Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
31 August 2007
Rockime!

Seda on rõõm lugeda, et mina rockin, vahel on ikka hea küll, kui keegi teine koera saba tõstab, siinkohal suured tänud Ampsakule ja Eowynile

Selline märk siis mul ka küljesJa ise annan edasi selle järgmistele minu suurtele lemmikutele:

Krentu
Leili33
Mann
Freddy
Rees

Käsitöö tegemine on ka täies hoos, nüüd juba mõne töö lõpp paistab ja siis saab pilti kah.
chenet posted @ 20:53 - Link - kommentaarid (2)
09 August 2007
Valge suvekleit

Meil oli täna maja juures sarikapidu, noh eks see rohkem selline töömeeste üritus ole. Tundus, et nad on rahul ja rõõsad, et meile maja ehitavad See on meie jaoks väga oluline, et inimesed, kes seal töötavad, sinna ikka ja ainult positiivsed mõtted maha jätavad. Igatahes rõõm on suur näha oma uut kodu valmimas. Selleks puhuks panin selga oma uue valge kleidi, ikka hästi pidulik sündmus mu jaoks ju. Selline ta siis sai.

Lõngaks Novita Tennessee, mida kulus pea 6 tokki ja vardad nr 3. Vahepits 2,5 varrastega. Idee sain küll Vogue pitskleidist, mida teisedki kudusid, aga väljanägemine on kaugel sellest. Selline suvine ta tuli, tõenäoliselt vajaks veel mingit aluskleiti, paistab ikka jubedalt läbi. Ja tänaste soojakraadidega ei olnud ka väga mugav.

chenet posted @ 15:59 - Link - kommentaarid (35)
08 August 2007
Mõmmi :-)

Peale minu viimast postitust pakkus hea ja lahke inimene Krentu, et võib mulle laenutada raamatut The Knitted Teddy Bear. Esimese hooga, kui raamatu kätte sain, siis ta mul just suurt emotsiooni ei tekitanud. Kuid siiski siiski on tegemist väga väärt ja vahva raamatuga, sest õpetused on kenasti puust ette ja punaseks lahti kirjutatud ja joonistatud ning karud on vahvad.
Usun, et nende puhul kehtib ka see ütlus, et harjutamine teeb meistriks. Kõik need kehavormid ja näoilmed. Igatahes olen kidnel, et lähiajal valmib veel mõmmisid.
Lõngavalik ei osutunud ka kõige paremaks, mingi beebilõng see mul oli, aga liiga karvane, mistõttu oli kudumine väga ebamugav.
Ja pea tuli ehk liiga pisike, kuigi kõik on õpetuse järgi tehtud, aga äkki ma ei toppinud teda piisavalt suureks.
Selline ta siis sai:Aitäh veelkord Krentule raamatu laenutamise eest!

Seoses Eestimaale saabunud suvega lõpetasin ära ka oma valge kootud kleidi, kahjuks hetkel veel pilti pole.
chenet posted @ 14:05 - Link - kommentaarid (6)
02 August 2007
Igasugu asjad

Kõigepealt suured tänud kõigile heade ja tervendavate soovide eest. Nendest oli palju kasu.

Kui teid madu hammustab ja te arvate, et see annab palju vaba aega, mida mõnusalt käsitöö ja raamatutega sisustada on see kahjuks vale vastus.

Esimene nädal, kui ma olin praktiliselt liikumisvõimetu, olin ma tegelikult üleni võimetu, sest pidev valu ei lase kuidagi olla, tahaks liigutada, aga liigutamine teeb haiget, paigal olla ka ei suuda. Raamatut lugeda ei saa, on kuidagi väsitav ja raske ning kudumine läks megaaeglaselt. Ma muidugi kudusin ka ikka oma valget minikleiti, mille tegemine on suhtkoht mõttetuks muutunud, kuna sellise jalaga saab aint pikki pükse kanda :-( Ehk järgmisel suvel või mõnel soojamaareisil (kuigi seda pole praegu ette näha).

