Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
29 Detsember 2007
Kõige viimane

Kuigi juba eelmist postitust tehes mõtlesin, et see aasta rohkem ei tule, siis võta näpust või tõmba ... ;-)

Lõpetasin just ühe boolero kudumise. Hästi vahva töö oli. See pani mind mõtlema sellel aastal tehtud teiste tööde peale, et prooviks nad kuidagi ritta sättida. Vaatasin oma selle aasta postitused üle ja sain sellise pingerea:

Esimene koht - pitsilised põlvikud

Teine koht - suvekleit inspireeritud Vogue pitskleidist

Kolmas koht - pilveboolero, mis täna valmis sai.

Pitsiliste põlvikute tegemine oli ehk kõige suurem väljakutse, leida sobiv lõng ja siis veel palju erinevaid vardaid ja et nad mõlemad siis lõpuks ühtmoodi välja paistaks. Tagantjärele tarkus, et oleks võinud ikka sukad teha, mitte põlvikud.

Suvekleit oli lihtsalt üks suur töö, väga palju peamurdmist ei olnud, aga ennast tuleb ikka kiita sellise suure asja valmistegemise puhul onju.

Ja viimane boolero, natuke tahaks seda ka esikohale sokutada, see tuli nii armas, teda oli hea kududa ja sai väga kiiresti valmis (2 õhtut). Lõnga ostsin endale juba eelmise aasta isetegija sünnipäevalt - Alize 3 season, vardad nr 6, mustri leiad siit. Ysolda disainitud asjad on nii lahedad ja õpetused hästi koostatud.

Selline ta siis minu seljas:

Selline siis minu tööde esikolmik sellel aastal.

Nüüd siis soovin teile ilusat aastalõppu ja nagu moodsad mehed ütlevad: sulli, feimi ja respecti järgmiseks aastaks!
chenet posted @ 13:26 - Link - kommentaarid (10)
26 Detsember 2007
Selle aasta viimane!

Meil oli vahva jõuluõhtu. Jõulutaat käis, tõi kingitusi, laulsime ja tantsisime pere seltsis. Väikeste laste jõulurõõm on nii siiras, et kiirgab kõigisse ja ka kõige tõsisemad inimesed muutuvad lapsemeelseks ja rõõmsaks.

Aga enne veel, kui jõuluvana meie uksele koputas, tegin mina viimaseid nö näputöid, mis taadile kotti pista.

Mõni aeg tagasi oli Maire Aunaste saates juttu ühest tüdrukust, kes maalib lepatriinusid kivile, tema nimi Reelika. Olete ehk kuulnud. Kui ma tema triinusid nägin, mõtlesin, et nii armas oleks neid oma kallitele jõuluks kinkida. Otsisin Reelika kontakti ja helistasin talle ja mis selgus... peale Aunaste saadet on ta umbes 1000 triinuga miinuses, nii palju tuli tellimusi. Siis oli selge, et need tuleb endal teha. Mardilaadal ostsin endale vajalikud värvid ja siis iga kord mere ääres noppisin mõne kivikese. Pooled kividest värvis mu suurem piiga kollase või punasekirjuks, must värv talle ei sobinud. Mina tegin oma maalritööd öösiti, siis kui pisipiigad magavad. Igatahes 24nda hommikul lakkisin oma saagi läikivaks ja isuäratavaks. Sellised nad tulid:


Jõuluõhtul sai ka vardad kätte võetud ja lõpetasin ära mummumütsi. Ise olen rahul

Veekord aitäh Krentule, selle õpetuse eest!

Pildil on mul seljas ka mõned päevad tagasi (jälle öötundidel) valminud seelik. Aga selle ilusalt pildile püüdmine ei ole lihtne ülesanne.

Lepatriinudest rääkides... siin teile jõuluajaks üks laul. Kõike kaunist, rahu südamesse ja säde silmisse!

Lepatriinu laul

Sõnade autoriks õnnemeister Peeter Kaber. Tellisin temalt just ühe sünnipäevalaulu. Soovitan soojalt!

chenet posted @ 10:49 - Link - kommentaarid (2)
23 Detsember 2007
Jõuluvidinad

Mul on lisaks paberil jõulukaartide saatmisele kombeks enne jõule oma sõpradega kohtuda ja paar sõna vahetada. Sel aastal otsustasin, et teen igaühele ka väikese jõulupaki, seekord siis sellise, kus oleks sees jõulusoov sõbrale ja midagi head tema sõpradele.
Nii ma siis tegin ükspäev joonistamise ja pakkimise tööd. Ning paljud sõbrad said taskusse sellised väikesed linnusöögipakikesed. Igatahes minul tegi küll nende vormistamine headmeelt, mõtlesin paljude peale, ka nendele, kelleni need pakid ei jõudnud. Huvitav, kui palju sihvkadest linnukesteni jõudis ?Eile hilisõhtul ootasin, et ahi ära köeks ja sisustasin oma aega Ravelry's kolades. No küll on ikka
väärt koht. Ja leidsin ühe lihtsa ja kauni kootud pärja. Nüüd kaunistab selline ka meie välisust.Tegemise õpetus

