Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
25 Veebruar 2014
käsitööolümpia

Kuna mul endiselt oma nišitoodet, mida ka saada tahetaks, ei ole, ja ükskõik mida niisama kappi seisma kududa-heegeldada ei taha ning tellimusi ka ei ole, liitusin käsitööolümpia projektiga. Mina otsustasin esimest korda elus proovida puuvillasest lõngast suure kudumi kudumist. Suurema õe mõõtudega, siis saavad lõpuks ehk mõlemad seda kanda. Ja puuvillane, sest talv on ehk selleks aastaks tõesti läbi.

Algul oli küll kobinat minu lõngavaliku üle. Ei ole ju roosa, aga lõpuks käidi iga päev uurimas, millal saaks juba selga panna. Nad on mul veel selles eas, kus tegelikult teeb iga uus asi rõõmu.

Lõng: Madame Tricote Camilla 6/4 (saab Karnaluksist)
Rohelist lõnga kulus natuke üle 3 toki ja kollast natuke alla toki, kokku 226 grammi ehk 565 meetrit.
Vardad: pool numbrit suuremad, kui peaks, aga uusi enne olümpia starti ka osta ei jõudnud, seega nr 4.

Muster: peaaegu Selena Drops lehelt.
Taskuid ei teinud, alumisse serva kudusin hoopis südamed ning varrukad on ka lühikesed. Samuti on muster natuke hõredam, sest üsna ruttu sai selgeks, et roheline-kollane kombinatsioon ei tööta ja ei ole mõtet aega kahe lõnga pusserdamise peale kulutada.

Kleidi suurus 5/6 ja pikkuseks sai õlast mõõdetuna natuke üle 60 sentimeetri.

Ennast hindasin aga väga alla. Päevas kudusin üsna vähe aega, nädala lõpus käisin veel Hiiumaal ja kuigi praami peal sai kududa küll, on seal tavaliselt muudki teha, aga ikka sai kleit juba esmaspäeval (nädal tagasi siis) valmis. Teiselt poole oli see hea, sest tundub, et praami peal lutsisin laste asemel hoopis mina lauda või tooli ja jäin teisipäeval üsna haigeks. Igal juhul päris mitu päeva voodist välja ei saanud ja kui magada enam ka ei jaksanud, kudusin kleidi juurde ka kevadise mütsi. Et lihtne müts natuke minevam oleks, sai sinna peake hot fix kristallidest Hello Kitty triigitud. Nüüd läks juba nii hästi, et fakti peale, et müts on suurele õele siiski natuke väike, läks loomulikult kisaks. Nii et tegelikult on praeguseks uus, üks mustrikord suurem, müts juba varrastel. Sel kevadel-suvel meie majas mütsipuudust küll ei tule. (Sest tegelikult jõudsin vahepeal ka ühe väikseks jäänud suvemütsi sügavamaks heegeldada, aga seda ma siin ei näita).


siblik posted @ 10:29 - Link - kommentaarid (3)

10 Veebruar 2014
HEEGELDATUD PIPI

Selle Pipi üks jalg sai valmis septembris Hiiumaa praamil, kui käisime perega õunamahla tegemas. Siis jäi see seisma. Jaanuari keskel tuli jutuks, et võiks kingituseks üht Pipit vaja minna. Otsisin siis selle jala jälle välja. Kusjuures ma kogu aeg ikka väidan, et mul poolikuid asju ei ole, teen üht tööd korraga

Igasugu tehniliste andmete osas lõppe see asi nii nagu ikka. Tean, et üks jalg kaalub 12 grammi, jalad kokku seega 24, aga ülejäänu jäi kaalumata. Jätsin heegeldamise viimasele hetkele ning olin juhtumisi reedel ja laupäeval lastega üksi kodus ning ma olen nii saamatu, et nende kõrvalt märkimisväärselt käsitööd teha ei saa. Seega sai Pipi valmis eile, tegin pildid ära ning kohe pakki ja sünnipäevale. Isegi joonlauda ei jõudnud kõrvale panna, kuigi tundub, et ta sai pikem kui minu eelmised Pipid. Mul mingit juhendit ju üles kirjutatud ei ole, tuleb nagu tuleb, seega on kõik minu mänguasjad ainueksemplarid.

Lõng on puuvillased Capri ja Catania ning konks 2,5. Sees seekord vatiin.
Ja kui asju nii pika vahega teha, siis läheb algus juba meelest ära. Nimelt esimene jalg, mille sel nädalal heegeldasin, sai suurem, kui juba olemasolev jalg. Seega on mul käsitöökotis ootamas jälle üks üksik jalg


siblik posted @ 09:55 - Link - kommentaarid

05 Veebruar 2014
TUUNIKA PEAAEGU ANNY

Hämmastav, et nii suure töö juurde ei oska midagi suurt kirjutada.

