Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
25 Veebruar 2013
SÕRMIKUD "SIILIKE ROHUS" JA SIIL ISE KAMinu halli lõnga hävitusprojekt sai läbi.
Viimaks kudusin ühed sõrmikud meesele, sest mina ei usu, et ükski eesti mees omale plastsilmadega siilid kätte tõmbaks. Ühtlasi sai jäägitumaks otsa ka roheline lõng ja natuke jäi veel puudugi. Nii on kinnaste väikesõrmedest pool hall. Sümboliseerib siis siili nina. Kuduma pidin kaht kinnast paralleelselt, sest ei oska mina arvata, paljuks miskit lõnga jätkub.Vardad number 4, vardal 9 silma.Ja peale seda oli 7 g halli lõnga ikka veel järel. Lõin siis sellele ühel päeval vardad sisse ja kudusin sellest ka siili. Pidin küll nina uuesti üles harutama, et sinna villa vahele ka üks lapik kivi peita. Sai mõnuspihusiil. Mõlemad saadaval Disainimajas.


siblik posted @ 14:03 - Link - kommentaarid (5)

15 Veebruar 2013
MINU ESIMENE TUUKRIMÜTS

See lugu algas juba sügisel, mil minult telliti üks sitsiline, satsiline ja roosa tuukrimüts. Mõtlesin, otsisin ja katsetasin, näitasin pooliku töö ette ja klient loobus, ei olnud päris see, mida tema tahtis, pilte tal pakkuda ei olnud ja mina hiromant ka olla ei suutnud. Nii see müts seisma jäi. Üles ka õnneks ei harutanud.Poolest talvest tuli oma tütrel mütsikriis. Õmblesin siis roosast fliisist voodri sisse, kaunistasin lillekujulise tutiga ja volia, just see, mis meil puudu oli. Sobib nii mantli kui kombega ideaalselt. Hea, et müts sügisel kaubaks ei läinud, sai praegu oma probleem kerge vaevaga lahendatud.Lõng Selverist ostetud Red Heart Fina DK (100% uusvill), varras 3,5 ja mustrid kokku pandud siit ja sealt. Kõik Internetis tasuta saadaval. Nüüd siis on ka sellise tööga käsi valgeks tehtud.

siblik posted @ 14:05 - Link - kommentaarid (5)

13 Veebruar 2013
LEOPARD

Suuremal tüdrukul oli täna lasteaias loomakarneval. Ainult tema ei olnud seal. Tegime siis hommikul kodus väikese fotosessiooni. Ise õmblesin kleidi ja kleepisin kõrvad kangaga üle, ülejäänu on poekraam. Kangas on taaskasutuses. Tulemus siis selline:

Kleit üksi:Ja kogu kostüüm:

siblik posted @ 15:34 - Link - kommentaarid (3)

10 Veebruar 2013
TÄNANE PÄEVAKANGELANE - TRIIBIK

Kuna lapsed on endiselt haiged, sai valmis järgmine valvetöö ehk rohelisetriibuline Triibik.
Lõng Capri, heegelnõel 2,5, sees lambavill, silmad turvasilmad ja juuksed külge õmmeldud. Kuna eelmisi õmmelduid hakkas laps oma Sipsikul peast ära kiskuma, on tehnoloogia täiustatud. Kvaliteedikontroll jääb küll tegemata, sest see Triibik läks müüki Disainimajja ja tõenäoliselt läheb ka Etsysse. Pood on igal juhul juba tehtud.Pikkust on tal 32 cm, lõnga kulus võrreldes kinnastega ikka väga vähe, kõigest 60 grammi. Jaa, sellest aastast on mul oma lõngade ja nende hindade üle väga täpne arvestus.Ja enne seda tegin natuke tasuta tööd ka ehk üks tüdruk sai omale mängimiseks sellise kausitäie puuvilja. Õun ja mandariin on uued, teised on juba varem näidatud. Kõik kootud puuvillasest lõngast.siblik posted @ 13:06 - Link - kommentaarid

08 Veebruar 2013
SIILIKINDAD

Aasta algul püstitasin omale eesmärgi hävitada kodused lõngavarud ning võimalusel muuta need suisa rahaks. Kord Internetist inspiratsiooni otsides, leidsin Etsyst siilikindad, pinnisin need isegi oma Pinteresti seinale, et meelest ei läheks. Sobiv lõng lõngakorvis puha olemas ka. Mõtlesin siis, et teen meestekindaid.Aeg jõudis kätte suhteliselt kiiresti. Jälle jagati sotsiaalmeedias seda pilti ja tuli ka soov neid kindaid omada. Asusin siis katsetama. Ega ma nuppudest suurt midagi ei tea, aga siili okkaks sai kolme silmaga nupp, mille keskmist silma on läbi kootud 5 korda. Jäi kuidagi mõnus. Ja väga originaalile sarnane sai.Lõng maavillane, lambahall, vardad number 4, vardal 9 silma. Silmad peale õmmeldavad.
No ja kuna lõnga on veel, saab ka siile veel. Kolmandad, lõpuks siis meestele, tuleb juba kahe lõngaga kududa. Üks paar naistekaid on aga praegu täitsa saadaval.

siblik posted @ 17:18 - Link - kommentaarid (11)

01 Veebruar 2013
MÕNED KUDUMID

Lõbustan juba neljandat nädalat kodus oma haigeid lapsi, nii et suured täpsust ja mõtlemist nõudvad tööd on mul kõik ootama pandud. Mõned tellimused on siiski olnud vaja täita.

Näiteks eelmistele sokkidele lisaks veel ühed paksemad ja pitsilisemad, et eelarve ikka balanssi saaks.
Lõng siis Abakhanist hangitud Rozetti first class (see on meriino ja mikrofiibri segu umbes 50-50).
Vardad 3,5 ja vardal kõigest 9 silma. Muster sai imelihtne 1 auk, 1 silmus ja soki tallapikkus on 17 cm. Oma plikalegi meeldisid hästi, aga mis läinud see läinud. Lõnga kulus 36 grammi.Siis kudusin ühe hooga veel samale suurusele ühed maavillased sokid. Varras nr 2. Lõng nõukaaegne.
Need jäävad siis oma plikale, kui keegi just väga omale ei taha.Ja öökullidest ei ole ma siiski veel pääsenud, kinnastega läks kaasa ka müts. Ammu pole mütsi kudunud ja vahelduseks hea kerge töö. Vardad nr 5, kokku 96 silma, lõng Dropsi Nepal ja lõnga kulus kõiges 66 grammi. Kuna müts on juba välismaal, siis ei hakanud pildistamiseks modelli sebima, võib-olla uus omanik kunagi saadab, kes teab. Modellitöö pidi õhupall ära tegema.Nii need päevad meil kevadeks saavad
siblik posted @ 16:46 - Link - kommentaarid (5)341206 visits