Ja ikka rahu ja rõõmu teie hingedesse.
chenet posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (6)
22 Detsember 2007
Mummukampsik ja Siimu vest

Selle kampsuni kudumist alustasin ma mõned nädalad enne jaanipäev. Plaan oli jaanipäeval see selga panna, aga plaaniks see jäigi. Isegi mingi postitus sai tookord tehtud, et ennast distsiplineerida, aga ei saanud hakkama. Kõik osad said valmis kootud välja arvatud krae. Ja siis algas minu jaoks kõige ebameeldivam tegevus ehk kokkuõmblemine ning see taha asi jäigi. Nii ma teda siis iga natukese aja tagant nokkisin. Lisaks puuduvale kraele tuli uuesti kududa ka pisikesed esitükid, mis lõpuks pole küll parimad, aga jäägu nii.
Õpetus pärit Vogue Knittingust. Lõng Hjertegarni Torino 100% vill. Vardad nr 10 :-)

Ja ühe jõulukingina valmis vestike Siimule. Lõng Jil, vardad nr 3,5. Pildi muster internetiavarustest. Pilt ise sissekootud, proovisin ka silmata, aga lõng vist liiga paks, igatahes jäi sissekootuna ilusam.
Kuidas sa neid vesti käeauke tegid?
Käeaugud on kootud endiselt edasi tagasi esitükki ja tagatükki, aga 5 ääresilmust on kootud vaheldumisi parempidi ja pahempidi töö õigel poolel.

Rahulikku aega!
chenet posted @ 16:12 - Link - kommentaarid (14)
15 Detsember 2007
Eputamise suurkuju

Mis juhtub siis, kui ühe isetegija pere teeb salongipilte... Loomulikult on isetegijal vaja oma lõngarullidega pildile ronida. Nii siis juhtus meie peres paar päeva tagasi, kui fotograaf tuli
iga-aastaseid nö salongipilte meie koju tegema.

Mängisin natuke Picasaga ja selline kuubistik tuli välja :-)Ja kui käsitööjuttu rääkida, siis nagu pildilt näha saab Siimu vest ikka enne jõulu valmis ja vanale kingikotti pistetud.

Mõnusat detsembrit kõigile!
chenet posted @ 15:42 - Link - kommentaarid (5)
10 Detsember 2007
Kunstniku assistent

Uhke nimi onju. Täna sain, võiks cv-sse ka kirjutada ; )
Tegelt on asjalood nii, et käisime Pisihaldjaga eelviimaseid vidinaid Mustika keskuses lastetoa konkursil lihvimas. Väga lahe tuba! Ootan juba pikisilmi, et see geniaalne inimene minu lastetuba kujundama saada.
Tegin mõned pildid ka, kahjuks tulid veidi udused, aga mõni õnnestus.


Konkursi ametlikult leheküljel on üleval vaid esialgne joonis. Aga oma positiivseid hindeid saate ikka anda ; )
Mustika konkursi lehekülg

Kunstnik ise kolis täna mõneks päevaks haiglasse oma pisipoja juurde. Andsin neile kaasa väikese kaitseingli. Ise tegin, oma väikeste valgete kätega, selle õpetuse järgi.

chenet posted @ 18:33 - Link - kommentaarid (8)
03 Detsember 2007
Stuffied või sinised kassid?

Elus on kujundeid, mis ootamatul hetkel tekivad ja üllatavalt tähtsaks osutuvad. Mul on üks selliseid sinine kass ... sinine kass istub katusel ja teeb vandeseltslikult silma... ta pole põrmugi rumal. Ikka ja jälle meenutavad sinised kassid mulle üht armsat ja kallist inimest.

Igatahes jälle kord internetiavarustes kolades jäid minu teele sellised lahedad tegelased Ysolda lehel.
Täna toimub meie lasteaias heategevuslaat, mille tulu eest ostetakse mänguasju ja muud vajalikku värki rühmade jaoks. Viimased postitused ongi mul sisaldanud neid asju, mis mina sinna suunasin.

Eile õhtul valmis ka teine stuffi ja õhtul siis rõõmustab ta juba kedagi oma uues kodus. Minu meelest sai lahe paar. Kaks järgmist on ka juba tellitud.

Aga loomakesed siis sellised:Õpetus: Ysolda stuffiede õpetus

Esimese tegin õpetuse järgi, teise puhul kudusin pea valmis ja siis keha kohe kaela juurest külge, et poleks vaja õmmelda ning samamoodi ka käed, kudusin kohe külge.
chenet posted @ 10:12 - Link - kommentaarid (6)
151244 Kurvitsauurijaid