Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
24 Veebruar 2010
Mina tööd valides pikalt ei mõelnud. Aasta lõpus sai vanematekoju dušinurk tekitatud ja ilma põrandakütteta kivipõrandal on ikka külm tallata. Kuna märtsi algul küllaminek, tuli vaibategu lähemal ajal ette võtta. Palju aega selle kudumisega minna võiks, polnud aimugi. Töö käigus selgus, et 10 cm päevas kududa on käkitegu.

Kile omaduste katsetused sai varem ühe heegelvaibaga tehtud. Kuna vardad olid nüüd peenemad, lõikasin ka kile peenemaks. Saia-leiva kotid siis 4-5 cm ja piimakotid 1 cm ning teised kiled nii, et käe all tunduks umbes sama paks. Kodune hooldustiim ehk aastane laps oli muidugi sillas, et sai iga päev kilet käristada, venitada ja lohistada. Tänu sellele on vaibas liitekohti natuke rohkem kui peaks. Liitmiseks sõlmisin kile kokku, jätsin vähemalt 5 cm otsad, mis kudusin sisse ja väljaturritavad osad lõikasin lihtsalt maha. Kuidas need liited vastu peavad ja ega äkki kile liiga õhukeseks lõigatud ei saanud, selgub ajaga.

Kasutasin 5-millimeetriseid ringvardaid. Puuvardad tundusid mõnusamad, aga kuna värvitud kile annab hullusti värvi, hakkas nendest kahju. Käed said pidevalt õhtuks sinise-mustakirjuks.

Hämmastav, palju kilet tekib iga päev koduses majapidamises. Vanade varude kallale suurt ei jõudnudki, sai kasutatud vastalt tekkivat kilet. Näiteks: saia-leivakotid, kilekotid, piimakotid, paar külmutatud juurikate kotti, teeküünalde kott jne.

Kude on harilik ripskude. Nii sai pind piisavalt paks ja mõnusalt krobe.Ja lõpuks vaiba mõõdud, mis on 60x72 cm.

Aga kilekotte ei raatsi enam prügi hulka visata.
siblik posted @ 15:27 - Link - kommentaarid (4)

SOKID

Käistööolümpia vahele tuli tellimusena ühed beebisokid kududa. Kasutasin vanadest varudest jäänud lambavillast lõnga (valge ja telliskivipunane), vardaid nr 1,5 ja Kudumise entsüklopeediast leitud mustrit, mida sai küll mitte väga osava kuduja käppade jaoks natuke sobivamaks sätitud. Tuleb mainida, et ma pole elus veel nii kirjusid sokke kudunudki. Tallapikkuseks sai 12 cm.

Sellised need siis said:Ja modelli jalas:

siblik posted @ 13:30 - Link - kommentaarid (1)

17 Veebruar 2010
RÕÕMUPALL

Idee pärit ajakirja Minu käsitööd 12/2009.
Mingit joonist siia panema ei hakka, sest põhimõte on lihtne, kehaks vaja heegeldada üks karvane pall. Silmadeks ja ninaks natuke väiksemad pallid. Kõrvad on kolmnurgad. Tegelikult oli pallile ka jalad ette nähtud, aga siiani ei ole ma neid teha viitsinud ning laps kasutab seda põhiliselt loopimiseks, seega pole ka otsest vajadust. Kes tahab teha, siis jalad olid poolikud pallid lahtise osaga allpool. Kasutatud vanu lambavillase lõnga varusid. Sees on vatt ja üks kuljus, et ikka hästi koliseks.

siblik posted @ 13:57 - Link - kommentaarid (4)341193 visits