Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
30 Oktoober 2013
HEEGELDATUD SIPSIKViimasel ajal on palju räägitud heade fotode tähtsusest käsitöö müügis. Eile võtsin ennast lõpuks kokku ja tegin eile omale 3-millimeetrisest papist ja küpsetuspaberist hajuti. Hea, et karbitegemistuhinast on papp, lõikenuga, lõikematt ja metallist joonlaud ilusti kodus olemas. Hajuti sai tore.

Esimesena sai pildile suvel heegeldatud Sipsik. See peaks olema minu arvestamist mööda suisa kümnes. Meie pere õed on äärmiselt kehvad magamajääjad nii lõuna ajal kui õhtul ja neil peab uinumiseni kõrval istuma, et trall liiga suureks ei kisuks. Nii ma olengi sel ajal midagi lihtsalt ja mõtlemist mittevajavat heegeldanud. Laatadel on see Sipsik kaasas käinud, internetti aga enne eilset ei saanudki.

Pildistamise tulemusega ei jäänud ma aga päris rahule. Ehk teine objektiiv või rohkem valgust oleks imet teinud. Aga enne, kui Sipsiku poeleht sai lõpuni valmis sai, oli Facebooki abiga talle ka soovija olemas. Pildid panen ikkagi siia, sest patt on neid niisama raisku lasta. Ja kes teab ehk tuleb millalgi ka uus taoline. Küsida võib alati, nagu ikka.

Mõned tehnilised andmed ka

Sipsin on heegeldatud heegelnõelaga number 3 ja kasutatud on puuvillast heegelniiti Capri. Sisuks on minu ema kasvatud lammaste ise pestud ja kohevaks nopitud vill. Pikkust on sõbral üle 30 sentimeetri ehk tegu on tõelise kaisukaaslasega. Kuidas temal minema hakkab, pole veel teada, aga sõbrad-sugulased on tal igal juhul testitud. On küll vastupidavad ja armsad. See Sipsik aga rändab nimega varustatult ühe pisikese beebi mänguasjakasti.

siblik posted @ 09:59 - Link - kommentaarid (1)

28 Oktoober 2013
PITSIGA SÄRK LAURALESee on lihtsalt üks piltpostitus särgist, mis läks nädalavahetusel ühele pisikesele preilile sünnipäevakingiks. Minu meelest sai väga armas.
Kel huvi, küsige julgelt. Niisama kappi seisma ma praegu midagi ei tee.
Rohkem infot www.pitsjasats.ee
siblik posted @ 10:30 - Link - kommentaarid

KASSIDKui puhkuselt koju jõudsin, hakati mind kohe survestama mingi padjaga, täpsemalt siis lasteaia hommikuringi omaga. Olin sellisest asjast teistes lasteaedades varem kuulnud, aga tänasin siiani kõrgemaid jõude, et meie lasteaias sellist jama vaja ei ole. Nüüd aga suuremal õel uued õpetajad ja uus kord. Venitasin, mis ma venitasin, aga lõpuks tuli asi ette võtta.

Edasi hakati mulle peale käima, et padjal peavad olema kassid. Kassid? Aplikatsiooni ise joonistada ja õmmelda on tüütu, olen ühe mõmmi teinud ja see kukkus küll väga hästi välja, aga ikkagi. Seega heegeldamine. Heegeldatud aplikatsioonid on mind juba varem huvitanud. Otsisin siis Pinterestist kassid välja ja näitasin ette. Ei sobinud üks, ei kõlvanud teine. Lõpuks leppisime kokku selles piltidel vasakpoolses roosas kassis. Pilt on Internetist, teostus oma väljamõeldud. Hea ikka, et on oskusi.

Porolooniotsingutel olin Abakhanist koju tassinud paar ümmargust toolipõhja. Kandilisi seal polnud ja isegi laos ei pidavat olema. Mingit hullu linnatiiru teha ei viitsinud, tea, kas üldse leiab. Sellele põhjale roosat kassi sobitades ilmnes aga, et üks on ikka kuidagi vähe. Saime siis kokkuleppele, et üks võiks olla punane ja teine sinine. Sinisel tegin saba veel teisele poole viltu. Sa ära kasutatud viimane kild sinist kookoslõnga, seepärast on see kass natuke pisem. Hea lõngajäägihävitamise projekt.

