Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
31 Detsember 2012
VANA AASTA VÕLAD

Veel mõned väikesed asjad küll rohkem omale meenutuseks, kui teistele vaatamiseks.
Kõigepealt sai juba novembri algul käidud Vikiga köitmist õppimas. Köite nimi on long stich binding. Tegin väikese märkmiku jõukuseplaanide jaoks. Sisse on juba kirjutatud ka.Siis tegin pihuauto kahese poisi kaissu. Kas võeti ka omaks, on hetkel teadmata. Meil neid pihuloomi armastatakse. Riie linase-puuvillase segu, sees vill, tikitud hariliku mulineega, peale joonistasin oma fantaasi järgi.Selle aasta jõulukaardid said sellised - joonistasin, värvisin, kleepisin. Sain laialijagamiseks 8.Jällegi lõikasin-värvisin-kleepisin ja sain oma tütrekesele sellise sünnipäevakaardi.Eile sain valmis sokid.
Lõngaks Steinbach Wolle Sockwolle colour (20% polüamiidi, 20 % villa ja 60% pülüakrüüli).
Vardad nr 2,5
Tallapikkus 16 sentimeetrit, vardal 11 silma.
Pildil on sokid juba töös.Ja juba mõnda aega tagasi sai punutud postipakkide ümber pandavatest kileribadest korv. Täna võtsime ennast kokku ja õmblesime lastega sinna sisse ka voodri. Korvi mõõdud 15x25 cm ja tulemus minu meelest üle ootuste hea. Tuleb jälle ribasid koguma hakata. Korvi said paberkäterätikud.Mõnus käsitööaasta oli.
siblik posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (3)

27 Detsember 2012
VÄIKESED JÕULUTEGEMISED

Kuna piparkoogitaigent sai sel aastal tehtud 3 kilo ja seda annab alles realiseerida, tegime lastega kaks maja veel. Seekord pisemad ja kohe söömiseks. Majad on praeguseks rääbakad, aga mitte sugugi otsas. On ka suure kausi täis glasuuritud piparkooke, taigent aga enam ei ole. Töövõit missugune.Siis jäid juba kuu algul Isetegija advendikalendris nähtud Eelika tehtud jõulukuulid pähe kummitama. Kuna olen väga võõras ehtetarvikute vallas, siis esimese korraga kõike konkse ja nõelu koju vedada ei õnnestunudki. Aga kuulid said kuuseehtimise ajaks siiski valmis. Küll mitte plaanitud neli, sest töö käigus jätkus takunööri vaid kahele. Aga kuulid on tõesti imeilusad. Tänud Eelikale!Lastega koos tegime veel tikutopsidest kingipakke. Kahene ja kolmene on juba piisavalt asjalikud paberit liiimiga katma ja ümber tikutoosi kerima ning paberit läikivaks võõpama. Minu teha jäi siis peenem töö ja pakid said uhked. Jällegi ainult kolm, set rohkem tühje tikutoose ma hetkel ei leidnud.Kogu selle aasta ehtesaak enne kuusele minemist koos ka.Ja juba eelmisel aastal oli plaan heegeldada traadist ja helmestest teeküünaldele riputatavad potsikud. Töö kallale sain alles sel aastal. Aga lugesin vist juhendit valesti, sest 4 meetrist traadist mina tervet korvi küll ei saanud, sain ainult roseti. Reaalselt palju ilusam, kui pildil. Riputatavaks teen ma selle aga kunagi kindlasti ning kaks tükki veel juurdegi.Püüan lähipäevil likvideerida veel mõned käsitöövõlad ja võibki aasta lukku panna.
siblik posted @ 14:19 - Link - kommentaarid (2)

18 Detsember 2012
PIPARKOOGIMAJA

Pidustusterohkel nädalal oli siiski nii palju aega, et teha 2 kilo piparkoogitaigent ning pühapäeval sai rull ja nuga sellesse löödud. Mina ei tea, kui paksuks või õhukeseks selle rullima peab, aga kahte kilo ei õnnestundu küll kuidagi ära kasutada, saab siis teise maja veelAknad on klaasitud, maja kleebin kokku sulatatud suhkruga, poest sai tol õhtul ainult M&M komme ja nii lapsed need ise katusele kleepisidki. Kaunistuseks läks poeglasuur. Maja on umbes 20x10x20 cm suur. Hambad lüüakse sellesse alles uuel aastal.

siblik posted @ 11:17 - Link - kommentaarid (4)

07 Detsember 2012
PÄKAPIKUD PIILUVADPäkapikud on nõelvilditud, sees on karvane traat, nii et nad saavad ka natuke asendit muuta. Muidu on kõik ühes tükis, midagi kokku õmmeldud ei ole ning midagi lahti võtta ka ei saa. Esimesele said silmad vilditud, teisel on juba helmed ning mulle meeldib tema rohkem. Aga just tema reisib kingipakis Tartu poole, teine jääb koju piiluma.Memmedel oli ka korraks sõber lumememm. Tehtud akrüüllõngast tuttidest. Uh, oli alles kerimist, sest memm on üsna suur. Lastele ta meeldis väga, aga tehtud sai ta lasteaia rühma kaunistama ja sinna ta täna hommikul ka kolis. Keegi ei vaielnud vastu. Tuleb ehk omale nüüd uus teha.

siblik posted @ 11:42 - Link - kommentaarid

06 Detsember 2012
ÖÖKULL POJAGA

Oli mul kaks tokki (kokku 100 g) Hjertegarni (Saab Käsitööjaamast) Lima pruuni lõnga. Mõnus, pehme, paks ja ühtlane lõng. Sain sellest täpselt kaks paari öökullidega labakuid. Ühed emale, teised umbes 6-7-aastasele lapsele.
Vardad 3,5, suurtel vardal 40, väikestel 36 silma.
Kindad on hetkel omanikuta.

siblik posted @ 13:40 - Link - kommentaarid (2)

05 Detsember 2012
VALGE JA MUSTAGA SÕRMIKUD

Täna jälle pikka juttu ei tee. Kindad nii ammu kootud, et emotsioonid meelest läinud. Lõngagi oleks praegu vale nimega pakkunud.Aga lõng siis JIL (naturaalvalge ja must)(lumivalgega oleks minu arvates ilusam tulnud, aga värv oli tellija soov).
Sats kinda külge kootud, algul 60 silma, kinda osas 40, soonik suisa 39, sest see 1:2.
Vardad 3,5JILi jätan selleks korraks rahule, kudumiseks on palju mõnusamaid lõngu.
siblik posted @ 08:16 - Link - kommentaarid (1)

03 Detsember 2012
KUUSEKIRJA SÕRMIKUD

Kudusin jõuluvana kingikotti sõrmikud. Jõuluvana läheb külla ühe sõbranna abikaasale.Oma lõngaotsingutel olen jõudnud nüüd Hjertegarni Lima lõngani (tehtud Peruu lammaste villast). Mõnus paks, pehme ja ühtlane, vardale number 5. Koon seda natuke väiksemate varrastega, number neljaga.Suurus peaks olema umbes 10. Vardal 12 silma, kokku siis 48. Lõnga kulus ainult 82 grammi.
Muster on kuusekiri Elo Lutseppa ja Irina Tammise raamatust Eesti kindakirjad.

siblik posted @ 14:28 - Link - kommentaarid (1)341206 visits