Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
19 Jaanuar 2013
MANNAVAHUSOKID

Telliti minult roosad sokid. Otsisin kaua õiget lõnga, kuni jõudsin Dropsi sokilõng Fabelini (75% villa ja 25% polüamiidi). Ega ma algul varrastest number 2 vaimustuses ei olnud, sest tellija tahab ju soodsalt saada ja oma töötundi päris nulli ei tahaks ka viia, aga tulemus on siiski seda varrast väärt ning hetkeks jään selle suuruse juurde ka pidama.

Säärel minu lemmik rahvuslik kindakiri ning siinseid blogisid sirvides meeldib see veel teistelegi. Oma sokikirjadega raamatut ei leia ma millegipärast üles, kuigi paar sokke tuleb kindlasti veel kududa.

Kand on minu lemmik hiiu kand ning ninakahandus kahelt poolt.Ja soki varjus üks pisike punane öökull ka. Luban, et neid enam ei koo. Lõng on seekord jälle teine, Drops Lima (65% vill ja 35% alpaka), tõeliselt pehme ja mõnus, ka Dropsi lõngade juurde jään nüüd mõneks ajaks pidama.
Varras nr 3,5, silmadeks Gütermanni 4 mm helmed.siblik posted @ 15:52 - Link - kommentaarid (3)

17 Jaanuar 2013
PISIKESED VALVETÖÖD

Mul on alati erinevateks puhkudeks mõned mittekiired näputööd pooleli.
Näiteks bussiga sõites ma heegeldan. Lõpuks sai valmis üks kaelkirjak.
Lõng: Capri.
Heegelnõel: 3 ja 2,5
Sees lambavill
Kõrgust sai 19 cmKui lastega satun teisipäeval Rahumäe mängujaama, siis viltisin ja õmblesin. Lõpuks sain valmis ühe Juku. Polnud küll plaan olame jätta, sest seda isetehtud pisikest sodi on kodus juba hulgi, aga meie kahesel olid omad plaanid. Nii on meil nüüd kaks Jukut.Ja kuna lapsed jäävad nii lõuna ajal kui õhtul väääga halvasti magama ning kuri emme peab neil pikalt kõrval passima, siis ma koon. Enamik ühevärvilisi kindaid on siis kootud. Ei nõua erilist mõttetööd. No ja ülejäänud tööd jäävad siis vahepalseks ajaks
siblik posted @ 12:42 - Link - kommentaarid (3)

11 Jaanuar 2013
ROOSA KOTT PISIKESTELE PREILIDELE

Kuna minu poekott oli vajadusel alati kodust ära, tekkis karjuv vajadus just lasteaiakotiks tehtud koti järele. Sobrasin siis oma kangavarudes, pidasin nõu uue omanikuga ja asusin tööle. Nagu sellistel asjadel kombeks, muutuvad mõtted töö käigus. Pidi sinna serva tulema lapitehnikas rib, aga no ei jooksnud kangad kokku. Nii sai asi hoopis lihtsam ja palju armsam. Täiesti ebpraktiline, aga laps on rahul.Aga seda Muumidega kangast oli ainult üks ruut. Eile jooksin pool päeva linnas ringi, et leida rõõmsat ja lastele sobivat kangast, aga ei midagi. Leidsin ühed Puhhi tegelased, aga sinisel taustal ja paari hõreda Hello Kittyga kanga. Need minust poodi jäid. Täna ei viitsi, aga kunagi tuleb see tee uuesti jalge alla võtta või on netist lihtsam tellida?
siblik posted @ 08:36 - Link - kommentaarid (5)

10 Jaanuar 2013
KINDAD, KINDAD, KINDAD

Tegelikult küll juba eelmisel aastal kootud kuusekirjaga meestegad. Vahe eelmise paariga on kahevärviline soonik.
Lõng: Hjertegarni Lima (100% vill, pehme, paks ja mõnus).
Vardad 3,5Siis natuke glamuursemad sõrmikud, pitsi, satsi ja läikega.
Lõng: Hjertegarni Vital mini (100% vill) ja sinine on JIL (kah villane)
Varras oli harilik sukavarras ehk 2,5. Silmade arv vardal vist 12.Ja lõpuks jõudsin ka Dropsi lõngade juurde. See siin Nepal (65% vill, 35% alpaka), eriti pehme ja mõnus, aga kulub palju. Nendesse kinnastesse läks tervelt 73 g. Varras täiesti patuselt ikka 3,5.Ja paar kindaid Dropsi Limast on veel pooleli, sest ka seda kulus üle toki paarile, aga hetkel on uut tokki Tallinnast väga raske leida. Ootan kuu lõppu ning seiniks liikusin edasi juba kudumise juurde.
siblik posted @ 08:57 - Link - kommentaarid (3)

09 Jaanuar 2013
TÜRKIISROHELISED KAELUSED

Räägiti mulle kord kaeluse kudumise juttu ja sel aastal jõudis järg lõpuks selle kätte. Plaan oli via ennast kurssi ülalt alla raglaani kudumisega ning rinnale pidid tulema kindlasti palmikud. Lahedat palmikut otsides nägin aga täiesti juhuslikult ajakirjas Minu käsitööd 2010/Erinumber (nr 1) Palmikkude, et raglaani keskele võib ka palmiku kududa ning armusin sellesse mõttesse kohe.Esimesel kaelusel kasvatasin üle rea.
Lõng: Merino Stretch (44% meriinovill, 43% akrüüli,13% Elite (PBTpolüester), mis tähendab, et toode on soe ja ei veni välja ja saab seda Karnaluksist.
Värv: rahulik türkiisroheline
Vardad nr 5
Alustasin 60 silmaga
Lõnga kulus 22 g (kõigest)

Kuna ma ei olnud esimese salliga rahul, siis arendasin mõtet edasi. Palmikud jäid, aga kasvatasin seekord igal real (kokku 10 korda) ning esimese osa kudusin pikemaks.
Lõnga kulus seekord 23 gJa kuna ma olin seda ostnud kaks kera (polnud kõige õrnemat aimu, palju seda kulub ja iga päev poe vahet ka ei jaksa joosta), siis kudusin ühe suurema veel. Seekord kulus lõnga 27 g.Lihtsad arvutused ütlevad, et lõnga on veel ühe salli jagu alles, aga kudumise jätsin praegu mõneks ajaks kõrvale ja hakkasin hoopis õmblema. Kui sall lastele väga meeldib ja nõudlust on, siis saab sellest jäägist muidugi kaelus ka

siblik posted @ 12:04 - Link - kommentaarid (2)341198 visits