Rekukese meisterdamised


Rekukese meisterdamised
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
minust

Vanus: 27
Elukoht: Pärnumaa, Paikuse
Tähtkuju: Kaksikud

Õmblen, õmblen ja veelkord õmblen... heegeldan, koon ja küpsetan ka!

tsitaat

Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest.


kõige enam tegelen

otsi...Google Custom Search


ajalugu

Viimased postitused
Märts 2011
Jaanuar 2011
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
August 2008
Juuli 2008


külalised

Mind on külastanud 320324 külalist!
MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
28 Veebruar 2010


OLÜMPIA ILUUISUTAMISE VABAKAVA "HELESININE UNISTUS"!

Kunagi ammu-ammu salvestasin ma omale Lilly Smuuli südametega beebiteki. Kuna Riti oli juba imiku east välja kasvanud ja olin talle mitmeid tekke heegeldanud, jäi see lihtsalt tuleviku unistuseks, et kunagi ehk õnnestub mingil põhjusel beebitekk ka kududa.

Põhjus tuli ja kohe mitu... esiteks saab Riti juunis omale väikevenna ja Käsitöö Olümpia oli see õige ühine tegemine, et tekike valmis kududa. Oleks ma seda tekki niisama kuduma hakanud, oleks see vist venima jäänud ja oleksin jõudnud juba äragi sünnitada!

Kõigepealt pidin käe soojaks saama ja regasin end Olümpiale ka mütsi tegemisega, mille sain päeva-kahega valmis ja seda näha saab SIIN! Siis asusin tekikest pusima.
From Käsitöö 2010

Lõnga tellisin Karnaluksist, 5 tokki türkiissinist puuvillast lõnga (pildil on värv veidi tuhmim ja väsinum, kui tegelikkuses). Kuna soovituslikud vardad olid 3-4, võtsin nr. 3 ja alustasin tööga. Polnud kunagi varem puuvillast lõnga kudunud... no ja ikka jäi selline inetu võrkjas kude. Polnud kodus ka peenemaid kampsuni vardaid. Õnneks oli nõus elukaaslane mulle kesklinna lõngapoest peenemaid tooma. (Ta mul üldse nii tublike, aitas mind kõik see Olümpia aeg, et ma selle tekikese ikka valmis saaksin! )
Lõng olemas, õiged vardad ka, nr. 2,5... andsin aga tuld. Plaanis oli teha 8x8 ruutu, kui tuleb rohkem, siis tuleb... ja tuligi! Ruudukesi tuli 8x9, ehk siis 72 südamekest!
From Käsitöö 2010

Kuigi vahepeal jäi lausa paar päeva vahele, kui ei kudunud ühtegi silmust (olime Otepääl suusamaratonil, seal ma ikka kudusin, sest võtsin töö nii igaks juhuks kaasa, aga sellele järgnenud taastumispäevad olid rasked... ), püüdsin ikka järgi ja ette kududa.
From Käsitöö 2010

Peale viimistlemist mõõtsin tekikese suuruseks 57x67cm, kaaluks peaks olema umbes 250g (5 x 50 grammist lõngatokki), kootud varrastega 2,5!
Oma esimese puuvillase kudumiga olen väga rahul!
Arvatavasti tähistame mõlema Olümpia lõppu ühe suure, sooja ja pehme kaneeli kringliga... ja veel külma piimaga... mmmm, suu jookseb juba vett!

Uue Olümpiani!

19 Veebruar 2010
VASTLAD, KINGITUS JA KILLUKE OLÜMPIAT!

Vastlad olid küll päevad tagasi juba ära, aga kukleid tegin ma ikkagi!
From Kokandusnurk

Tegin väikse koguse pärmitainast, millest rullisin 13 väikest pallikest (eelmine aasta tegin neid kordades rohkem ), aga ahjus kerkisid nad siiski suurteks kakukesteks.
Pooled täitsin moosiga ja loomulikult ka (tahaks kirjutada rohke vahukoorega, aga ma olin liiga vähe vahukoort varunud ) vahukoorega! Sõime neid kaks päeva.

