Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
29 September 2013
PUNASED TRIKOTAAˇMÜTSID

Tuli sügis, aga lastel mütse ei olnud, vähemalt meie nooremal õel, aga kui sa meil juba ühe teed, tuleb ka teine teha. Hea, et saime kokkuleppele erinevate kaunistuste osas. Ja minu uhke heegeldatud süda leidis ka lõpuks päris õige koha.Mõtlesin, et mis see mütsi õmblemine siis ära ei ole. Leidsin netist lõike, lõin käärid oma ainsasse puuvillariide ribasse ja hoplaa, ei sobi. Oli liiga lai ja mitte piisavalt sügav. Õmblemine on tõesti imelihtne, aga katsu sa sobiv lõige leida.

Peale seda sai päris palju vanu t-särke mütsideks õmmeldud. Oli äratundmisrõõmu ja hala oma vana lemmiku uue elu üle. Siis tõin Abakhanist koju pool meetrit punast puuvillast riiet, millel sees ka 5 % lycrat, no et nii ruttu välja ei veniks ja asusin mütse õmblema. Olgu öeldud, et minu õmmeldud mütsid on sügise puhul kahekordsed.Kuidas ma mütsilõike konstrueerisin

- Kõigepealt võtsin paberi pikuti ette.
- Mõõtsin allserva pikkuseks 23 cm
- Kõrgus kokku: 19 cm. Kõigepealt mõõtsin välja 11,5 cm, sain 23x11,5 cm külgedega ristküliku.
- Edasi mõõtsin keskelt välja 7,5 sentimeetrit ja tegin sinna märke. Edasi tõmbasin kaare. Sirkel on selleks ideaalne, aga mina kasutasin kaare tõmbamiseks sobiva suurusega taldrikut.

Peaümbermõõdule nr 50 mütsi saamiseks leiab lõike Pits ja sats kodulehelt.

Kuidas mütsi kokku õmmelda?

- Edasi lõikasin välja 2 ovaali, nii ei jää mütsi allaserva õmblust.
- Õmblesin kaks ovaali omavahel kokku, riidel välimised (paremad) küljed vastamisi.
- Murdsin ovaali pikuti keskelt pooleks.
- Joonistasin keskele 6 cm pika ja ülevalt 2 cm laia kolmnurga ja lõikasin välja.
- Voltisin ava kokku ja õmblesin kinni.
- Nüüd tuleb müts õigetpidi keerata.
- Õmblesin kinni ka teise ava.
- Tark mõte on lõpuks kihid omavahel paari käsitsi pistega ühendada.

Head õmblemist!

siblik posted @ 09:30 - Link - kommentaarid

09 September 2013
KUIDAS PARANDADA AUKU RETUUSIPÕLVES?

See lugu sai alguse siis, kui suur õde kukkus suvel kruusateel rattaga sõites ning tuttuute retuuside põlve tuli suur auk. Mõned viskaks nüüd retuusid ära, aga mina tahtsin parandamist proovida.Igasugune säästmine ja taaskasutamine on meie peres in.

Suure õe sooviks, et auku kataks süda. Vaatasime koos Pinterestis leiduvaid südameid ning suure õe valikuks osutus imeline mitmevärviline ja pitsservaga süda. Ainult ei olnud mustrit, oli vaid pilt. Heegeldasin siis pildi järgi, aga kuna süda tundus minu meelest natuke liiga suur, jäi asi seekord soiku. No et ehk leian parema ja ehk läheb meelest ära. Praegu aga on jälle retuusikriis ja oma üllatuseks leidsin täna ka selle südame mustri diagrammi. Tuleb välja, et esimesel korral läks täiesti õigesti. See süda on tükk nikerdamist. Seda ei saa lõpuni ringselt heegeldada, lõng tuleb mitu-mitu korda katki teha. Alustad suvalisest kohast ning lõpetad suvalises. Kuna süda on endiselt liiga suur, jätsin viimase satsiringi ära ja et pükstel oleks sümmeetria, heegeldasin kaks südant.Oma motiive ma enne õmblemist ei venita, vaid ainult triigin sirgeks. Nii ei lähe need ka pärast pesus kokku. Ja minu südamed on retuuside külge õmmeldud masinaga kasutades nõela number 70. Loomulikult võib õmmelda ka käsitsi, sest tegelikult on nii lihtsam.

Minu südame diagramm on siin toodud. Pilt oli väga väike ja et üldse midagi välja lugeda, tuli teha suurendus. Nüüd aga on kvaliteet endiselt kehv, seega selle südame heegeldamine päris algajatele ei sobi. Lihtsamaid motiive leiab aga Pits ja sats Pinteresti lehelt.Ka satsiga süda on nüüd valmis, aga see on juba uus lugu.
Tänan läbi astumast!
siblik posted @ 08:06 - Link - kommentaarid

04 September 2013
MINU NELJAS PIPI

Alustan täna päris lõpust ehk enda kõige uuemast näputööst. Lihtsalt ei ole suvel olnud viitsimist blogida.
Aga eile sai meie pere noorem õde kolmeseks ning kingituseks soovis ta üht Pipit.Tuli nagu tahtis tulla. Seekord suhteliselt lühike, kõigest 25 sentimeetrit.
Lõng ikka Capri
Heegelnõel 2,5
Sees lambavill
Juuksed ilusti ühekaupa pea külge sõlmitud. Pikka iga talle!siblik posted @ 16:45 - Link - kommentaarid (2)341206 visits