Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
29 Juuni 2011


Juuniks valisin natuke üle oma oskuste ja võimete käiva töö, aga see-eest õppisin palju. Algaja lapitöötegijana võtsin eesmärgiks õmmelda erimõõdulisele poroloonitükile ümber kate, et sellest saaks põrandal istumise padi. Ja nii ma nende ribade ja ruutude arvutamise, lõikamise ja õmblemisega terve kuu hädas olingi. Oleks edaspidigi, aga aeg sundis kiirustama, seega on padja siseküljel praegu veel palju äralõikamata lõngaotsi ja luku oleks kindlasti paremini saanud külge õmmelda. Aga lukk on minu arvates vajalik, sest ma kavatsen seda katet ka piisava määrdumuse saavutades pesema hakata.Mõõdud 60x45x10 cmLisaks lõikasin valimatult katki kõik sobivad kangatükid, ei olnud mul kavandit ega midagi ja lõpptulemus kujunes välja töö käigus. Nii on tulemus äärmiselt korrapäratu ning kirju, aga jääke väga palju õnneks ei jäänudki. Seda katet ühelegi tegijale reaalselt näidata küll ei julge, aga lastele õnneks meeldib. Põhjuseks võib olla muidugi ka ainult mõmmi, mille vanem tütar ise välja valis ning mille ma siis mingi valemiga valmis joonistasin ja kattele õmblesin. Minu üllatuseks saab minu kehvakese õmblusmasinaga isegi natuke tikkida, nii et mõmmi sai täiesti mõmmi nägu. Äärtega ma küll hästi hakkama ei saanud, aga ikkagi elu esimene aplikatsioon.Praeguseks küll õmblemisest aitab, ikkagi väga aja- ja sodimahukas töö. Saladuskatte all võin öelda, et üks lapitöö on siiski veel selle projekti raames ees. Elame-näeme.
siblik posted @ 12:08 - Link - kommentaarid (1)

28 Juuni 2011
MÜTSIERI

Lubasin kunagi, et ma sel suvel mütse ei tee, aga läks teisiti.

Kõik algas sellest, et sõbranna tellis oma 1,5-aastasele tütrele suveks valge mütsi. Ta valis välja minu eelmisel suvel testitud mustri, lõng Capri (100% puuvill), silmi vardal 93 ja vardad 2,5. Sai liiga väike.Kuna ta mütsile järeletulekuga ei kiirustanud, sai prooviks ka sama mustriga kübar tehtud.Sobib ideaalselt alla-aastasele ehk peaümbermõõduga 45 cm ümber. 47 cm jaoks läks loosi 103 silma ja natuke sügavam müts. Pilti pole, kuna tegu on samasuguse punase lillega mütsiga.

Vahepeal armusin pikaplika blogis olevasse heegeldatud mütsi, kuna muster oli viidatud, siis sai kerge vaevaga tööle kallale asuda.Roosa sai enda lapsele.
Lõng tundmatut päritolu ja heegelnõel 2,5.Valge on hetkel üle.Lõngaks TKV Laps rõõmsaks mütsist üle jäänud kookoslõng ja konks 1,75.Töö käigus leidsin ka siit uue lemmiku heegeldatud lille mustri.Ja nii ma terve juuni mütse tegingi....
siblik posted @ 10:39 - Link - kommentaarid (1)341193 visits