Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
27 Jaanuar 2014
KILEKOTTIDEST ESIKUVAIP

Ma tegin seda jälle ehk selle aasta esimene valmis saanud asi on mul tegelikult kauatehtud kaunikene, nimelt alustasin ammu ja kudusin, millal aega oli. Aasta algul nagu, vaatamata plaanile katkiseid asju kaunimaks teha, oli, sest uued tööplaanid pole veel paigas.

Eelmine esikuvaip oli samuti kilest, aga heegeldatud. See muide oli minu esimesi esitatud asju Isetegija käsitööblogis, novembris 2009, jajah, tegelikult olen ma juba 4 aastat käsitööblogi pidanud. Viimasel ajal küll siin rohkem ja sinna dubleerin vähem, sest sealsed pildid vajavad eraldi mõõtuajamist ja kuhugi albumisse üles panemist ehk siis natuke ebamugav, kui aega on vähe käes.

See on mul kolmas taoline projekt ja luban, et vähemalt lähiajal viimane. Iial ei ütle ma iial, kuigi seekord tahaks. Kile lõikamine on tüütu ja kudumine vaevaline, kuigi kasutan puuvardaid, need nagu libisevad paremini. Kõik üleliigse kile viskasin aga kodust välja, et ei tekiks ahvatlust. Ma tean, see koguneb muidugi tagasi.

Vardad: puust, nr 5,5
Mõõdud: 70×48 cm

Ääred heegeldasin vastupidavuse lisamiseks jämedama nööriga üle. Ei tea, miks see serv nii kõver on, ma ju silmi kasvatanud-kahandanud ei ole? Tõenäoliselt mängivad erinevad kiled erinevalt või seisis vaip kapis pikka aega mingis väga vales asendis. Loodetavasti venib tallates peatselt paika.

Esimene taoline heegeldis on vastu pidanud juba 3 aastat. Saiakottide ning mähkmekottide värvid on küll lootusetult maha kulunud, aga vaip on endiselt ühes tükis. Oma köögist, kus ta siiani oli, plaanin selle küll välja visata ning saata näiteks maale sauna oma elu edasi elama.

Katsu sa koledast asjast ilusat pilti teha, aga siin need paar tükki on. Pikka iga ka sellele vaibale!


siblik posted @ 08:42 - Link - kommentaarid (2)

23 Jaanuar 2014
HEEGELDATUD KUULID

Et plaanitud materjal seisma ja asjad venima ei jääks, heegeldasin selle aasta algul valmis kaks viimast kuuli. Neid värvilisi palle ei pea ilmtingimata jõulukuulideks nimetama. Kuulu järgi pidavat sobima ka mujal, kui kuusel kasutamiseks.

Lõpuks õppisin ka enam-vähem korrektseid värvide üleminekuid tegema – nimelt heegeldan rea kokku, lõpetan ära ja alustan uut hoopis uuest kohast. Otsi tuleb selle töö juures muidugi päris palju peita.

Sees on 5-sentimeetrise läbimõõduga penoplastpall ning ümbris on heegeldatud puuvillase Capri lõnga ning konksuga number 2,5. Poes on saadaval 3 kuuli hinnaga 1.50 tükk. Hetkel kodus rohkem penoplasti ei ole.

Kokku heegeldasin 8 kirjut kuuli, üks pilt on ka nendest eelmistest, sest värvivalikult on need natuke teistsugused.
siblik posted @ 13:42 - Link - kommentaarid (3)

4 KOOTUD SOKKI

See juhtus küll alles siis, kui mul esimesed sokid juba peaaegu valmis olid kootud, aga et elu ikka põnevam (ja keerulisem) oleks, liitusin sel aastal Mustrimaailmas ka kootud/heegeldatud lõnga meetrite ja grammide lugemise projektiga.

Niisiis oli selle aasta algul peas mõnus tühjus ja ma otsustasin algatuseks natuke kappe koristada. Juba ei tea mitmendat korda tuleb tõdeda, et see asi tuleb kasuks. Seekord leidsin kunagi kaltsukast koju toodud Novita sokilõnga (Vaatasin järele, Novita teeb endiselt väga vahvaid sokilõngu, aga sellist kombinatsiooni enam ei ole) ja see meeldis ka suurele õele ning ma kudusin talle sokid. No ja sokid said nii vahvad, et meie nooremale õele, kes üldse midagi villast omale ümber panna ei lase (sokke isegi mitte sukapükste peale), tuli ka kududa. Eks näis, kas hakkab kasutama või oli see lihtsalt üks näpusoojendus. Igal juhul jätkan oma pere käsitööga.

Sokkide tallapikkused said 19 ja 15 sentimeetrit, varras number 3, vardal vastavalt 12 ja 10 silma. Mõnus kerge kudumine oli. Ja lõnga hävitasin selle käigus ära 82 grammi ehk ristkorrutis võttes 213 meetrit ja 20 sentimeetrit. Numbreid vaadates ei saa ma aru, miks ma selle projekti liitusin, sest oma lastesokkidega klassifitseerin ma kõigest pisikudujaks. Hakka või tõesti lõpuks omale lubatud kleiti kuduma.


siblik posted @ 13:36 - Link - kommentaarid

NOOREMA ÕE AARDEKARP

Aasta lõpus sai valmis meie noorema õe aardekarp. Igasugu käevõrusid ja kaelakulinaid tuli juurde ka jõuluajal ning suurema õe sünnipäev oli piisav põhjus pingutamiseks, et teine ennast väga kõrvalejäetuna ei tunneks.

Karp on A5-mõõdus ja kaetud täpselt samasuguse kangaga, nagu suuremale õele juba üle aasta tagasi tehtud karp. Võib öelda, et vastu peab hästi, kuigi nurgad oleks pidanud metall-nurkadega katma. Neid mul muidugi käepärast ei olnud ka praegu. Nurgad tulid üldse natuke valesti välja, kuigi olen teinud juba üle 10 karbi. Karp on üleni liimitud PVA-liimiga, sest muud liimi mul loomulikult kodus pole. Seega kujunes iga etapi kuivamisaeg üsna pikaks. Organzalill sai valge, sest nii oli omaniku soov. Nüüd jääb ainult üle soovida sellele karbile pikka iga!


siblik posted @ 13:29 - Link - kommentaarid341206 visits