Virmaline
Virmaline
Joonistame koos jääkarusid ja lund<br />kes ei virmaliste valgusel saa und.
25 Detsember 2015
Ühe Maša laadse nuku lugu

Kui üks pisikene preili on üks väga suur Maša ja Karu multifilmi austaja, siis võiks ju ta tädi talle ühe kodukootud Maša ka heegeldada.
Juhend on päris Hiiumaa Handicraft kodulehelt ning lõngadeks kasutasin puuvillaseid Caprit ja Cataniat. Heegelnõel nr 3. Lillat ja heleroosat kulus üle ühe toki, teisi värve vähem.
Heegeldada oli päris mõnus aga tulemus ei tulnud mul kahjuks päris Maša moodi, vähemalt ma ise ei jäänud enda tulemusega rahule. Pisikene preili aga huvitus eile õhtul aga oma laulukoerast rohkem


Ilusat jõuluaega!
Virmaline posted @ 20:12 - Link - kommentaarid (4)
28 Jaanuar 2015
Tädirõõmud vol 2


101 mõtetkui sain teada, et ma saan tädiks. Tahaks seda teist ja kolmandat teha. Eriti kui Le_.li suunab sind lõngani, mis pole üldse sokilõnga sarnane. Selline mõnus ja pehme, millest võiks üks komplekt pisikesele ilmakodanikule valmida. Valisin valge, igaks juhuks. Tean küll, et ühel Preilil ei saa kunagi olla liiga palju roosasid asju, aga las olla. Küll jõuab .
Kuna jõulude ning uueaasta vahel on meil töö juurest kollektiivpuhkus, siis kasutasin aega ratsionaalselt.
Kõigepealt valmis kampsun, siis müts, oh aega on veel, siis sokid, kindad ka ning viimaks veel püksid. Kle Preili, kas sa juba sünnid ka või mis. Ma ei taha enam oodata, ma tahan neid asju üle anda. Ok, teeme siis kaisulinakese ka. Preili, kus sa oled, auuuu. Me ootame sind.
Ei midagi ning siis tuleb lugeda mu eelmist postitust .

Kinnaste ning pükstega osaleks projektis: Pealaest jalatallani. Mis sest, et minimõõtudes jalatallani. Kampsun ja müts on eelmise aasta sees kootud.

Lõng Regia Sorbet/ 6-fädig
Vardad 3.5
Kampsun ja müts raamatust Kudumid pisipõnnidele
Püksid: DROPSist http://www.garnstudio.com/lang/ee/pattern.php?id=6589
Sokid ja kindad on nähtud, ise järgi tehtud.
Virmaline posted @ 11:56 - Link - kommentaarid (6)
26 Jaanuar 2015
Väike üleannetu Mõmmipreili

Väikese Mõmmipreili sünnipäev on täna. Just nagu täna öösel sain mina ka esimest korda tädiks. Tähtaeg oli juba natukene aega tagasi, kuid ei meelitanud siia tulema seda preilit minu kootud riided. Meelitas hoopis üks Mõmmipreili kelle tegemist alustasin ma laupäeva õhtul filmi vaadates.

Nüüd aga Mõmmipreilist.
Mõmmi: Liina, kas me läheme juba?
Mina: Ei, veel on aega. Oota veel paar tundi, siis sa näed teda.
Mõmmi: Ma tahan kohe, kas nüüd lähme?
Mina: Ei Mõmmike.

Mõmmi: Aga kas nüüd on pool aega ära oodatud?

Mina: Mõmmi, ei lähe välja üksinda.
Mõmmi: Aga lähme koos, lähme juba nüüd.
Mina: Ei, su jalakesed on nii väikesed, et sa ei jõua enne homset mu töö juurest Tartusse. Oota veel paar tundi.


Mina: Mõmmi, ei lollita palun.


Õpetus: "Võluväega mänguasjad" Mari-Liis Lill
Lõng: Pruun Creative Linen, Rowan - Peaaegu terve tokk
Teised lõngad on lõngakirstu varu, seetõttu ta mul nii kirju ka sai . Algselt pidi ta tumeroosa tulema . Aga jah
Tädis vill.
Heegelnõel 3.5

Kena päikeselist päeva teile
Virmaline posted @ 10:48 - Link - kommentaarid (5)
17 Detsember 2014
Monica

Jälle üks Monica, aga villand sellest ei saa. Võrratult kena rätt on. Mälu värskenduseks panen endale kirja, et olen kudunud musta, kollase ja kaks vanaroosat Rowan Fine Lace´ist ning ühe valge ning punase Romast. Kõik pildile kahjuks pole jõudnudki.


Seekord siis Rowan Fine Lace beež, varras oli 4 või 5. 2 tk kulus kõik ära. Maha kududes hoidsin hinge kinni, et uue toki järele ei peaks minema. Kui 4-5 korda harutada, siis saingi hakkama . Loodan, et tellijale meeldib ning sobib.
Virmaline posted @ 10:22 - Link - kommentaarid
12 Detsember 2013
Imeilus vest ning käpikutesse kootud lumehelbed

Kui ma kunagi Alexis blogis nägin seda võrratult ilusat vesti, oli mu süda kaotatud. Ma pidin seda kuduma. Kunagi õhinaga näitasin sügisel seda enda töökaaslasele, et ma varsti koon sellise vesti oma emale, kes mõtles ning andis sisse tellimuse, kas ma koos kelle ka temale. Mõeldud, tehtud- valisime välja lõnga värvi ning asusin kuduma. Eile andsin vesti üle. Ta jäi rahule, mina ka- esimene õhin on möödas aga ema vesti lõng ootab ja kutsub mind juba .


