Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
29 September 2012
LÕPETAMATA ASJADE LÕPETAMINE 2012

Sel ajal, kui teised isetegijad ennast peole sättisid, lõpetasin mina oma lõpetamata asju ..... ikka viimasel minutil.

Tegelikult on mobiilikott kasutusel juba mõnda aega, aga tahtsin kõiki töid ühes postituses esitada ja nii ta tänaseni peidus oligi. Lõpuks kogunes siia ikka ainult kaks pisikest asja.

Niisiis märgviltisin kevadel ühe ruudu, millest pidi saama pajalapp. Küll ei olnud sobivat kanti, siis jälle viitsimist ja nii ta seisis. Kuni ühel päeval olin sunnitud ostma uue telefoni ja et ta taskus võtmete vahel koledaks ei läheks, siis ka mingi tasku tekitama. Et see peab saama villane, oli kohe selge. Ja siis meenus see vilditükk. Nõelviltisin küljed kokku, pistsin pesumasinasse ja nii see valmis saigi. Kas serv jätta sakiline või lõigata sirgeks, mõtlesin tükk aega, siis lõin käärid sisse ja tagantjärele arvan, et poleks pidanudHelkurkangast lillest pidi saama pross juba ammu, ainult viimane lihv oli puudu. Nüüd sai siis sitsi ja satsi ja kivi lisatud ning sel talvel siis sedasi. Kui kasu ei ole, on vähemalt ilus. Tore, et igal asjal on siiski oma aeg. Tuleb see ainult ära oodata.Ja midagi rohkemat teha ei jõudnudki. Eks tuleb järgmist aastat oodata
siblik posted @ 09:06 - Link - kommentaarid

28 September 2012
KAUA TEHTUD KAUNIKENE

Kui kevadel nägin Sutsukese ja KreekaPähkli lapitehnikas seelikuid, siis teadsin, et sel suvel pean ma omale ka sellise saama. Kahjuks on mu käsitööle pühendumise aeg päevas (või isegi nädalas) piiratud suurus. Nii sai see seelik valmis alles sügisel. Kuna see venis siiski kõigest paar kuud, ei hakka ma seelikud lõpetamata tööde projekti all esitama.Niisiis liitsin, lahutasin, arvutasin ja sain teada, mis suuruses ja kui palju lappe mul vaja on. Sättisin (tänu jällegi sutsukese blogile) nii, et ühed värvid korduvad üle rea. Õmblesin lapid suure hooga kokku ja hoplaa… sain maksiseeliku asemel midi. Olin midagi kõvasti ja valesti arvutanud/lõiganud. Kuna alumine ring oli juba ülemeetrine, siis ei saanud ka sealtpoolt midagi juurde lisada (kuigi kanti ostsin 4 meetrit).
Harutasin read lahti, arvutasin jällegi, tõin poest oran˛i riiet, õmblesin, õmblesin ja jälle olin arvutanud valesti. Kangast jäi puudu. Proovisin seekord puudujääva osa leida kodust. Õmblesin ja jälle harutasin, sest no ei olnud see. Peale järgmist poeringi sai siis seelik lõpuks isegi veel ilusam, kui ma kevadel omale ette kujutasin. Kuigi mulle see värvilahendus väga meeldib ja tüdrukutel võiks ka olla sellised maani kleidid, siis ma seda tööd siiski nii pea ette ei võta. Lihtsalt väga töömahukas. Kuna mul overlok õmblusmasinat kodus ei ole, pidin kõik õmblused sik-sakiga üle käima.Seelik on suuremas osas tehtud kodus olnud puuvillase riide jääkidest, pikkust 95 sentimeetrit ja alumine serv on tegelikkuses 290 sentimeetrit. Eile oli võimalus ka juhuslikult külla tulnud modelli kasutada. Nüüd pakin ma aga seeliku kappi uut kevadet ootama.

siblik posted @ 08:30 - Link - kommentaarid (4)

22 September 2012
LAPID AASTA ISA 2012 LAPITEKKI

Kuna ma linna käima ja Liann lõngadesse eriti tihti ei satu ning kui satun, tuleb kindlasti midagi kaasa osta, siis olid mul mingi sellise retke tulemusel koju siginenud kaks sinist Jil (100% vill) lõngatokki. Täpselt sobivat tooni aasta isa lapitekki. Niisiis panin ennast ilma pikemalt mõtlemata kirja. Isegi mustrid sai ammu arvutisse valmis otsitud. Ega see kerge töö ei olnud, sest lahedaid ruute, mida tahaks proovida, on maailmas nii palju.Esimest lappi tegin sügistööde kõrvalt terve nädala, teine sai ühe õhtuga valmis. 20x20 mõõdus papist ruut oli ka eelmisest tekiteost kapis alles, nii sai lapid aegsasti liistule tõmmatud ja täna, terve nädal enne tähtaega, ka posti viidud. Ise olen rahul. Eks näis, kas Susa kontrollist ka läbi läheb.

Heegelnõel oli number 3 ja ühte lappi läinud lõngakulu jäi küll kaalumata.

Esimene muster on pärit siit:Teine, kindlasti varem kasutatud, Irina Tammise kogust.Käin ikka põnevusega juba valmis lappe piilumas ja loodan salaja, et samad mustrid ei saa saanud ka teiste lemmikuks
siblik posted @ 10:45 - Link - kommentaarid (3)

06 September 2012
ÜKS KOLLASETRIIBULINE SIPSIK

Meie peres oli jälle üks sünnipäev ja no kuidas sa jätad lapse ilma omaheegeldatud asjata. Lapse ülekuulamise tulemusena selgus, et Sipsik meeldib kah. Esimene valik oli komm, aga neid ma esialgu veel ei heegelda.Sipsik on meil nagu Sipsikud ikka, ainult natuke tihedamatriibuline ja natuke kollane.
Pikkuseks on 30 sentimeetrit.
Lõng Capri, konks 3 ja täidiseks lambavill. Juuksed seekord sõlmimise asemel õmblesin pähe niidiga, tulemus sai ilusam, aga kvaliteedikontrolli see meetod ei läbinud. Laps lihtsalt tirib hammastega juukseid peast ära. Võimalik, et nüüd peab kõik karvad uuesti läbi õmblema.Tänud läbi astumast!
siblik posted @ 09:21 - Link - kommentaarid (3)

05 September 2012
KAKS KARPITütar on juba mõnda aega minu karbitegu jälginud ja omale ka karpi norinud, olen aga seda ettevõtmist muudkui edasi lükanud. Ühel augustikuu päeval oli aga ühele neljaseks saavale tüdrukule kingitust vaja ja mulle tundus, et ka talle võiks karp meeldida. Mõeldud-tehtud ja nii ma pappi lõikama asusingi.Kuna sellises eas veel asju hoida ei osata, proovisin karbid katta kangaga, ehk on vastupidavamad. Praegu on siis aktiivne testperiood, näis. Aga peab ütlema, et kangaga oli mässamist kõvasti rohkem kui paberiga. Kaunistuseks sai kasutatud kõike, mida sooviti.Omale jäänud karp sai A5-formaadis, et sinna ikka piisavalt varandust sisse mahuks ja kingituseks läinu on tavalise fotokarbi mõõdus. Karbid said aga tegelikult paremad, kui ma alustades ette oskasin kujutada.

siblik posted @ 09:12 - Link - kommentaarid (3)341198 visits