Aga mis siin ikka kurta. Juba kolmas päev suudan ma kõndida nii, et kõrvaltvaataja midagi aru ei saa ja öösel pole ka valuvaigistit enam vaja. Tore, lihtsalt fantastiline. Kui pidevat valu ei ole ja kaks jalga saab maha toetada, siis saad aru, kui suur väärtus ikka tervis on. Hoidke ennast! Igast otsast nii seest, kui väljast.

Aga nüüd käsitöö juttu, sest õiget isetegijat ei takista ka mingi ajutine invaliidsus onju.
Praegu on mul küll ilmselgelt liiga palju asju käsil ja veel rohkem mõtetes.
Ei tahaks ennast korrata, aga distsipliini huvides võiks siia kirja panna, et endiselt on lõpetamata siis see valge kleit ja kampsun. Kampsuni häda seisneb põhiliselt selles, et detailide kokkuõmblemine ei tulnud ilusti välja ja ma ei tea, kas peaks nad kuidagi ümber kuduma ja ääresilmused ka läbi kuduma, et selliseid suuri aasasid sinna ei tekiks (vardad nr 9 + lõng kah ikka korralik).
No sellest kleidi saagast ma juba eelnevalt rääkisin.
Kuna lühikest seelikut/kleiti kanda ei saa, siis alustasin pika maani seeliku kudumist. Pool on valmis, küll saab teise poole ka.
Paljud koovad seda hõrku prantsuse topikest, mina kaa, mina kaa longin tegijate sabas. Lehekeste äär on valmis ja varsti saab esimesest osast ka pool. Ilus tuleb küll, pole midagi öelda, tänud Leilile, kes selle asja algatas.

Minu vanemale piigale on praegu kõik karvased ja pehmed loomad mõmmid ja kõik mõmmid peavad temaga koos tudule tulema. Nii nunnu. Tänu sellele mõtlen kogu aeg, et vot peaks peaks ikka ise talle päris oma kaisumõmmi kuduma. Noh ja foorumis ikka ka sahistatakse, et hakkame karusid vahetama. Selleks teemaks tuleb ka valmis olla. Olen nüüd mööda netti tuhlanud, aga ühtki päris õiget õpetust veel leidnud pole. Kui nii edasi läheb, siis tellin endale selle raamatu.
Kõige rohkem meeldib mulle selle mõmmi nägu no aga mismoodi see küll tehtud on, siin pole lihtsalt kasvatamine või kahandamine, vist on ikka mingi lõike järgi kootud ja siis kokku õmmeldud. Samas on ühendamine nii ilus, et justkui nagu oleks kootud. Ehk keegi teab?
Ja siis kõiki mänguasju uurides jõudsin ka sellise raamatuni. Selle kaanel ilutseb just minu unistuste loom ükssarv. Teda oleks ka hädasti majapidamisse vaja

No ja siis lõpetuseks veel fimo juttu, mida minu blogis varem olnud pole. Ma kohe teadlikult olen püüdnud, et mitte rohkem erinevaid materjale endale koju tuua, ma parem imetlen teiste tegemisi eesotsas Reesiga.
Nüüd tundub, et kuhu ma ikka pääsen, sest leidsin sellised fantastilised tööd.
Nishale pildialbum flickris
Mul on just oma uuest/vanast majast keldriurgastest leitud mitu suurt vana veinipudelit, mida ei raatsinud ära visata, aga millega ei osanud ka midagi peale hakata, nüüd saan ehk oma fimoproovid ära teha, sest need tehtud tööd kutsuvad küll katsetama.

Viimased postitused on kuidagi pikaks veninud. Pean lõpetama. Kerget jalga ja sooja suve kõigile!
chenet posted @ 19:53 - Link - kommentaarid (3)
151248 Kurvitsauurijaid