----------------------------------------------------------------

Kingitus Sõbrapäeva sünnipäevalapsele!
From Käsitöö 2010

Meil tutvusringkonnas on üks armas preili, kes sündis 14 veebruaril. Külla kutsub ta meid alles täna, sest on väga tegus noor daam!
Meisterdasin talle punase-musta käevõru ja kõrvakaunistused.
From Käsitöö 2010

(Kui ma elukaaslasel lasin arvata, mis värvi kee tegin, vastas ta kohe, kas punane või must... ...ju siis ikka on sünnipäevalise õiged värvid!)
Kingikotikese meisterdasin ise juurde, et oleks ikka rohkete südametega ja ehetele paras saaks.
From Käsitöö 2010

Kingikoti mõõdud 16,5(9,5)x9,5x5cm (K x L x S)!

----------------------------------------------------------------

Veel lasen teil piiluda minu poolikut "iluuisutamise kava"!
From Käsitöö 2010

Nägeshhh!

15 Veebruar 2010


KAUA TEHTUD KAUNIKENE!

Osade asjadega kohe on nii, et kui endale midagi vaja teha, siis ei taha kohe õigesti välja tulla.
Igatahes sain mina oma Olümpia esimese ala, suusasprindiga õnnelikult finishisse!
From Käsitöö 2010

Lõnga tellisin ma Karnaluksist, meriinovillase strechi lõnga, alguses oli seda ikka üli-ebamugav kududa, aga ära harjusin! Kuna ta oli ikka suht "kumm" lõng, siis olin veidi segaduses, et kui hästi ta siis venima jääb ja mitu silmust ma looma pean. OK, mõeldud-tehtud, alustasin kudumisega. Kudusin varrastega nr. 3, soovituslik oli nr. 5-6.
Veidi enne lõppu hakkas lõng otsa saama! ...mismõttes?! Lõnga oli meetritena hulga rohkem, kui kahel eelmisel mütsil.
No see oli tõeline sport, higi voolas... kas jätkub või mitte... ei jätkunudki!!!
Selge, proovisin pähe, et kui varem lõpetama hakkan... jäävad kõrvad välja. Harutasin osa üles ja kudusin juurde, püüdsin lõpetamisel oma mustrit aretada - kole. Seejärel võtsin raske otsuse vastu, et hakkan otsast aruatama ja teisest otsast uuesti kuduma. Kuna lõng ja muster hea venivusega, lõin vardale mustrijagu vähem silmuseid... ja järgmisel päeval mu kauaoodatud müts valmis saigi!
From Käsitöö 2010

(Ei saanud ühtegi sellist ülihead pilti, kus muster kenasti ka paistma jääks... ja eks see iseenda pildistamine on ka paras kunst! )
Mulle väga meeldib selle mütsi muster. Väga kena ja peas jääb mugav. Soovi korral saab mõne lille või prossi kinnitada, lapsega kelgutama minnes või niisama spordiüritusel saab lihtsalt pähe tõmmata... igatepidi mõnus peakate!

14 Veebruar 2010
VANTS!

Kunagi, kui ma ponysid õmblema hakkasin, jäid mulle silma ka vantsid sealtsamast blogist. Lõige oli juba siis paberile pandud, aga proovimiseks kas polnud põhjust või tahtmist või aega.
Nüüd see põhjus tekkis, meil homme plaan Ritiga ühele 2 aastasele preilile sünnipäevakülastus teha. Teadsin kohe, et teeme talle Vantsi!
From Käsitöö 2010

Ostsin looma tarbeks juba varem kanga, silmad ja mõnusalt pehme padjasisu. Kuna aga esimene vandi õmblemine, siis oli veidi hirm ka, et kas ikka õnnestub (mu esimene pony oli väga lehma moodi ). Aga tulemusega jäin täitsa rahule!
From Käsitöö 2010

