Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
23 November 2012
KIRJATUD KINDAJÄNES

Minu uusim leiutis on kindajänes. Algatuseks sai valmis kootud ka mustrita proovivariant, aga arenguruumi veel on, katsu sa kiiluga pöialt mustrisse kududaProovijänes on akrüüllõngast, vardad nr 4, silmad on külge õmmeldud, kõrvade otsas kuljused.
Peal on ristikheinakiri Elo Lutsepa ja Irina Tammise raamatust Eesti kindakirjad.Need kirjatud käpiknukud on tõenäoliselt minu uus kirg.
siblik posted @ 08:28 - Link - kommentaarid (6)

20 November 2012
MÕNED NUKURIIDED

Käisime sünnipäeval ja kingiks sooviti nukkudele riideid. Venitasin selle tähtsa tööga viimase minutini ja nii sai ühe õhtuga kodus leiduvast materjalist valmis selline kollektsioon:Roosa trikotaa˛ on taaskasutus, teised kangad on uued. Päris nauditav tegemine oli. Nüüd tuleb veel teha, sest oma nukud samuti paljad. Modellid valisin koduste asukate hulgast. Uued omanikud pidid olema 29 ja 32 cm. Lilleline kleit on õmmeldud lõike järgi, teised asjad tulid ainulaadsed ning tegelikult on nukul kleidi all ikka valged püksid ka, aga neid ta teistele ei näita.

siblik posted @ 10:31 - Link - kommentaarid (1)

19 November 2012
VALMISTUME TALVEKS EHK VILLANE KAMPSUN

Eelmisel sügisel sai tütreke sünnipäevaks sihtotstarbelise lõngapoe kinkekaardi. Tassisin siis ka 200 g lõnga koju, aga kevad tuli enne kätte.
Sel sügisel tundsin suurt vajadust see kampsun lõpuks valmis kududa. Just kõrge kraega ja just raglaan, mitte et ma sellest varem üldse midagi kuulnud oleks. Õmblused tulevad mul alati väga koledad välja.Lõng JIL (veinipunane), kulus umbes 170 g
Vardad: nr 4 ringvardad.
Suurus 92

Raglaani kudumise õpetuse leidsin Garnstudio lehelt. Mulle see sobis.
Kampsiku õpetus samuti Garnstudiost.Kampsun sai valmis juba mõnda aega tagasi. Endalegi üllatuseks ei võtnud kudumine väga palju aega. Katsu sa aga 2-aastast modelli nõusse saada. Liiatigi pole teda tihti valgel ajal kodus. Laupäeval siiski õnnestus ta ühe kommiga korraks õue saada.Eelmisel sügisel sain kingituseks ka teise kinkekaardi ning see lõngki ootab juba kodus, aga sellest peab kunagi saama kampsun mulle endale
siblik posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (3)

14 November 2012
PUNASILMSED ÖÖKULLID

Telliti villased labakud.
Tegin siis punaste silmadega öökullid. Loodan, et tellijale meeldivad.Lõng: Superwash Vital (100% villane)
Varras: 3,5
Värv on naturaalvalgePöialde jagu jäi seekord millegipärast puudu ja kuna poes seda värvi enam ei olnud ning müüja ei teadnud ka, millal võiks tulla, ostsin uue toki Mini Vital lõnga. värv on sama, lõng ise aga natuke peenem. Kudusin sama vardaga ja õnneks vahet väga näha ei ole (ise ma muidugi saan aru). Pöial on kiiluga. Kui käes pole, on kole, aga kandes nii mõnus. Kahjuks ühtegi käemodelli võtta ei ole ja kindad lähevad juba tellija poole teele ka. Nii et sellised pildid siis.
siblik posted @ 08:59 - Link - kommentaarid (6)

12 November 2012
PIHUJÄNES JA MAASIKAD

Kui pisem tütreke sügisel sõime läks, kippus ta ikka salaja õe pihujänest kaasa võtma. Võtsin siis ühel päeval kätte ja tikkisin-õmblesin talle päris oma pihujänese. Jänes on väga tubli ja käib usinasti päeval sõimes, nii et teda on väga raske tabada. Kuid ühel päeval, kui oli vaja teha Pildistame koos uueks nädala teemaks pilt, õnnestus ka jänes kinni püüda ja samale taustale seada.

Riie on puuvillase-linase segu, täidiseks lambavill ning tikand puuvillase niidiga. Kõik on ise välja mõeldud.Kudusin ka prooviks paar maasikat ning ühe pirni. Rohkem neid ei koo, sest nikerdamist palju ning nende kolme maasika kudumiseks läks terve tund. Lõng puuvillane, vardad 2,5. Õpetused kusagilt netist.

siblik posted @ 10:42 - Link - kommentaarid (1)

05 November 2012


Mind on tabanud postitamise kriis. No mitte ei viitsi.
Sokid said valmis juba oktoobris, aga soktoobris postitust ei tulnud. Aga pole hullu, need sobivad ideaalselt ka lõngajääkide likvideerimise projekti, sest jäägitumaks sai kasutatud kolme sorti beebilõnga tupsud. Ma pole kunagi ühtegi sokki nii kaua kudunud. Muudkui kaalu, keri, arvuta, haruta ja poolita ning rohkem sokki ei sellest lõngast ei saanud. Järele jäid vaid väiksed jupid.Vardad nr 3,5
Vardal 10 silma.
Kand on minu lemmik - hiiu kand- ja varbaotsa kahandasin ainult kahelt poolt, vahel kaks silmust.
Sees Paistu sokikirja muster.
Talla pikkus 15 cm ja lõnga sai 40 g vähemaks.siblik posted @ 12:02 - Link - kommentaarid (4)341193 visits