Andsin omale uusaastalubaduse, et koon sel aastal kolm kleiti. Ei tea, kas selle võisk nüüd esimeseks nimetada. Igal juhul pole ma ammu midagi nii suurt kudunud. Kõik algas sellest, et peale jõule valitses minu tellimustemaal vaikus. Samuti oli paus igas muus vallas. Miski ei läinud nii nagu ma soovisin või siis ei juhtunud üldse midagi. Tähendab tuleb aeg maha võtta, lihtsalt olla ja vaadata, mis toimuma hakkab. Kui pidevalt eest ära joosta ja arutult rapsida, siis ei loksugi asjad paika.

Niisiis otsustasin algatuseks omale ühe pikema kampsi kududa. Liann lõngade kinkekaardi sain tegelikult ühel aastal sünnipäevakingiks ning juba aasta tagasi tassisin just need lõngad koju, eesmärgiga neist üks Norra kampsun punuda. Ma ei teadnud, kas mohäärisegune lõng üldse kahe lõngaga kudumiseks töötab, aga soov oli suur. Proovilappi ka ei teinud, asusin kohe asja kallale, lootuses, et ehk sobib.

Ja kuna pole tõesti ammu midagi asjalikku kudunud, sest ma ju rohkem pitsi ja satsi tegija viimasel ajal, siis harutada sai päris mitmes kohas ja päris korralikult. Ja katsu sa seda pehmet karvast lõnga harutada. Alumine äär jäi ikka vigane, sest see oleks avastamise hetkel liiga suur harutamine olnud. Varem avastatud vead sain aga kätte. Ülevalt jätsin mingid mustriread vahele, sest tahtsin ühevärvilist lõppu, seega päris Anny see tuunika ei ole.

Muster Dropsi oma, nimega Anny: Garnstudio lehelt. Mina kudusin muidugi inglise keelse juhendi järgi. Mõtlesin, et olen nii kõva mutt, et vaatan ikka korralikku valikut, sest eesti keeles paljusid asju ei ole ja saan aru küll. Tõesti sain. Algul plaanisin kahest kokku kombineerida, aga lõpuks olin ikka lihtsamal teel. Tagantjärele võib öelda, et hea, et ei hakanud mõtlema ja kombineerima. Mulle meeldib tulemus väga.

Suurus: M.
Varad: ringvardad jämedusega 5.
Materjal: Emmebi Vogue (40 mohäär, 40% akrüül, 20% vill). Mõnus libe, soe ja pehme. Näis, kuidas pesemisele vastu peab. Kulus 219 grammi ehk natuke üle 4 toki. Tundub, et Liann seda lõnga enam ei müü. Mul jäi natuke üle 2 toki rohelist alles, aga veel üht kampsikut täiskasvanule sellest enam ei saa. Lapsed mul aga midagi karvast omale ümber ei pane.

Koos harutamiste ja lapsed kodus päevadega (siis ma ei ole võimeline midagi asjalikku tegema) kulus kudumisele natuke üle nädala. Nii et polnudki nii suur ja õudne ettevõtmine, kui algul kartsin.

Nüüd aga pildid ka. Modell mina ise. Nuppu vajutas abikaasa. Ilusaks töödelda ei suutnudki. Lahetade filtrite otsingud alles käivad. Kes mõnda teab, võib kommentaaridesse selle nime jätta. Oleksin väga tänulik.

siblik posted @ 11:54 - Link - kommentaarid (12)

03 Veebruar 2014
ÜHEL PÄEVAL MA MÄNGISIN NUKKUDEGA

Ei teagi, kust see lugu algas. Igal juhul oli mul toda roosat Novita sokilõnga ikka veel pisike tups üle, õues ja toas läks külmaks ning nukkudel ei olnud kampsuneid. Ükspäev nägin Krentu blogis ka tema kootud Rapuntsli kardigani ja mõeldud-tehtud. Ei ostnud õpetust, oskan ise küll alt üles raglaani kududa. Lihtsalt inspiratsioonilaksu oli vaja.Tundub, et hakkan vaikselt uuesti kudumismaailma sisse elama.

Lõnga oli muidugi väga vähe, nii et kardiga väga pikk ei saanud. Lisaks kasutasin varrukateks ära ühe kapist leitud 4-grammist lõngatupsu ning ka varrukad väga pikad ei saanud. Nii et vot sulle siis sooja, lihtsalt ilus sai. Aga kaks lõngajääki sai hävitatud.

Lõngakulu kokku seega 18+4=22 grammi. Vardad 3,5 ja silmuseid algul 65. Nukk on klassikaline 32-sentimeetrine beebi. Päris poenukke meil kodus rohkem polegi. (Ausalt öeldes pole sellest ka probleemi olnud ja nendega mängitakse reaalselt pea iga päev).