Silmad on plastikust, saba on heegeldatud, kõik muu on kangas ja sees padjasisu.
Järgmise vandistega teen kindlasti mõned korrektuurid lõigetes ja pisidetailides, sest kõik pole päris nii nagu olla võiks!
From Käsitöö 2010

Nädalavahetus on möödunud ikka päris tegusalt, algas ju meie kauaoodatud Olümpia, kaks päeva olen siin omale mütsi kudunud... üle kivide ja kändude!
Aga selle kõige vahepeal jõudnud Valge Shokolaadi kooki teha (pilti ei õnnestunudki teha, sest see juba otsas ), üle 5L ühepajatoitu (mis ka juba teiseks päevaks otsas oli ), lapsega lumelinnas lustimas käi ja täna ka Vantsi õmmelda! Nüüd võib uue nädala ja oma "iluusutamisega" alustada!

KAUNIST JA MEELDEJÄÄVAD SÕBRAPÄEVA!

11 Veebruar 2010
LÕNGAD OLÜMPIAKS KOHAL!

Tellisin mina Karnaluksist omale lõnga olümpiaks. Ja üldsegi tuli see otsus nii, et palju ma ikka linna saan, et lõngapoodi üksi shoppama minna ja hinnad tundusid ka veidi madalamad. Igatahes on nad mul nüüd kodus olemas!
From Igasugust

Ostetud sai tumepruun meriinovillane strech lõng mütsi tarbeks, helesinine puuvillane lõng oma tulevase poja tekikese jaoks ja veel kaks tokki pehmet samblarohelist lõnga veel-ei-tea mille tarbeks!

Suureks õnneks on meil homme sõit Tartu, siis ei teki suuremat kiusatust enne olümpia algust lõnga vardale proovida!

Muhu saarelt tulime tagasi Ruudiga...
From Kilbikud

...tema jääb veel meie juurde oma uut peremeest/naist ootama! Nii et kui kellelegi kilbik hinge puges, andku aga mulle julgelt teada!

07 Veebruar 2010
LOLO JA RUUDI!

Kudumite ja lõngaga mässamise vahele ka mõned õmblustööd, ehk siis endiselt vanad head kilpsid!

Lolo...
From Kilbikud

...ja Ruudi!
From Kilbikud

Üks neist leiab õige pea omale omaniku, teine jääb aga oma õige peremehe ootele!

Viimasel ajal on mul ikka jube kudumise isu, loodan ainult, et see enne meie kuuma olümpiat ei vaibu, sest mul seal paar asja kirjas, mis tuleks varrastega valmis nikerdada - helesinine puuvillane beebitekk meie perelisale ja mulle suusamaratoniks müts! ...loomulikult osalen seal kui cheerleader!

03 Veebruar 2010
RIIDED SELGA!

Otsustasin siin veidi lõngakorvides ruumi teha ja seisvad lõngad ära kasutada. Nii saigi Riti Barbie omale talviselt sooja kleidi selga, kaua ta siin miinustega ikka bikiinides liputab!
From Käsitöö 2010

Heegeldatud alt üles kinnis- ja ühekordsete sammastega, konks nr. 3!

Veel sai kootud Ahvile, kes on Riti jaoks asendamatu kaisukas, kellega magatakse koos ja kellele kelgusõitu tehakse (siinkohal kasutan veel võimalust elukaaslase mütsi eksponeerida )...
From Riti - 09.09.2008

Aga ilmad ikka krõbisevalt lumised, ei saa ju Ahvi ilma talviste aksessuaarideta. Niisiis läks kasutusse järgmine seisev lõng, milleks oli mingi helesinine X lõng. Kuna tundus mulle siiski liiga sünteetiline, selline krõbisev ja mitte väga nahasõbralik, otsustasin sellest tokist Ahvile mütsi ja salli kududa!
Selline näeb meie Ahvi välja nüüd, kui me kelgutama lähme!
From Käsitöö 2010

Kasutusse läks terve seisev tokk ja vardad nr. 4.
Kalli-kalli, uute tegemisteni!
From Riti - 09.09.2008

ELUKAASLASE MÜTS!