Edasi tuli valida padja katteriie. Olin päris kindel, et valituks osutub mingi paduroosa kangas, seega valisin kolm enamvähem sobivat välja. Valitigi roosa hommikumantliriie. Algul tundus valik kahtlane, aga tegelikult sobisid aplikatsioonid sinna karvase riide sisse suurepäraselt. Seega võib neid edaspidi edukalt kasutada hommikumantlite või käterätikute kaunistamiseks. Hea teada.

Kui kõik oli juba valmis ja pildistatud, ilmnes, et ühe asja olin ikkagi heegeldamata unustanud. Kuna need oleks pidanud käsitsi juurde õmblema, jäi asi nii. Kui keegi siiani ei märganud, tähendab pole oluline.
Tegelikult üks väga lõbus projekt oli ning praeguseks on mul valmis heegeldatud kolm uut kassi ja tundub, et neid tuleb veel juurdegi.siblik posted @ 09:46 - Link - kommentaarid

MINU ESIMESED LENNUKISOKID

Juba mõnda aega ma tellimise peale sokke ei koo, aga Säde on nii armas tüdruk, et läksin jälle õnge. Plaan oli kududa midagi ilusamat, hoopis teisest lõngast, aga välja tuli nagu ikka.Ja nii tuli seepärast, et lendasin kaks nädalat tagasi puhkusele ja võtsin lennukis kudumiseks vardad ja lõngakera kaasa. No ja sinna ju metallvarrast ei võta ning sellest sõltus valik. Aga varras number 3,5 ei ole minu jaoks sokivarras. Lõng on aga hea, G-B Jil, 100% villane ja sokid said tegelikult pehmed, ühtlased ja armsad. Mustri joonistasin lennukis võõra pastakaga oma ruudulisse kaustikusse. Tuli nagu tuli, tundub, et eriti loominguline see hetk just ei olnud. Seepärast tikkisin kodus kassidele ilusad suured valged silmad lisaks. Sai minu meelest särtsakamad.Need on minu esimesed lennukisokid, mõtlen praegu heldimusega. Lennud olid tõesti vastikult pikad ja kui poleks vahepeal ise nalja teinud, oleks ühe otsaga paari sokke kootud saanud. Seekord aga jäi teine sokk kanna juurde pooleli. Puhkuse ajal lõnga ei näppinud ja nii sain tagasiteel peale tukkumise ka midagi kasulikku teha. Lisaks said nalja sõbrad, kaasreisijad ja lapsed lennukis. Nii et igati kasulik ettevõtmine.

Käsitöö aga võtan edaspidigi lendudele kaasa. Tuleks see päev ainult rutem!
siblik posted @ 08:48 - Link - kommentaarid (3)

06 Oktoober 2013
LAPID AASTA ISA 2013 LAPITEKKIKui Isetegija.net kuulutati välja Aasta Isa 2013 teki heegeldamine, olin kohe registreerimas. Kodus oli must, valge ja sinine G-B Wolle JIL ilusti olemas ja kogemusti juba kahe teki jagu (Isatekk 2012 ja tekk Andrus Veerpalule). Minu Pintresti motiivitahvlile oli mustreidki juba mõnda aega kogutud. Oleks ainult teadnud, et see heegeldamine sel korral selline häda org on.Ammu pole midagi nii palju pidanud harutama, aga eks see tuli sellest, et suhtusin ruutudesse loomingulisemalt, aga nii andekas ma siiski veel ei ole. Lisaks oli veel varem viimistlemiseks kasutatud pappruut kuhugi kadunud, küll hakkasid viimistlemiseks kasutatud vardad roostetama ning kuigi sinist lõnga oli kodus natuke üle toki, jäi ikka viimane ring poolikuks ja tuli jälle poodi minna. Ja kõige lõpuks läks vist see papist ruut niiskusega kokku, sest ruudud ei tahtnud kuidagi ühesuurused saada. Lõpuks ei julgenudki enam joonlauda ruutudele ligi lasta, vaid panin lapid kähku ära posti. Nii jäigi lõngakulu tulevasteks lappideks kaalumata. Selge on aga see, et kodus on veel pea tokk sinist JILi.
siblik posted @ 22:10 - Link - kommentaarid (2)341193 visits