Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
03 Veebruar 2014
KAELUSSALL MEHELE

Tundub, et jaanuar 2014 oli kudumiskuu, sest ma ei ole veel heegelnõelaga sel aastal midagi tõsiseltvõetavat loonud.
Selle kaeluse kudumist alustasin tegelikult detsembris. Küsiti minu käest kaelust mehele ja miks mitte proovida. Enne jõul sai aga lõng otsa ning linna teise otsa poodi polnud asjatamise vahel ka mahti minna. Sel aastal otsustasin puuduoleva lõnga võtta eelmisel talvel kootud laste kaelusest ehk harutasin selle lihtsalt üles. Eelmisel talvel sai neid kolm kootud ja õnneks leidsid kaks ka omaniku, kolmandaga läks nüüd nii. Väike tutt lõnga jäi veel üle ja sellest tegin omale patsikummi. Sellega on siis nüüd praeguseks kõik ja ei mingeid jääke.

Lõng ise on aga mõnus- poolvillane Saksa lõng Merino Strech. Lisaks villale sisaldab ka sünteetikat, aga ei torgi ning oma venivuse/elastsuse tõttu on just kaelusteks ideaalne.
Et ülevalt alla raglaani nii kududa, mõtles eelmisel talvel ise välja. Kas see ka originaalidee oli, pole teada. Tavaliselt on ikka keegi kusagil juba millegi peale tulnud. Kasutasin vardaid nr 5 ja kaelaosale lõin 80 silma. Lõnga kulus 44 grammi ehk 140,8 m (arvutan Mustrimaailma kuduralli jaoks). Ei ole eriti ajamahukas töö. Pildid pole küll tootefotod, vaid puhas kunst, aga aimu saab ikka. Tol päeval oli valgus lihtsalt nii fantastiline, et ei saanud proovimata jätta.

Kui sellise kaeluse vastu on ka sul huvi, anna julgelt teada. Toon poest sobivat tooni lõnga ja teeme ära. Hetkelgi üks selline pruun jälle varrastel.siblik posted @ 12:01 - Link - kommentaarid341193 visits