Nagu ma juba eelmises postituses seletama hakkasin, oli vaja elukaaslasele mantli juurde viisakamat mütsi. Tal kõik sellised "spordimehe-vabaaja" mütsid. Leidsin mina siit Isetegijast ühe eesti keelde tõlgitud mütsiõpetuse ja võtsime plaani, et selle ma talle koon!
Ostetud sai lõng Novita Isoveli, mõnusalt soe ja pehme. Poes veel hõõrusin oma otsaesist tokiga ja kui müüja mind vaatas, siis ma ütlesin, et testin, kas hammustab ka! Teadagi on ju härrad paljudes asjades suht pirtsud...
Kõige tähtsamad kriteeriumid olid, et oleks must ja kõrvad mütsi mahuks - tehtud!
From Käsitöö 2010

Kootud selle mustri järgi varrastega nr. 3 ja nr. 4. Eesti keelde tõlgitud siin foorumis!
Pildil ta väga rahul ei tundu, kuigi on mütsi üle väga õnnelik. Aga kellele siis meeldiks, et teda pildistatakse, kui päike silma paistab!
PS! Soome päritoluga lõngast müts pidas sealsetele tuiskudele kenasti vastu!

02 Veebruar 2010
SEISVAST LÕNGAST SEISEV MÜTS!

Kõik sai alguse SELLEST mütsi kudumisõpetusest. Elukaaslasel oli mantli kõrvale mütsi vaja, sellist vähe viisakamat, sooja ja kuhu kõrvad ka sisse mahuks, mitte niisama "nupusoojendajat"!
Leidsin siis ühest foorumi teemast selle eesti keelse tõlke ja võtsime asja plaani.
Lõngaks ostsin ühe toki Novita Isoveli musta lõnga. Tulin koju ja hakkasin kuduma...
Siin lõpeb nüüd elukaaslase mütsisaaga ära, sest mul pole sellest veel pilti, see rändas vardasoojana Soome komandeeringusse!

Jutustan hoopis vanaroosast mütsist...
Oli ostetud kunagi tokk Red Heart Lisa lõnga juurde ühele tirtsu kampsunile, aga no vale toon (tootjad olid siin hiljaaegu värvikaarti muutnud) ja jäigi see tokk mul seisma. Aga et seda lõngamajandust vähemaks saaks, mõtlesin, et koon sama mustriga naisekult roosa mütsi.
Nii saigi tehtud...
From Käsitöö 2010

(Värv pole päris see õige, pildil jääb kuidagi veidi roosam,kui tegelikkuses.)
Lugu on aga selles, et mul pole sellist ilusat vanaroosa tooni mütsi mitte kui millegagi kanda. Sai kootud just kudumise isu ja suurte lõnga"jääkide" tõttu. Eks tuleb soovi korral see müts kellelegi "kommi"raha eest maha ärida... või siis jääb tõesti kunagist uut garderoobi ootama!
From Käsitöö 2010

Lõnga kulus täpselt üks tokk ja varrastena kasutasin nr. 2 ja nr.3, et muster veidi tihedam saaks.

Endale tahan aga kindlasti sellist mütsi, aga metsa- või samblarohelist... ja ikka arvatavasti Novita Isoveli`st! Nii et uute mütsideni!
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
klikka ja uudistahetkel käsillõpetatud projektid

asjalikud lingid

Vahva tissipadi @inksu
Suvine pontšo
3D lumehelbed
Kaartide valmistamine
Heegeldatud lapitekke
Heegeldatud ingel
Nokaga müts @Mannu
Heegeldatud linikud
Pitsid
Heegeldatud boolero
Pisike märkmik
beebipapud 2
Kaltsunukud
Heegeldatud öökull
Heegeldatud jõuluehted
Beebipapud @ Buffin
Beebipapud @ kelly26
Sew4Home
Suur heegeldamise album
Romantilised õlakatted
Rohelise mustrialbum
Kangaroosid
Tatiana mustrikogu
Volditud tulp