Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
24 September 2010
Eelmise postituse mõmmisokkide juurde sai kingipakki veel mõndagi pandud.

kõigepealt maasikamüts, mille tegin juba kevadel, aga ostjat sellele suve jooksul ei leidunudki. Idee sain mingilt venekeelselt lehelt. Leheosa mõtlesin ise välja. Kuna see oli nii ammu, ei oska enam seda kirja ka panna. Müts sobib umbes 48 cm peaümbermõõduga ehk siis 1,5-aastasele lapsele.Lõngajääkidest tegin ka kaardi.Ja koti voltisin ka. Õpetus Sunray blogist.
Ma olen väga rahul, et ma kord selle õpetuse leidsin. Igasugust paberit on koju kogunenud hulgem ehk mida ma küll ilma Isetegijata teeks.
Sünnipäevalaps jäi vist rahule.
siblik posted @ 14:20 - Link - kommentaarid (1)

18 September 2010
Tuleb meelde, kuidas ma sain endale need lõngad, millest praegu sokke koon. Enda vanust ma ei mäleta, aga ühel päeval võttis vanaema mu jalgratta pulgale, pani villakoti pakiraamile ja me sõitsime 7 km kaugusele Mustjalga villavahetuspunkti. Suviti olime ikka vanaema juures Saaremaal. Mul lubati valida terve ports värvilisi lõngavihte, ikka terve kartulikotitäis tuli neid. Valisin muidugi äärmiselt erksaid värve. Kerimist jätkus terveks ülejäänud koolivaheajaks. Väga palju seda lõnga on veel alles. Igat värvi sai võetud üks viht, nii et üle ühe kera pole ühtegi värvi. Nii ma neid omale tasapisi linna toon ja proovin ära kasutada. Kuigi kirutakse, et villalõng pole lapsele hea, koon neist igl juhul esialgu sokke.Seekord siis jällegi kingituseks, aastasele lapsele.
Tallapikkus 13 cm
Silmuseid: 40
Vardad: 2,5
Oma kahe lapse kõrvalt kulus kudumiseks 3 päeva.

Mõmmi leitud raamatust:
Luise Roberts, 1000 kudumismotiivi, Varrak, 2009Ka oma lapse sokid olid väikseks jäänud, nii ühed villasokid on praegu veel töös.
siblik posted @ 13:46 - Link - kommentaarid (3)

07 September 2010
ESIMESED PITSSOKID


projekti raames kudusin seekord 2-aastasele tüdrukule sünnipäevaks pitssokid. Kuna ei ole sellist asja varem proovinud, oli pusimist ikka omajagu. Tulemusega olen ise rahul.Lõng: 100% maavillane kodusest lõngavarust
Vardad: 1,5
Silmuseid: 60
Soki talla pikkus: 15 cm.Muster: ajakirja Minu käsitööd 2010 Erinumber (nr 3). Sokid ja põlvikud

Olen ka siit hiljem lugenud, et muster oli vigane. Minul läks omal käel selle avastamiseks ikka üsna tükk aega. Oma pea järgi parandasin niimoodi:
siblik posted @ 10:45 - Link - kommentaarid (4)341193 visits