Kurvitsa käsitöö
Kurvitsa käsitöö
Nepi lõnganäperdused ja muud vahvad asjad!
Foto NAGI's: nepp
31 August 2006
Igasugused mõtted

Mul on viimasel ajal imelikud mõtted tekkinud. Üldse mitte käsitöömõtted, need on ikka ka, aga mitte nii imelikud.
Ükspäev näiteks autoga sõites mõtlesin, et küll on hea, et inimestel pole ohutulesid, siis oleks vist ümbruskond neid vilgutajaid täis, sest pidevalt on kellelgi mingi häda.
Ja siis täna mõtlesin sellise asja peale, et kas tõesti peavad mõned elukoolist kõik kursused endale võtma. Rahu ainult rahu, no milleks. Lihtsalt pole vaja mu meelest. Aga see selleks.

Käsitööjuttu ka. Ikka endiselt nikerdan tädile iiri pitsist kraed teha, hetkel on eelviimane rida käsil. Need pole teps mitte lühikesed read ja annab pusida, kuigi lõngavalik on mul vale ja see liiga jäme, aga ikka annab pusida. Äkki saab homme valmis ja siis viimistlen ära ja näitan kõigile. Endale igatahes meeldib, eriti äge on ta arvestades seda, et see mu esimene katsetus.

Täna tegin veel ühe esimese katsetuse. Tänud siinkohal Dragonfly´le, kes oma blogisse vanutatava roosi õpetuse pani. Minu esimene tuli selline välja, mulle väga meeldib, aga mu abikaasa ütles, et tema meelest on see pigem männiriisikas
Roos või riisikas?

Sedasi siis, pusan oma kraed edasi.

Päikest kõigile kõrvade vahele!
chenet posted @ 21:07 - Link - kommentaarid (11)
20 August 2006
Siin uuriti, et kaugel mu jalgpall on... poolikute asjade hunnikus. Üle poole motiividest on kokku aetud, aga edasi tegemiseks aega ei ole, sest põhjus lihtne nagu paljudel meist, iga vaba hetk, mis käsitööle saab pühendatud, läheb juba järgmise asja tegemiseks. Nimelt mu tädil on sünnipäev tulemas ja ta tahtis endale süstikpitsi kraed saada. Ma isegi alustasin seda, aga kuna olen selles osas iseõppija, siis tundub, et see pusserdis kingituseks külle ei sobi.
Panen siia pildi praegusest tulemusest enda tööst, mustrist ja loodan kunagi ka lõpptulemust näidata.

Pusserdis
Süstikpitsist ja heegeldusest krae

Kuna süstikpitsi jääb tulevikku, aga kingitust oleks ikka vaja, siis leidsin netis surfates ühe kauni iiri pitsi krae, otsustasin siis selle kasuks. Ja nii ma oma 1,5 kuu vanuse tütrega (teine jookseb kuskil marjapõõsaste ja õunapuude vahel) seda siis teen , valmis peab olema hiljemalt septembri teiseks nädalavahetuseks, tundub, et jõuan, siis näitan teile ka.

Lauren ja Liina heegeldamas
chenet posted @ 17:55 - Link - kommentaarid (3)
18 August 2006
Muudkui nagu teed oma käsitööd, aga valmis midagi ei saa ja pooleli olevate asjade nimekiri läheb järjest pikemaks. Midagi on siiski demonstreerida küll, aga peab ütlema, et kahe lapse kõrvalt on ikke vähem aega, kui ühe kõrvalt veider veider ;-)
Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis pean alustama sellest, et valget seelikut õmmeldes sain kasutada oma kalli emme õmblusmasinat, mis oli kordi parem kui minu oma. Igatahes otsustasin, et kui ma veel midagi õmmelda tahan, siis pean ma endale parema masina hankima. Mõeldud tehtud. Mõni nädal tagasi soetasin siis endale Husqvarna Prelude 350. Ja oh näe imet, täna õhtul sai lõpuks valmis üks pluus, mille tegemist alustasin veidi vähem kui kaks aastat tagasi, siis kui oma esimest last ootasin. Tegu oli mingi veniva sünteetilise materjaliga, millele minu vana õmblusmasina hammas kuidagi peale ei hakanud ja nii ta ülemisel kapiriilulil seisis, kenasti välja lõigatud ja kokkuvuramist ootamas. Ära jõudis oodata ja siin ta nüüd on.
Lisaks saan lõpuks näidata ka oma heegeldatud seelikut, mis ootas, et minu figuur väheke väheneks ja kuna lapsuke on nüüd juba 1,5 kuud vana (nimeks sai siis Lauren Lee, tänan kõik pakkumiste eest), siis mahuvad endised ja ka uued riided kenasti jälle selga. Selline ta siis välja näeb, alla saab sobitada igasugu erinevaid seelikuid. Tumedal põhjal tuleb muster kenasti välja, aga valge alusseelikuga on ta jällegi väga pidulik, võimalusi mitu, väga mõnus minu meelest.

