Isetegu
Minust
Vanus: 30+
Asukoht: Tallinn
Tähtkuju: Kaalud
Meeldib
Päike, kevad, vesi, kodus olla
Ei meeldi
ajapuudus, magamatus, liiga palju lund
Minu õpetused
Lingid

Arhiiv
Praegu

Raamat
Väikevend ja Karlsson katuselt

Film

Muusika

Isetegu
Kogun siia oma isetegemised, kui jaksu on, siis ka koos täpsemate juhistega.
22 Aprill 2013
TUUNIMINE TÄIES HOOS

Särkide tuunimine on täies hoos, eelmisel nädalal lisandus vallikusse 7 uut särki. Lisaks hakkab nüüd valmima ka overlokitud õmblustega lapitehnikas kleite ja seelikuid. Väike valik siin.Rohkem infot minu Disainimaja poes.
siblik posted @ 10:43 - Link - kommentaarid (1)

20 Aprill 2013
HEEGELDATUD DAAMIGA KAART

Sai valmis tegelikult juba nädal tagasi, idee Internetist teostus tuli nagu tahtis. Läks 10-aastasele tüdrukule. Ehk heegeldan selliseid tüdrukuid kunagi veel.

siblik posted @ 12:18 - Link - kommentaarid (2)

19 Aprill 2013
MINU ESIMENE PITSIMUSTER

...sai selline. Oli tarvis välja mõelda päris oma ja nii ma selle siit ja sealt tulnud ridadest kokku panin. Päris armas sai ja on ka väga kiiresti tehtav.
Heegelnõel: 1,25-1,5.
Niit näiteks iirisi või Madame Tricote Daphne.Mustri joonistasin üles Crochet Charts programmi demoversiooniga. Kõik sümbolid tuleb paika panna käsitsi ja see võtab meeletu aja, nii et esialgu ma seda programmi ei ostnud. Töölaua pilti kasutades sain selle siiski salvestatud, demoversioon ise seda ei luba. Plt on aga väike ja kvaliteet kehv.Tegelikult on see skeem ka jutuna kirja pandud. Ehk on kellelegi abiks.

Rida 1: Heegelda 10 ahelsilmusest ring.
Rida2: Heegelda 12 kinnissilmust
Rida 3: Heegelda 7 ahelsilmust, *kahekordne sammas, 3 ahelsilmust; korda * kuni rea lõpuni (kokku 12 sammast)
Rida 4: Heegelda igasse vahesse 4 kinnissilmust, kokku 48 tükki
Rida 5: Heegelda 8 ahelsilmust; *tee kolmekordne sammas ja kinnita see ülejärgmisesse kinnissilmusesse, 3 ahelsilmust; korda * kuni rea lõpuni (kokku 24 sammast).
Rida 6: Heegelda 2 kinnissilmust, et jõuaksid eelmise rea ahelsilmuste keskele, *heegelda 5 ahelsilmust, kinnita järgmistesse ahelsilmustesse; korda * kuni rea lõpuni (kokku 24 kaart).
Rida 7: Heegelda 2 kinnissilmust ja 8 ahelsilmust, *kahekordne sammas, 4 ahelsilmust, korda * kuni rea lõpuni (kokku 24 sammast)
Rida 8: Heegelda 3 ahelsilmust; heegelda kuni rea lõpuni igasse sambavahesse 6 ühekordset sammast ( kokku 144 sammast)
Rida 9: Heegelda 3 ahelsilmust ja 1 ühekordne sammas; *kaks ahelsilmust, kaks ühekordset sammast kolmandasse ja neljandasse sambasse; korda * kuni rea lõpuni (kokku 36 korda)
Rida 10: Heegelda 2 kinnissilmust, 6 ahelsilmust ja 1 ühekordne sammas; * 5 ahelsilmust, kinnita järgmisesse vahesse, 5 ahelsilmust, kinnita järgmisesse vahesse, 5 ahelsilmust kinnita samasse vahesse, 5 ahelsilmust kinnita järgmisesse vahesse, (5 ahelsilmust, ühekordne sammas, 3 ahelsilmust, ühekordne sammas) järgmisesse vahesse; korda alates * rea lõpuni (kokku 9 korda)
Rida 11: Heegelda 3 ahelsilmust, 2 ühekordset sammast, 3 ahelsilmust, 3 ühekordset sammast; * (5 ahelsilmust kinnitada järgmisesse aasa) 3 korda, 5 ahelsilmust, 3 ühekordset sammast, 3 ahelsilmust, 3 ühekordset sammast; korda alates * kuni lõpuni (kokku 9 korda)
Rida 12: Heegelda 3 ahelsilmust, 5 ühekordset sammast, 3 ahelsilmust, 6 ühekordset sammast, * (5 ahelsilmust kinnitada järgmisesse aasa) 2 korda, 5 ahelsilmust, 6 ühekordset sammast, 3 ahelsilmust, 6 ühekordset sammast, korrata * kuni rea lõpuni.
Rida 13: Heegelda 6 ahelsilmust, (ühekordne sammas, 3 ahelsilmust) 6 korda, ühekordne sammas; * heegelda 5 ahelsilmust ja kinnita järgmisesse aasa, 5 ahelsilmust, (ühekordne sammas, 3 ahelsilmust) 8x; korda * kuni rea lõpuni


