ka väljakutse ja huvitav hobbi, kus pidevalt arened.

No aga miks siis ometi kudumismasin
Asi nimelt selles, et viimasel ajal on minus pead tõstma hakanud huvi sisekujunduse vastu. Just selliste vidinate ja aksessuaaride pool ja kõikvõimalikud tekstiilid. Aga sisekujundustekstiilid on sageli ju suured ja kahe pisikese põnni kõrval suuri pindu kududa... ei selleks mul kahjuks või õnneks aega pole. Pealegi kavatsen ma seda masinkootud pinda hiljem käsitsi kauniks tegema hakata. Nii et enda jaoks ma olen masinaostu õigustanud.

Teie hulgast ei taha ma kuhugi kaduda, vaid ikka pisikese kümne sõrmega midagi ka valmis punuda. Ja kui siia sekka peaks sattuma mõni masinkootud kampsun, no andke mulle andeks, see on üdini mehhaniline masin muuseas, nii et kõik töö käib käsitsi... ja temaga on tegelikult võimalik palju kaunist korda saata

Aga esimene masinkootud asi on siin. Ei ole see mingi sisustustekstiil, hoopis kott, minu esimene vanutatud kott. Üleüldse minu esimene kott. Kudusin selle Raasiku lõngatehase valgest pesemata lõngast, oli selline hall ja ilmetu, tehasest öeldi, et ega seda eriti hästi vanutada ei saa, pidi olema vist Uus-Meremaa lammas ja tema vill ei vanu nii hästi, kui meie Eesti lammas. AGA võta näpust. Masinast tuli välja väga mõnus ilus valge ja õige vähe karvane kott. 50 kraadise masinpesu juures oli kokkutõmbumise protsent ka võrdlemisi madal, seega saab asja valmis teha peaaegu õiges mõõdus.
Koti klapi heegeldasin Harrieti Handspun Bulky lõngast. See oli minu jaoks üllatus, väga pehme lõng muutus vanutamise tagajärjel jäigaks ja kõvaks, heegeldasin nõelaga nr 5,5 hästi lodeva asja ja see tõmbas küll kokku ja kõvaks. Praegu on kott veel selline poolprodukt, rihm tuleb lisada ja tõenäoliselt ka vooder õmmelda.
Aga siin ta on enne:


Ja siin ta on pärast:
chenet posted @ 13:12 - Link - kommentaarid (13)
21 Jaanuar 2007
Tali tuli, tuli tali!

Mul on näitamata üks jõuluks tehtud kingitus. Nimelt punusin viimse hetkeni sellist õlasalli.


Kootud on see Raasiku lõngatehasest ostetud villase lõngaga. Mõnusalt üleminekuga, üks minu lemmikvärv.

Kellel huvi, siis õpetuse leiate siit: õlasall

Seda on hea kududa, sest alati on õige lõpetada Minu oma ülemise serva pikkuseks sai u 155 cm.

Selle nädalavahetuse suursündmus oli aga see, et mul on nüüd mootoriga kudumisvardad ehk kudumismasin. Loodan, et suudan oma fantaasiaid sellega ellu tuua. Esimene kuivab... varsti näete


Lumi on maas! Jeeeeee
chenet posted @ 18:13 - Link - kommentaarid (14)
08 Jaanuar 2007
Vastuseks Pisihaldja poolt minu eelmise postituse komentaaridest niipalju, et nende õnnestunud proovimummudega koos läksid masinasse ka ühed kindad, tegelt isegi kaks paari. Välja tulles ei sündinud kätte mitte kumbki. Ühed olid muutunud kujuta käkkideks ja need, millele püüdsin teha peale samas tehnikas mummusid, nägid väga kahtlased välja. Tõenäoliselt oli viga selles, et mumm, mida teha püüdsin, oli liiga suur. Ehk proovin tulevikus uuesti. Seni käivad prükkarid väga moekate käpikutega
Targem olen nii palju, et seda tehnikat on õigem kasutada suurtel pindadel, tõenäoliselt on ka efekt siis suurem ja kasutatav kootud pind võiks olla pigem tihedamalt kootud, et ümbrus vanuks võimalikult tugevaks.

chenet posted @ 15:38 - Link - kommentaarid (1)
07 Jaanuar 2007

Nonii ja ongi käes, aga see selleks, vana teema juba onju, lausa 7 päeva vana.