Pluus ja seelik

Olen otsinud nüüd ka oma eakamate tuttavate ja tuttavatuttavate seast mõnd armsat inimest, kes õpetaks süstikpitsi. Pole veel kahjuks leidnud, on küll mõned, kes oskavad, aga nemad ei näe kahjuks enam õpetada. Kui keegi teab, siis rääkige mulle ka.
Põhivõtted olen netiõpetuste põhjal selgeks saanud, aga veidi oleks ikka teadja nõuandeid vaja, sest sageli tundub see enda tegevus jalgratta leiutamisena.

Aga astrid on juba turul müügil... varsti algab kool ja saabub sügis, värvid, värvid, värvid, mõnnaa. Kõike kaunist teile!
chenet posted @ 21:09 - Link - kommentaarid (7)
01 August 2006
Niih hetkel siis üks lapsuke magab ja teine kiigub, käes vaba hetk teile paar rida kirja panna. Eelmine nädal möödus näputöö tähe all, sest reedel toimus väike aiapidu ja sinna oli ilmtingimata vaja minna ühes üleni valges kostüümis. Kõigepealt siis too aksessuaar, mida kudusin, lisaks salsaseelik, mille õpetuse võtsin kevadisest Käsitöö ajakirjast ja pluus, mille põhimõtteliselt ise välja mõtlesin ja mis siis sinna aksessuaari alla sobima pidi. Kahe pisikese emana on vaba hetke õmblemiseks ja heegeldamiseks/kudumiseks päris keeruline leida, aga hakkama sain.
Ja välja nägin siis selline.
Valge kostüüm

Seeliku allaäärde heegeldasin ühe lihtsa pitsikese ka. Seda tehes aga vaatasin süstikpitse ja väga oleks tahtnud hoopis üht süstikpitsi sinna, aga mida ei oska, seda ei oska. Sellega seoses tekkis mul mõte, kas siin foorumis ei võiks olla mingit kohta, kus saaks oma soovid üles panna, et äkki oleks leidunud keegi, kes seda tehnikat hästi valdab ja ta oleks niksnaks mulle selle valmis pununud. Ise aitaks ka kedagi mõnes muus asjas.

Ja kapist otsisin ma juba välja oma vanavanaema puust karbi, mis sisaldab kõike süstikpitsi tegemiseks vajalikku ja ka palju näidiseid. Ükskord ma selle selgeks saan!

Selle pluuse õmblemine oli ka lõbus töö. Ma pole nimelt eriti edukas õmbleja ja mingeid lõikelehti ega värke kodus ei oma, üks õnneks siiski oli aastast 1992. Minu õmblejast tädi tegi mulle siis kiirkursuse, kuda raglaanlõikelist pluuset teha, lõike konstrueerisin ise, mingi suvalise mantli lõike põhjal. Kaelus tuli küll ootamatult suur, aga imetava ema jaoks sobis see lõpuks ideaalselt Nii et kui väga tahta, siis saab hakkama küll.

Kõige lõpetuseks veel ka beebiesitlus. Nime tal ikka veel ei ole, sest ta lihtsalt pole ühegi väljapakutud nime nägu. Kui kellelgi on mõni hea mõte, siis eelkõige just L tähega algavad tütarlapse nimed on oodatud.
Minu armas lapsuke

chenet posted @ 12:39 - Link - kommentaarid (29)
151248 Kurvitsauurijaid