Ilusat kevadet!
siblik posted @ 12:07 - Link - kommentaarid (1)

09 Aprill 2013
HEEGELDATUD PÄEVALILL - KOOS MUSTRIGA

Armusin kord Pinterestist leitud päevalillemustrisse ja kohe pidin proovima. Täiesti iseendale, sest päevalilled on mu lemmikud.Lõng on iirisniit, heegelnõel 1,25, liniku läbimõõt 23 cm. Hetkel on see tärgeldatud kivikõvaks, nii et lõngakulu teada ei saa, aga seda kulus üllatavalt palju. Samuti läks aega oodatust rohkem, aga tulemus mulle meeldib.Ja muster siis ka. Õied tuleb lõpetada ühekaupa, ringselt neid mina heegeldada ei osanud ning lõppu tegin ühe rea lisaks, mida skeemsi ei ole, muidu jäi vähemalt minul kuidagi näritud ots. Ananassis tegin ahelsilmuseid 5, aga kindlasti saaks ka muu arvuga. Originaal siin.siblik posted @ 08:35 - Link - kommentaarid (5)

04 Aprill 2013
KLOUNIMÜTSID

1. aprillil oli lasteaias klunide paraad ja loomulikult vaja jälle mingit kostüümi. Peale mõningast mõttetööd järeldasin, et ega kluonipükse meist keegi jalga ei pane, nii et ei ole tarvis neid tekitama hakata. Tegin siis vildilehest ja mingist traadiga palast mütsid ja üks täpiline krae tuli ka, omanik ise valis kanga. Kui nende mütsidega vahepeal midagi ei juhutu, on hea järgmisel aastal jälle võtta.siblik posted @ 10:35 - Link - kommentaarid

03 Aprill 2013
VEEL MÕNED SÄRGID

Ega pikka juttu ei tule, lihtsalt pildid. Eelmisel nädalal tegin valmis veel mõned särgid. Pitsimuster on uus ja värvilahendused teised. Leida võib Disainimajast.siblik posted @ 10:36 - Link - kommentaarid (3)

01 Aprill 2013
MINU ESIMENE LAPITEHNIKAS KLEIT

Tuli täiesti ootamatult. Mõte oli olemas, aga esimesed proovikleidid tahtsin ikka oma tüdrukutele teha.
Laupäevaks olin kutsutud ühe üheaastase piiga sünnipäevale ja ema sooviks oligi tegelikult kleit. Kuna mul ikka veel overlik-õmblusmasinat ei ole, ütlesin viisakalt ära. Tegin siis loomulikult pitsiga särgi ja pisikese seeliku. Kui aga hakkasin seda reedel pildistamiseks oma 3 kilo raskemale lapsele selga panema, siis see ei läinud. Teiste piside mõõtmised andsid ka tulemuseks, et tõenäoliselt see selga ei lähe.

Laupäevaks oli siis plaan ikkagi kleiti proovida valmis. Tuli see nagu tuli, kusjuures ilma lõiketa, aga väga lihtne. Alumine lapiline riba peaks olema natuke üle 2 meetri, aga rohkem andmeid ei teagi. Sain veel Käsitööjaamast jupi kreemikat atlaspaela, tegin ühe pildi ja minek. Kleit sai vist küll aastasele pisut suur, aga ehk jätkub siis kauemaks. Algul on maksikleit, siis paras ja siis juba tuunika. Elame-näeme

siblik posted @ 10:53 - Link - kommentaarid (3)341198 visits