Meie pere jõulud möödusid kõhugripi vangistuses, täiesti muretu, et võiks tekkida mingit ülesöömise ohtu. Enda tehtud kingitustega jäin rahule ise ja tundus, et saajad ka. Hetkel mul veel pilte pole, aga nad lubasid need mulle edastada. Ehk siis ema sai õlarätiku ja vend ning vennanaine viltsussid. Ülejäänud pidid seekord leppima meie kaubandusvõrgus pakutavaga, loodame, et käesoleva aasta jõulud on edukamad.

Aga ega ma sellel aastalgi niisama istunud pole. Mingi ideedelaine on mind tabanud. Lisaks käsitööideedele ka äriideed. Loodame, et jõuan ka teostuseni.
Käsitööideedest mõned on juba ka teostunud. Kõigegpealt, kaks paari käpikuid. Teate küll, need ju minu lemmikteema Välja tulid sellised printsessidele sobivad mu meelest. Pärlitega ja puha.
Pisikese printsessi kindad


Ja siis veidi suuremad, no ok ehk mitte printsessile, aga siis vähemalt beibele.


Eile näitas uudistes, et Kihnu saare kõige vanem elanik sai 105 aastaseks. Selline mõnus memm oli, palju õnne talle! Kodused naersid, et see on ka minu tulevik, tema ütles, et on tuhandeid kihnukirjas kindaid teinud, no ma teen midagi muud, kui kihnu kiri, aga ikkagi kindad...

Netis surfates leiab alati nii mõndagi, kes varem, kes hiljem. Mina jõudsin nüüd siis shibori viltimise/vanutamiseni. Tänud Ampsakule, kes oma blogis sellest kirjutas. Kuna ma ise kududa, ütlen ausalt, et ei viitsinud, siis ostsin katsetuseks kaltsukast ühe meriinovillase kampsuni, kus oli küll veidi ka sünteetikat sees, aga toimis küll. Toppisin sinna sisse klaasplönnid (vabandust väljendi pärast) ja tõmbasin kummiga kinni nii:


Siis kogu see kamp masinasse, 60kraadi sooja ja mingi lühike pesuprogramm. Peale masinast välja võtmist tuleb olla kannatlik, enne kuivamist ei soovita neid lahti kakkuda, sest niiskena, nagu kõik vanutajad teavad, on asja kuju võimalik veel muuta ja selle tehnika puhul tuleb asi rahule jätta. Ma muidugi kiskusin ühe lahti ja nii ta sinna aia taha läkski... minu esimene vasikas. Pole hullu, nüüd olen targem ja räägin teile ka.

Kui nutsakad on kuivanud võib nad lahti harutada. See mumm, mis klaasiplönn jätab, on selline mõnna, tõenäoliselt võiks sinna sisse toppida väikse vatinutsaku ja altpoolt paari pistega kinni, siis jääb mumm igas olukorras mummuks. Prooviks lõikasin ta nüüd lillekujuliseks ja keerasin ümber ühe käevõru, aga sellega saab edasi teha mida iganes, laske fantaasial lennata.Minu flikcri kontol on pilte veel mõne teise nurga alt
Cheneti pildid flikcris

Ahjaa jõulude ja aastavahetuse vahepeal tuli meie juurde veel üks loom. Tegelikult tahtsin jõuluks oma tüdrukutele mänguloomi kududa, aga ei jõudnud. Pisikene Tee, nii kutsub teda minu suurem (1,8 a) plika, siiski valmis sai ja selline. Väga rõõmus mänguasi ta pole...... ja lõhnab lamba järgi, sest ma tegin ta Võrumaal abikaasa kodutalus, kus lambavill omast käest ehtsalt võtta.

Kõike kaunist sellel kestval aastal!

chenet posted @ 18:34 - Link - kommentaarid (14)
151248 Kurvitsauurijaid