Lõngaks Drops Lima, lõngakulu 450 g, vardad 4 ja 5. Suurus M.
Muster:DROPS 121-27


Teisel töökaaslasel olid lennukad ideed, ta soovis omale kindaid Audi märgiga.
Pole ju raske, aga samas võttis see minult ikka pikalt aega. Ju vesti projekt oli huvitavam too hetk.
Kudude avastasin, et ma kooks justkui kinda sisse lumesadu ja lumehelbeid. Nii armas on see lõng. Kindad jäid natukene õhukesed aga polevat hullu
Eile lõpetasin kindad, mul pole ükski asi nii täpselt välja tulnud lõngaga. Ühe pöidla viimased read kudusin lühikestest jupikestest.

Lõngaks Rowan Felted Tweed, varras 2.5, vardal 14 silma, pöidlakiilul 14 silma, pöidlaks 7+7+7 silma.
Virmaline posted @ 10:19 - Link - kommentaarid (4)
01 November 2013
Soktoober

Ideid ning lõngu on palju. Varrastelt valmistooteni jõuab kahjuks kasinalt.
Seekord otsustasin teha sokid iseendale. Poest ostetud kutsuvillasest lõngast koos vähekese endal taimedega värvitud lõngaga. Mustri joonistasin internetivarudest leitud sokipildilt maha, ise joonitasin natukene juurde ka Kutsuvillasest lõngast rääkides, polnud päris hea valik, kuna udupehme see pole, pealiskarva on sisse pandud, mis on väga valus ja kare käele katsudes. Üritasin neid välja korjata. Ka mustri kudumine on peaaegu esmakordne kogemus .
Vardad olid suured. 3 või 3,5. Silmi mustriosal 16, hiljem 15. Alustasin kudumist 2,5 varrastega, siis oleks need sokid nurgas ka iseseisvalt püsti seisnud
Virmaline posted @ 06:09 - Link - kommentaarid (6)
02 Aprill 2013
Lapitekk Aasta Emale 2013

Julgesin ka mina siis viimaks osa võtta lapitekist. Kõhklesin pikalt, kas ma ikka suudan aga sügisene lapitegemine oli julgustamiseks seljataga. Kuna raamat, millest ma eelmised lapid teinud, oli tagastatud, siis tuli leppida seekord tagasihoidlikumalt.


Endale meeldetuletuseks, esimesel lapil 43 silma, teisel 46. Varras 2,5.
Virmaline posted @ 06:46 - Link - kommentaarid (3)
13 November 2012
Mererohelised ehtsad villased

Täna näitan kootud mererohelisi sokke sõbrannale. Vaiksetviisi viin neid ta perekonnale. Mitte ei suuda see aasta tema ja ta laste sokke korraga kududa. Peas on 101 mõtet. Koon- harutan- koon- harutan on mu hetke moto. Miski ei tundu see õige, ehtne ja päris. Soovisin sokke, mis oleks armsad ja lihtsad ent mitte päris tavalised, seega on sokkide välis küljepeal jooksmas palmik.Endale meeldetuletuseks vardal 15 silma, eelmistel 13.
Varras 2,5. Lõng ostetud värvituna tumedale lambahallile lõngale.
Virmaline posted @ 11:51 - Link - kommentaarid (3)
31 Oktoober 2012
Väike taimedega värvitud lõng koos mustaga
Tahaks teile tutvutada minu Soktoobri sokke, ehk siis vereva vöödiku- raudrohu- peterselli ning kollase karikakra triibuga sokid. Must lõng on ostetud kunagi varem ning seda on suuremas koguses Sokid on kootud ühele juba kooliealisele neiule. Tellimus anti sisse juba augusti lõpus- septembri alguses, aga nagu näha pole ma just agar oma lubaduste täitja, sest vähemalt 3 paari sokke ootavad veel ees tegemist . Ning siin kohal peaks mainima, et iseendale oleks ka hädasti kindaid-sokke vaja

Virmaline posted @ 11:43 - Link - kommentaarid (5)
30 Oktoober 2012
Annis

Kudusin ühe Annise. Meeldis lõng ning selle värvid. Sokke ei raatsinud sellest lõngast mitte kuidagi teha, kes neid sokke ikka nii väga näeb Nii siis valmiski Noro Kureyon Sock lõngast Annis. Lõnga jäi alla poole toki veel alles ka, eks näeb mis sellest ka tulevikus tekib
Pääsusaba

Elukaaslase vanaema sünnipäevaks paluti, et ma koos Pääsusaba räti punasetes toonides. Mis siis ikka, kudusin, aga seekord võtsin peenemad vardad, rätt sai küll väiksem ent mulle endale meeldis rohkem. Üleüldse on tekkinud mingi peenikese lõnga maania, et sokke ega kindaid ei tahagi enam köiest kududa

Kohtume varsti jälle, sokid ootavad oma näitamise kärjekorda
Virmaline posted @ 09:53 - Link - kommentaarid (8)
073670 visitors