Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
29 September 2011
BEEBITARVETE TASKU

Võtsin selle töö ette sõranna tellimusel ning tasku läheb oktoobri keskpaigas sündiva tüdrukutirtsu voodi külge.
Kasutatud kahekordset linast riiet.
Mõõdud umbes 50x50 cm. Üleval servas pulk.
Eeskujuks kasutasin seda beebitarvete kotti Eelika blogist.

siblik posted @ 09:11 - Link - kommentaarid (2)

24 September 2011
TIKITUD SERVAGA LINIKMinu käsitööd on tihti juhuslikud. Nii ka see linik, mille tegin oma kodu kaunistama.
Kas nii valget asja ka kunagi reaalselt kasutada, saan pole teada, aga praegu on vaadata küll ilus.

Aga juhus algas juba juulis. Otsisin Järve keskuse Käsitööjaamas käsitööhuvilisele sõbrannale kingitust. Kuna oli aega, süvenesin kohe eriti hoolega pakutavasse ja leidsin sellise 45x100 cm laudlinatooriku, kuhu saab äärde ise midagi peale tikkida.Mustri leidmine oli keerulisem. Lappasin kõiki oma ajakirju Minu käsitööd ja valisin mõned mustrid isegi välja, aga päris rahule ei jäänud ühegagi. Need olid kõik mõeldud suurematele või väiksematele pindadele ja oleks tulnud muutma hakata, aga proovides ja arvutades ei tundunud asi ikka õige.

Siis ühel päeval, septembri algul, oli mul jälle aega ja linnas kolades sattusin Rahva Raamatu raamatulaadale (Tallinnas Pärnu mnt poe keldris). Ja seal sattus mulle juhuslikult pihku raamat Ristpistemotiivide piibel, milles oli just see õige muster ja palju muud, mida tahaks kohe igale poole tikkida.Muster on kolmevärviline, tikitud kolmekordse niidiga. Kaks on pärit juba nõukaajast, kolmandana sobis ainult uus poest ostetud niit. Selline see Hubase kodu september sai.


siblik posted @ 10:47 - Link - kommentaarid (6)

23 September 2011
KUDUMIST, HEEGELDAMIST, TIKKIMIST JA ÕMBLEMIST


Vahepeal sai minu noorem tütar aastaseks. Tema kingituse ostsime poest, aga just viimasel hetkel tuli meelde, et ka suuremale tuleks sel päeval midagi pihku pista. Pisi sünnipäeval kinkisime temale ka beebinuku, kes nüüd siis on samuti juba aastane ja vajab juba suure tüdruku riideid. Õmblesin siis ühe lihtsa kleidi ja heegeldasin juurde kübara.Kübara muster on täpselt sama, mida kasutan suuremate laste mütside heegeldamiseks ja mida on siinsetes blogides palju lingitud. Isegi olen kunagi selle siia pannud. Niit aga on väga peenike ja konks number 0,75 ning nii saingi imepisikese kübara. Kirjud lilled on lisatud meelega, et komplekti natuke lõbusamaks saada.Lisaks olen ikka kaelkirjakuid meisterdanud, sest neid muudkui tellitakse ja tellitakse. Tavalisi heegeldatuid ei ole isegi mitte pildistanud. Selgub, et mulle masstoodangut teha ei meeldi, seega tegelesin vahelduse mõttes natuke tootearendusega.Ühel kirjakul on lapid sisse heegeldatud ja teine on üldse kootud. Loomakeste kudumine on nii vahva, et edaspidi teen nüüd kirjakuid natuke nii. Kudumisõpetuse panen ka kunagi kirja.Lõng Capri, vardad nr 2, heegelnõel 2,5.

Ja lisaks veel üks pisike tikitud sünnipäevakaart ühele vahvale tüdrukule.


siblik posted @ 08:50 - Link - kommentaarid (2)341193 visits