Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
30 November 2013
KOLM KORDA SIPSIK

Hämmastav, kuidas ühel hetkel poel midagi teha ja teisel hetkel oled totaalselt Sipsikulainel. Tegin neid eelmisel nädalal kolm ja üks on hetkel pooleli. Kõigil peale roosa-rohelisetriibulise omanikki juba olemas. Viimane aga on minu uusim leiutis, tahtsin proovida, kuidas liikuvad jalad töötavad ja kehaosa kasvatasin ka natuke rohkem kui tavaliselt ning sain seega kõhuga Triibiku. Eks nüüd katsetangi klassikalistele vahelduseks ka teiste värvidega.

Pikkust kõigil napilt üle 30 sentimeetri, üleni puuvillased, sees lambavill. Kätte reisivad kinkekarbis. Aga hetkel neist rohkem ei pajatagi, näitan pildid ette ja torman uuest heegeldama. Olemasolevad leiab aga minu e-poest.

Ahjaa, alates reedest saab minu tellimusi ja käsil töid jälgida ka lehel Töös. Uusi pilt lisan sinna kord päevas. Loodan, et teile mu uuendus meeldib. Nii et kui ma saan teid kuidagi aidata, küsige julgelt!siblik posted @ 19:20 - Link - kommentaarid (2)

28 November 2013
KOOTUD SÕRMIKUDKüsiti minu käest jälle ilusti, kas ma koon kindaid? Kuidas ma siis ei koo? Muidugi koon! Selle hooaja esimesed, aga oli meeles küll.

Sooviks oli oran˛ värv. Soovitud lõnga poes parajasti ei olnud, seega asendasin selle omal valikult imelise Drops Lima lõngaga. Varras sooniku osas 3,5, hiljem 4. Lõngakulu kõigest 70 grammi. Kindad peaks minema mehe kätte.

Käisin ka Zelluloosi paberipoes ja tõin karbimaterjali. Nüüd pakin kõik oma tooted täpselt mõõtmete järgi tehtud karpidesse ja panen juurde ka sildi. Tea, kas klient sellest midagi saab, aga omal on hea tunne teha ilus asi ilusas karbis ja see annab võimsa energialaengu. Arvan, et sinna sisse pandud energiat on tunda ka hiljem ja see teebki käsitöö eriliseks. Ainult käekiri annab mul endiselt soovida, seega oleks vaja kusagilt välja võluda Pitsi ja satsi tempel.

Järelejäänud lõngast tahtsin kududa suuremale õele sokid, aga temale ei meeldi see värv. Talle on vaja tumesiniseid sokke!? Nii et minu lõngajäägikogusse on lisandunud 30 grammi mõnusat pehmet telliskivikarva Drops Lima lõnga

siblik posted @ 08:46 - Link - kommentaarid

NEOONKOLLANE TUTIMÜTSMind tabab laiskus hooti, see tähendab kord on isu asju disainida ja teha ning siis jällegi pildistada või kirjutada.

See müts sai kootud juba oktoobris. Eesmärk oli saada müts täpselt ühest tokist lõngast ning seejuures võimalikult lohvakas. Pidin seepärast ostma omale suisa uued number 10 vardad. Muster on täiesti ise välja mõeldud, aga lihtne. Üles ma seda muidugi ei kirjutanud, seega korrata oleks raske. Harutamist oli, aga müts valmis sai ja käsitöökotti seisma jäi. Tutt on tehtud viimasest lõngajupist ning et oleks natukenegi kelmikam, on sinna peidetud ka üks lill.
siblik posted @ 08:07 - Link - kommentaarid

PÄKAPIKUMÜTSLasteaed on saatanast. Mul ei olnud mingit plaani nii kiiresti ja nii varakult hakata päkapikumütse õmblema, aga lastele oli neid juba novembri keskpaigas vaja. Oma naiivsuses lootsin ma need kusagilt kaubandusest leida. Järve keskusest igal juhul ei leidnud või noh, Koduekstras olevate 7-euroste ja ikka koledate peale käsi ei tõusnud. Ja need ei olnud veel lisaks ka valge servaga. Ikka veel tõbisena ma muud kaubandust kammima ei suundunud.

Tõin lapsed lasteaiast koju ja hakkasin hoopis lõiget konstrueerima. Ma ei tea, kas ma ei suutnud leida õiget märksõna või inglisekeelses keskkonnas sellist asja ei kasutatagi, aga internetiotsingu tulemus oli kesine.

Lõige sai siiski konstrueeritud, mütsid puuvillasest riidest õmmeldud, hea, et kodus leidus valget fliisi, sest poodi poleks õhtul küll enam jaksanud minna. Ja valged mütsitutid meisterdasid lapsed ise – Suuremal õel tuli paremini välja, väiksema oma pidin lõpuks siiski ise üle tegema. Hullult me keegi ei pingitanud, siiski võttis kogu tegemine mitu tundu aega. Oleks vist ikka pidanud ostma Aga loodan, et koostegemine kompenseerib nii aja kui ka kesise tulemuse. Kunagi teen kindlasti ka valge karvaservaga mütsid, lõige nüüd ju olemas. Ja ehk teen omalegi elu esimese päkapikumütsi. Elame-näeme :p

Täpsema õpetuse lõike ja mütsi tegemisest leiab: minu Pitsi ja satsi lehelt.
siblik posted @ 08:00 - Link - kommentaarid (1)341208 visits