Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
28 Juuni 2013
PITSI JA SATSIGA LASTEAIAKOTTLiitusin üle kolme kuu tagasi, päris projekti alguspäevil, Ettevõtlusjoogaga. Kel on huvi, otsige Internetist üles elukuiseiklus.ee lehekülg, sealt saab täpsemalt lugeda. See on asi, mis motiveerib mind veebiturundusega tegelema. Kahe väikse lapse kõrvalt areneb asi visalt, aga siiski kindlalt.

Alustasin küll raskemast otsast. Olen täiesti teadlik, et minu tooted ei ole midagi originaalset ehk midagi sellist, millega igaüks ise hakkama ei saaks ega ka midagi Eestile omast, et turistile pakkuda, seega sellega rikkaks pole lootust saada. Samas on see tohutult hea variant katsetamaks ja läbi mängimaks kõiki veebiturunduse trikke. Ja mine sa tea, ehk on ühel päeval kõigil vaja just sellise pitsiga tooteid. Välismaal pannakse pitsi ju kõikjale, kasvõi maitseainepurkidele ja see on minu meelest täiesti lahe, miks ei võiks see Eestis toimida? Põnev on näha, kuhu see projekt ükskord välja jõuab. Oskusi on juba kogunenud omajagu.

Hetkel aga olen linnast ära, lapsed lasteaias ei käi ning käsitööd teha pole eriti mahti. Siiski leidsin eile autost juba mõnda aega valmis, aga täiesti pildistamata pitsi ja satsiga pisikeste peilide lasteaiakoti ning kuna valgus soosis, siis tegime fotosessiooni ka kohe ära. Ma jumaldan ilusaid pilte, aga väikeste modellidega tuleb kiire olla.
Pisikeste preilide lasteaia mänguasjakott on õmmeldud lõheroosast paksemast puuvillasest riidest, käsitsiheegeldatud pits ja väike sats on samuti juurde lisatud. Kuna õmblusmasin ning heegelnõel on mul siiski kaasas, siis on lähiajal ka lisa oodata. Võimalik, et isegi poistele.
Nautige suve, nagu meie seda teeme, sest see on meil Eestis ju lühike!

siblik posted @ 07:44 - Link - kommentaarid (2)

23 Juuni 2013
Mooniga kübar, Marinile

Tunnistan, et ma mütse enam eriti ei tee, hinna ja töö suhe pole lihtsalt paigas, sest neid tegijaid on Eestis tohutult ja seega mütse turul palju. Kui aga midagi konkreetset tellitakse, siis löön meeleldi heegelkonksu lõnga. Seekordne ülesanne oli valge kübar punase lillega. Kübaraga oli lihtne, kuigi ma pole ammu midagi nii palju harutanud, kui selle kübara serva, kangesti kippus teine lokkima. Lõpuks siiski sai tulemus ilus. Ja ainuke ilus punane lill minu peas on moon. Kahjuks ei osanud ma seda heegeldada. Googeldamine andis tulemuseks palju erinevaid moone, mis ei sobinud jälle kokku minu mälupildig moonist, mis on nelja õielehega. Jällegi andis sõber Internet teada, et moonil võib olla 4-6 õielehte ning igasugu aretatud sortidest ei tasu veel rääkidagi. Jäin siiski nelja õielehe juurde ja selline mu kübar sai.Lõng: Capri
Heegelnõel: 3,5
Lisaks: atlasspael ja klaashelmed
Sobib peaümbermõõdule umbes 50 cm.
siblik posted @ 08:56 - Link - kommentaarid (1)

20 Juuni 2013
VÄIKESTE TÜDRUKUTE SUVEKLEIT

Lapid ja preilide kleidid võluvad mind endiselt. Ajaga on aga nagu on. Lõpuks sai esimene selline katseeksemplar valmis ja ka pildile. Võetud on lõige Cottage Mama lehelt. Suurus on 4-aastaste oma. Lõiget on saada 1-4-aastastele ja see on täiesti tasuta. Detailne piltidega õpetus kah juures neile, kes võõrkeelt väga hästi ei oska. Kangad on kõik uued ja puuvillased ning kandma hakkab seda oma tütar.

siblik posted @ 12:44 - Link - kommentaarid (3)

18 Juuni 2013
T-SÄRGID KA SUUREMATELE LASTELE

Siin ei ole küll tegu tuttuute särkidega, need said valmis juba Kristiine kevadlaadaks, mis toimus mais, kuu aega tagasi, aga sobivas suuruses modelli puudumisel ei ole ma neid särke üles pildistada saanud ja nii nad mul kodus seisavad. Modelliga pildid teevad vähemalt minu jaoks asjad kuidagi elavamaks. Kuidas on lood sinuga? Siiski ajasin neist kõige pisema kodust võtta olevale nelja-aastasele selga. Näeb välja nagu suvekleit, aga mingi aimu annab ikka. Ehk satun ühel päeval ka õiges suuruses modelliga kuhugi ilusasse kohta. Ikkagi suvi ju ….

Aga särke on neljas erinevas suuruses: 7-8 a 122/128, 9-10 a (134/140), 11-12 a (146-152) ja 13 a 158. Särgid on 65% polüester ja 35% puuvill, mis peaks selle tegema kergesti kuivavaks ja vähe kortsuvaks. Küsi julgesti omale minu e-poest Pits ja sats.siblik posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (1)

17 Juuni 2013
TUTID PÄHE!

Kuna käin sel suvel ka mõnel laadal, siis on letile vaja ka midagi odavat, aga mis meeldib paljudele. Seega olen teinud portsu värvilisi peapaelu, patsikumme ja peavõrusid, kõik kenasti sobivad minu värviliste pitsiliste särkidega.Järgmisena võib mind näha 6. juulil Laulasmaa laadal, aga kes varem tahab piiluda, siis mul on ka tuttuus koduleht Pits ja sats.
Olete oodatud!
siblik posted @ 12:13 - Link - kommentaarid (3)

14 Juuni 2013
TUTTUUS TRIIBIK

Kuidas sa ikka suvel laatadel oma ühe Sipsikuga käid, nii sai juurde heegeldatud üks uus. Ja et oleks poliitiliselt korrektne, on tema nimi Sipsiku sõber Triibik.Triibik on puuvillane, täidiseks on enda pestud ja käsitsi kohevaks nopitud lamba vill, silmad on heegeldatud ning peale tikitud, juuksekarvad kõik ühekaupa pähe sõlmitud, mis peaks Triibiku tegema sobivaks igale lapsele. Pikkust on tal tervelt 33 sentimeetrit. Võin veel vaikselt öelda, et kohe-kohe on valmimas ka klassikaline sinisetriibuline heegeldatud Sipsik. Ikka samades mõõtudes ning samast materjalist. Ja loomulikult võib neid minult igas mõõdus ja värvitoonis ka tellida, siis ei pea kliendi soovi ette ära aimama.

siblik posted @ 07:25 - Link - kommentaarid (2)

03 Juuni 2013
SÄRGI TUUNIMISE ÕPETUS

Ehk kes tahab pitsi ja satsiga kaunistatud särke ise teha, soetage mai kuu Maret. Kuu on küll läbi, aga ehk leiab veel poestki.Ja pätsasin sealt oma pitsimustri ka. Ei ole mina nii osav joonistaja, et oma kritseldusi siin näitama hakata.Ajakirja aga tasub uurida, seal on veel teistegi isetegijate loomingut.
Meeldivat särgitegu!
siblik posted @ 18:35 - Link - kommentaarid341193 visits