No ja siis oli muidugi vaja ka teist kampsunit. Mul on veel üht punast sokilõnga natuke järel ja see oli juba väljagi otsitud, aga ei kõlvanud. Oli vaja hoopis valget. See valge lõng on akrüül. Et asi natuke lõbusam oleks, kudusin sisse veel ühest lõngajäägist rukkililled, sest see oli esimene pähetulnud muster, sobis ka silmuste arvuga ja kudumise hetkel ei olnud mul ei arvutit ega ühtegi mustriraamatut käepärast. Lõngakulu 18 grammi. Meetreid on veel raskem öelda, kui eelmise kampsiku puhul. Mõlema kampsuni nööbid on ka vanadest kodustest varudest. Vanemal õel on eriti kallis maitse, sest see uhkemate nööpidega roosa kamps on tema beebi oma.

No ja kui juba beebide riietamiseks läks ja oli just käepärast 2 Hiiumaa kodus rippuva kardina allservast lõigatud riba, mis ma just ühest teisest kohast lahti olin harutanud, siis õmblesin neile ka satsiseelikud. Hea lihtne tegemine – õmble aga ribal otsad kokku, tee kummikanal, aja kumm sisse ja olemas. Pole kahju ka, kui koledaks läheb.

Riidepuudega aga nii lihtsalt ei läinud. Olen pisikesi päris puid näinud, aga omale hankida pole suutnud. Mõte riidepuudest ja nuku riidekapist mõlgub samuti ammu peas. Nüüd oli pisikeste riiete pildistamiseks neid päris riidepuid vaja.

Riidepuu on tehtud poest riietega kaasa tulnud plast konksust ja jäätisepulgast. Konksu tegin PVA-liimiga kokku ning kerisin puuvillalõnga ümber. Kate on õmmeldud ning sees on vatiin. Kaunistuseks leidsin kaks valmis roosi ka veel. Vahel on ikka tore, kui koju on igasugu prügi alles jäetud. Minu meelest said väga vinged riidepuud. Arvan, et ka ainult traadist annab selliseid neid teha. Kui kunagi see kapp valmis saab, siis väänan mõne keemilise puhastuse riidepuu pisemaks

Kogu see mässamine võttis aega terve päeva. Pisikesed asjad on väga ajamahukad. Ja kuidagi imelik tunne tekkis, sest viimati kudusin ma selliseid nässakaid lapsepõlves ja oma nukkudele Pildid tulid aga uhked välja, seega tegin neid mõnuga.siblik posted @ 12:07 - Link - kommentaarid (3)

KAELUSSALL MEHELE

Tundub, et jaanuar 2014 oli kudumiskuu, sest ma ei ole veel heegelnõelaga sel aastal midagi tõsiseltvõetavat loonud.
Selle kaeluse kudumist alustasin tegelikult detsembris. Küsiti minu käest kaelust mehele ja miks mitte proovida. Enne jõul sai aga lõng otsa ning linna teise otsa poodi polnud asjatamise vahel ka mahti minna. Sel aastal otsustasin puuduoleva lõnga võtta eelmisel talvel kootud laste kaelusest ehk harutasin selle lihtsalt üles. Eelmisel talvel sai neid kolm kootud ja õnneks leidsid kaks ka omaniku, kolmandaga läks nüüd nii. Väike tutt lõnga jäi veel üle ja sellest tegin omale patsikummi. Sellega on siis nüüd praeguseks kõik ja ei mingeid jääke.

Lõng ise on aga mõnus- poolvillane Saksa lõng Merino Strech. Lisaks villale sisaldab ka sünteetikat, aga ei torgi ning oma venivuse/elastsuse tõttu on just kaelusteks ideaalne.
Et ülevalt alla raglaani nii kududa, mõtles eelmisel talvel ise välja. Kas see ka originaalidee oli, pole teada. Tavaliselt on ikka keegi kusagil juba millegi peale tulnud. Kasutasin vardaid nr 5 ja kaelaosale lõin 80 silma. Lõnga kulus 44 grammi ehk 140,8 m (arvutan Mustrimaailma kuduralli jaoks). Ei ole eriti ajamahukas töö. Pildid pole küll tootefotod, vaid puhas kunst, aga aimu saab ikka. Tol päeval oli valgus lihtsalt nii fantastiline, et ei saanud proovimata jätta.

Kui sellise kaeluse vastu on ka sul huvi, anna julgelt teada. Toon poest sobivat tooni lõnga ja teeme ära. Hetkelgi üks selline pruun jälle varrastel.siblik posted @ 12:01 - Link - kommentaarid341206 visits