Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
23 November 2010
MEETER PITSIJärgmine meeter pitsi sai valmis. Lõng ja heegelnõel samad, mis eelmisel. Mustri idee raamatust Rahvuslikud heegelmustrid, aga natuke muudetud. Laius 6,5 cm.

siblik posted @ 12:44 - Link - kommentaarid (6)

22 November 2010
KOLLASED LABAKUDKõik algas sellest, et viimasel ajal on mänguväljakul passides hakanud käed külmetama nii peentes kui ka udupeentes kinnastes ja päris suusakindaid ei taha veel välja kraamida. Saabaste sees on villasokid ja jalad ei külmeta kunagi ning varasem elukogemus ütleb, et villane labak peaks ka soe olema. Seega tegin nüüd pitsidele vahelduseks ka midagi lihtsat ehk ühed öökullipalmikuga labakud. Palmik jäi pipiroosa blogis. Originaal selles blogis.Lõng nagu ikka maavillan ja üsna jäme ning pärit samuti lapsepõlvest, aga seekord korduvkasutuses ehk eelmises elus oli see lõng minu sall. Mäletan isegi mustrit ning seda, kuidas ma seda kudusin. Üles sai see ka harutatud juba lapsepõlves, ju siis sai aeg ümber.

Vardad nr 3.
Silmi vardal 10 ehk kokku siis 40.
Silmadeks mustad klaaspärlid.
Algul tahtsin musta paelaga teha kogu ringi ja selleks on kindlasse isegi augud sisse kootud, aga see ei jäänud minu meelest sugugi ilus. Nüüd siis ainult lehv ja augud.Öökullipalmik sõnadega selline:
Read 1-3: 3 silmust pahempidi, 8 parempidi, 3 silmust pahempidi.
Rida 4: 3 silmust pahempidi, parempoolne keerd nelja parempidise silmusega. vasakpoolne keerd nelja parempidise silmusega, 3 silmust pahempidi.
Read 5-11: 3 silmust pahempidi, 8 parempidi, 3 silmust pahempidi.
Rida 12: 3 silmust pahempidi, parempoolne keerd nelja parempidise silmusega, vasakpoolne keerd nelja parempidise silmusega, 3 silmust pahempidi.
Read 14-15: 3 silmust pahempidi, 1 parempidi, 2 pahempidi, 2 parempidi, 2 pahempidi, 1 parempidi, 3 silmust pahempidi.
Rida 16-17: 3 silmust pahempidi, 8 parempidi, 3 silmust pahempidi.
Rida 18. 3 silmust pahempidi, parempoolne keerd nelja parempidise silmusega, vasakpoolne keerd nelja parempidise silmusega, 3 silmust pahempidi.

Praegu, mustrit üles joonistades, avastasin, et kudusin natuke valesti, aga minu palmik on siis selline:Vaatan siin oma viimaseid asju ja muudkui kollane-kollane-kollane. Kui ma peaks juhuslikult kunagi omama nii palju vaba aega, et osaleda pakivahetuses, siis saan kindlasti kollase paki. Ja ongi lahe, sest kollane-punane-oran˛ on tõesti mu lemmikvärvid.

Aga nüüd jälle pitsi heegeldama.


siblik posted @ 14:15 - Link - kommentaarid (4)

12 November 2010
IKKA PITS

Tegelikult käib see lugu juba eelmise pitsi ette.
Ma pole kunagi varem sellist eraldiseisvat sakilise servaga pitsi heegeldanud, aga tahtmine oli kõva. Raamatus soovitati heegeldada ikka horisontaalis ja siis iga sakk eraldi. Meeletu kogus otsi, mis kõik ära tuleb peita ja veel kapitaalselt, et see pidevale pesemisele vastu peaks, ei tundunud eriti ahvatlev. Kuidas kahandada, on selge, kuidas ahelsilmustega kasvatada, on samuti selge, aga alati ei jookse asi nii, et saaks ahelsilmustega kasvatada, kuidas siis toimida. Lugesin läbi kõikide kodus olevate heegeldamisraamatute teooriaosa ja otsisin netist, aga ei midagi. Kuidas see tegelikult käima peaks, on mul praegu, kui kolmas meeter pitsi juba käsil, ikka teadmata. Oma iseenese tarkusest teen rea lõppu kahekordsed sambad, sest sinna külge on hea uut sammast haakida. Inimene õpib ikka kogu elu.

Lõpetuseks järgmine meeter pitsi. Seekord südamatega.Lõng: ikka mingi tavaline puuvillane heegelniit
Heegelnõel: nr 0,75
Laius kõige laiemast kohast 7 cm.

Mustri idee raamatust: Liina Meresmaa raamatust Näputööd nr 1 (Sinisukk, 2010).

Aga tegin natuke ümber ja sain sellise:Praegu tuli mõte, et peaks kõik mustrid kuhugi albumisse kokku koguma.
siblik posted @ 14:28 - Link - kommentaarid (2)

05 November 2010
Pitsid

Hakkasin ka jõulukinke tegema. Kuna mulle omale meeldivad meeletult laiade pitsidega rätikud, otsustasin sel aastal neid ka kuuse alla panna. Esimene meeter on nüüd valmis.Muster: Liina Meresmaa raamatust Näputööd nr 2 (Sinisukk, 2010).
Lõng: tavaline puuvillane heegelniit
Heegelnõel: nr 0,75 (tulemus jääb mõnusalt tihe ja kõva).50 cm sees kordus muster täpselt 8 korda, kõige laiemast kohast pits 9 cm.
Koos rätikuga ei näita, sest pole kindel, et kingisaajad siin vaatamas ei käi.

siblik posted @ 12:12 - Link - kommentaarid (1)341208 visits