Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
29 Juuli 2011


Nonii, sain kah lõpuks omale kööki pitsiga rätiku. Teistele heegeldan, aga omal pole ühtegi. Olen pidanud seda alati teisejärgliseks tööks, et niisama ette võtta ja kuigi mul vanematekodus olid alati pitsiga rätikud, pean seda ka natuke ebapraktiliseks. Köögirätik on ikkagi tarbeese, mida peab palju pesema. Nüüd siis pani suvi ja muud tööd minu mõtte lõpuks rätikupitsi poole liikuma.Rätiku leidsin vanematekodust. Värvi poolest sobis iirisniit, mida tervet kera polnud, seepärast ei julgenud ka laia pitsi ette võtta, hakka veel pärast harutama.
Konks 0,75
Ja meeldiva mustri leedsin Heegeldamise piiblist.

Nii lihtne see oligi.siblik posted @ 19:51 - Link - kommentaarid (1)

25 Juuli 2011


Vahel on isegi hea, et tööd vedelema jäävad. Siis nad võivad muuta kuju ja vormi ning tulemus on hoopis põnevam, kui algul oleks lootnud. Nii juhtus minu teksaprojektiga. Suvi ja lapsed on selline ajaröövel, et plaanitud kleit on ikka veel teksapüksisäärte kujul. Harutama aga hakkasin küll ja ühest säärest, kahest värvlist ning kuuest taskust sai laste ehitusklotsidele kast. Mõõdud pole suured, kõigest 38x29x22 cm.Tore, et osalesinja sain proovida. Ma pole varem pükstest midagi teinudki. Teksa on hämmastavalt mõnus materjal, aga see harutamine jah, piisavalt aeganõudev ja prahtiajav tegevus on küll. Ja nüüd mul polegi enam pikki teksaseid jalga panna.Täiendus: Kõige tähtsamast ehk sellest, kuida kast tehtud on, jäi eile kirjutamata. Niisiis kõigepealt oli pappkast. Siis õmblesin püksivärvlite ühe serva külge teksa ja teise külge voodri. Põhja alt paistab pappkast välja, aga see on selleks, et saaks selle vajadusel ikka pesumasinasse visata. Ja et seda katet imekerge maha koorida ei oleks, jookseb põhja alt läbi üks kumm.Taskud võeti hästi omaks ning praeguseks on need triiki klotse täis. Kui klotsid üksteise külge laduda, mahub neid sinna ikka hämmastavalt palju. See nööp käib ka kinni-lahti, aga see atraktsioon jätab veel siinsed väiksed näpud külmaks.

siblik posted @ 18:29 - Link - kommentaarid (10)

21 Juuli 2011


Mulle juba tundus, et see suusakuninga tekk saab enne valmis, kui mina ka oma panust näidata jõuan, sest kokkuheegeldamine on juba 27. juulil. Põhjus selles, et tahtsin mustri ka skeemina üles joonistada, aga nagu ma aru saan, siis vastavat programmi ei ole ja käsitsi joonistamise katsed ei ole siiani edukalt lõppenud. No ei ole seda annet antud.Minu esimene lapiprojekt. Hea, et ma õige registreerimise aja maha magasin ja sain teha ainult ühe lapi, sedagi tegin terve nädala. 20 cm on ikka päris palju. Valmis sai õigel ajal, posti ja kohale sai viimasel minutil. Õnneks sobis.

Heegelnõel 2,5, sest soovitusliku 3 jäi mul natuke lainetav ja pehme. Lõnga kulus peaaegu terve 50 g tokk. Nädalaga sai sinna sisse heegeldatud kõvasti laste vannivett ja sääselaipu.

Inglisekeelne õpetus asub siin.

Ja valmis tekki saab näha Susa blogis.
siblik posted @ 14:04 - Link - kommentaarid341193 visits