Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
20 Veebruar 2011
Arvasin, et ega ma enne Hubase kodu projekti veebruaritööd midagi valmis ei jõua, aga võta näpust. Ikka lasin ennast kiskuda sõbranna kingiprojekti. No kuidas sa ikka niisama raha kingid.Tiimarist ostetud paksust vildilehest tehtud korv ja selles viltlilled, varreks grilltikud.
Lisaks ka väike heegeldatud lilledega kaardike.Aga kilevaibal jäin nüüd kahe päeva norm kudumata.
siblik posted @ 12:58 - Link - kommentaarid (4)

10 Veebruar 2011
Selle aasta aastaprojekt Hubane kodu on suurepärane. Ei möödu päevagi, mil ma ei mõtleks, mida ja kuidas oleks vaja teha ning nüüd ka juba millal ja mida kusagilt juurde hankida. Häda nimelt selles, et tööd suuremjaolt väga mahukad välja mõeldud ja nendega tuleks alustada kohe kuu algul, paljut vajaminevat materjali aga kodus lihtsalt veel ei ole ja liikuma ka oma beebi ja koduse väikelapsega väga tihti ei saa.

Veebruariks olin omale eesmärgiks seadnud teha vannitoa kardin Hardangeri tikandiga. Ma pole seda küll kunagi varem proovinud, aga tundub huvitav. Ja projekti üheks eesmärgiks ju ongi uusi asju proovida. Tööd alustades aga selgus, et selleks plaanitud riie ei sobi tikkimiseks teps mitte. Nii et sobiva kanga saamiseni on see projekt peatatud. Kiire otsing internetist andis ka aimu, et sama riie on ideaalne ka üheks kuuks kavas oleva tikitud padja jaoks. Nii et ka padjategu ei ole võimalik ettepoole tuua.

Siis jäi näppu eelmise aasta mais alustatud kilevaip, mida ma olin jõudnud kududa kõigest 25 cm, aga tahaks, et oleks vähemalt 2 meetrit. Selle jaoks on kõik kodus olemas. Nüüd ongi kogu mu vaba aeg arvutatud kile meetritesse. On kindel plaan, mitu sentimeetrit tuleb iga päev kududa, mitu rida see on ja mitu minutit aega võtab. Selge on see, et norm igal päeval täidetud ei saa, seega tuleb mõnel päeval rohkem pingutada. Aga hea, et asja käsile võtsin, muidu jääkski venima.Tänane seis on umbes 70 cm, pilt on tehtud paar päeva varem.

siblik posted @ 15:06 - Link - kommentaarid (4)

07 Veebruar 2011
KAARDID

Mina olen ikka tikkimise lummuses. Seekord paar kaarti lastele. Tikandi suurus 7x7 cm.
Skeemid ajakirjast Minu käsitööd 5/2010.siblik posted @ 08:40 - Link - kommentaarid (1)

04 Veebruar 2011
Meie majapidamisse kolis aasta lõpus sisse suur pappkast ja me tegime sellest lapsele maja. Kaua mõtlesin, kas see on ajutine või tuleks maja tuunida sisekujundusega sobivamaks. Võitis viimane.Majal on 2 raamidega akent, millest privaatsuse huvides üks luukidega ning mõlemal on ees kardinad, üks ümara ülaservaga uks ja korsten. Tuunimiseks kasutasin kodus leiduvat kraami ehk väga vanat tapeeti ning kasutatud pakkepabereid. Sees tapeeti ei ole, see-eest on lapse enda tehtud seinamaalingud.
Maja harja kõrgus on 114 cm ja põranda mõõdud 55x79 cm. Sisse on plaanis meisterdada nuku laud ja voodi, samuti käepärasest materjalist, aga natuke on selleks veel puudu.siblik posted @ 13:25 - Link - kommentaarid (5)341198 visits