Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
29 Detsember 2008
Jõulupostitus

Minu poolt siis ka üks väike jõulupostitus. Ma küll ei planeeri siin näidata isetehtud ja vähem isetehtud kingitusi või kajastada meie pere sündmusi sellel ajahetkel.

Tahan hoopiski jälle rääkida sellest, mida teha kui...

... mida teha, kui liikluskeerises jookseb Sinu auto ette ilmselgelt eksinud kutsa. Loomulikult ei suutnud ma edasi sõita. Peatasin auto ja väikese vile peale see kaunis kollane retriiver minu juures oligi. Selgus, et igati kuulekas peni. Istus mu ette maha ja vaatas oma suurte ümmarguste silmadega mulle otsa, et nii, mis me nüüd siis teeme, kuhu poole läheme. Ma ei osanud esiti nagu midagi peale hakata. Helistasin esimese hooga oma kallile sõbrannale, kellel selles osas kogemust rohkem, kuid paraku jäi mu kõne vastuseta. Ega midagi. Kui ma oma auto pagasniku avasin, vupsas kuts kenasti sisse ja teadis täpselt, kuidas käituma peab.
Olgu siinkohal vahemärkusena siiski öeldud, et igat kutsat vist autosse ikka ei tasu kutsuda. Paar nädalat tagasi, kui ma ühe hiiglasega, kes sõidutee ääres pikutas, juttu alustasin, et kas tal ikka kõik korras on, tõusis püsti selline bernhardiinisuurune elukas, kes meeldival madalal toonil mulle vastas, et kõik on korras ja mul oleks õigem kiiresti edasi sõita

Igatahes järgmine telefoninumber, kuhu helistasin, oli Tallinna linna abitelefon 1345, usun, et kui keegi oleks vastanud, siis ma oleksin ka vastuse saanud, a ju olid pühad või midagi muud sellist, sest toru tõstma keegi ei vaevunud.
Seepeale aitas mind üks tasuline infotelefon, kellelt sain Tallinna Loomade Hoiupaiga telefoninumbrid 621 77 46 ja 53 49 40 45.
Kuna koera kaelarihma küljes polnud ühtki kontakti, kellelt oleks teada saanud inimkeeli, kuhu kanti kutsu kuulub, oli järgmine loogiline lootus, et vastavalt Tallinna linnas kehtestatud nõudmistele on koeral kiip, mille järgi saab tema peremehe tuvastada.
Hoiupaiga esimene soovitus oli, et kui loom lubab ja mul on võimalik, siis iga veterinaar suudab kiibi tuvastada. Seega siirdusin Laagrisse Maxi loomakliinikusse, kus lahke personal ka omaniku tuvastas. Juhul, kui koeral poleks kiipi olnud, oleks hoiupaik ta enda juurde võtnud.
Paraku oli see koer Maxi kliiniku rahvale juba oma pikemate jalutusharjumuste poolest tuttav. Igatahes tuli peremees talle sinna järele ja loodetavasti oli taaskohtumine vastastikku meeliülendav, mina ise seda ei näinud.

Kui selle koera omanik poleks tol hetkel olnud tuvastatav, siis olin ma valmis ta ka oma koju viima ja tema päriskodu otsimisega tegelema. Sellise võimalusega peab auto kinnipidamisel kindlasti arvestama. Nagu ütleb üks minu lemmikkirjanik Saint-Exupéry

...

Ja siis ilmuski rebane.
"Tere," ütles rebane.
"Tere," ütles väike prints viisakalt ja pöördus ümber, kuid ei näinud mitte kui midagi.
"Ma olen siin," ütles hääl, "õunapuu all..."
"Kes sa oled?" küsis väike prints. "Sa oled väga ilus..."
"Mina olen rebane," vastas rebane.
"Tule minuga mängima," tegi väike prints ettepaneku, "Ma olen nii väga õnnetu..."
"Ma ei saa sinuga mängida," vastas rebane. "Ma ei ole taltsutatud."
"Ah, palun vabandust," lausus väike prints. Kuid pärast hetkelist mõtlemist ta lisas:
"Mis see "taltsutama" tähendab?"
"Sa polegi siitkandist," sõnas rebane. "Mis sa siit otsid?"
"Otsin inimesi," vastas väike prints. "Mis see "taltsutama" tähendab?"
"Inimestel on püssid," ütles rebane, "ja nad peavad jahti. See on väga tülikas! Nad kasvatavad ka kanu. See on ainus, mille poolest nad huvitavad on. Kas sa otsid kanu?"
"Ei," vastas väike prints. "Otsin sõpru. Mis see "taltsutama" tähendab?"
"See asi on liiga unustuse hõlma vajunud," kostis rebane. "See tähendab "suhteid looma"".
"Suhteid looma?"
"Muidugi," ütles rebane. "Praegu pole sa mulle muud kui üks pisike poiss, täpselt samasugune kui sada tuhat teist pisikest poissi, ja mul pole sind tarvis. Ning ka sinul pole mind tarvis. Mina olen sulle rebane nagu sada tuhat teist rebast. Aga kui sa mu taltsutad, siis on meil teineteist tarvis. Sina oled minu jaoks ainuke maailmas. Mina olen sinu jaoks ainuke maailmas..."

...

"Inimesed on unustanud selle tõe," ütles rebane. "Sina aga ei tohi seda unustada. Sa vastutad alati kõige selle eest, mis sa taltsutanud oled..."

...

Kaunist aastalõppu kõigile!

Loodetavasti sellel paugutamise hetkel hoitakse loomad kodus ja silm nendel peal.
chenet posted @ 08:20 - Link - kommentaarid (6)
04 Detsember 2008
...

Juba õpetaja Laur ütles, kui ei jaksa teha tervet, tee pool, kui ei jaksa teha suurt, tee väike.

Jõulusokk hernekommile :-)Aitäh Puuvillasele jänkule õpetuse eest.
chenet posted @ 14:31 - Link - kommentaarid (3)
151248 Kurvitsauurijaid