Rekukese meisterdamised


Rekukese meisterdamised
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
minust

Vanus: 27
Elukoht: Pärnumaa, Paikuse
Tähtkuju: Kaksikud

Õmblen, õmblen ja veelkord õmblen... heegeldan, koon ja küpsetan ka!

tsitaat

Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest.


kõige enam tegelen

otsi...Google Custom Search


ajalugu

Viimased postitused
Märts 2011
Jaanuar 2011
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
August 2008
Juuli 2008


külalised

Mind on külastanud 320361 külalist!
MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
25 Oktoober 2010
KÄISIME KÜLAS!

Mu sõbrantsil oli sünnipäev, juba septembris, aga külas käisime alles nüüd. Tegelikult peeti õige pidu maha kaks nädalat tagasi, aga meie korraldasime endale eraldi vastuvõtu, kuna õigel päeval polnud võimalus meie delegatsioonil Tallinnasse sõita!
From Käsitöö 2010

Kingituse tegemiseks panin jälle oma käed tööle.
Kuna ta on abielunaine, ühe imearmsa tirtsu ema ja tubli perenaine, otsustasin õmmelda pereemale kohase põlle ja nõelapadja-topsiku (aegajalt õmbleb temagi, nagu tublile pereemale kohane )!
From Käsitöö 2010

Põll sai mõnusalt värvikirev, et ikka pisikesel tirtsul oleks oma toimetavat ema lõbusam jälgida. Ja endagi imestuseks kukkus see põll välja veidikene rahvarõiva seeliku hõnguline. Nii tore!
Põlle õmmeldes mõtlesin ise, et mul endal ei olegi veel põlle. Ei tea kas asi on selles, et ma pole veel abielunaine või hoopis selles et ei ole piisavalt tubli perenaine!
From Käsitöö 2010

Põll on õmmeldud kahest erinevast kangast, üks neist triibuline kirju ja teine siis ühevärviline veinipunane. Kaunistuseks põlle allääres ja taskul valge pits.
No ja igas kodus, kus elab tubli ja koduhoidev perenaine, peaks olema ka üks korralik nõelapadi.
From Käsitöö 2010

Selleks korraks siis jälle topsiku laadne, kus sees saab hoida oma niite-nõelu.
Kasutatud on TheBodyShop`i kreemipotsikut. Raseduse ajal sai neid kehavõisid ikka päris korralikult määritud ja kõik potsikud jätsin alles, nii igaks juhuks. Ikka läheb ju vaja, ja läkski!
From Käsitöö 2010

Potsik sai omale veinipunase padja peale ja pruunist atlaspaelast ja värvilisest lillepaelast äärise. See lilleline peal oli nii vahvalt värviline ja läks täpselt põlle värvidega kokku.
Selline see kink saigi, piisavalt värvi ja südasügise veinipunast!
Palju õnne Heili!

----------------------------------------------------------------

Lubasin siin ükskord suure suuga oma teisi nöörivaase näidata, siin nad siis mul on.
Pildistatud otsa kapi otsast!
From Käsitöö 2010

Need ei ole meile lihtsalt pudelid, vaid igal ühel neist on mingi ajalugu või story!
Alustame siis vasakult:
* Alt kandilise kujuga veepudel on toodud Leedust. Käisime seal elukaaslase firma jõulupeol ja seal olid lauaveed vahvates kandilistes pudelites. Tühja pudeli pistsime pintsakusse ja nii ta meie omaks saigi!
* Teine pudel on üks suuremapoolsem shampanja pudel, see on pärit meie soolaleiva peost. Nüüd kohe kohe, 11 novembril saab meie kodu juba 4 aastaseks.
* Kolmas pudel, veidi tumedamasse pakinööri on keritud üks kitsamas pudelis olnud vein. Vot selle pudeli puhul ma enam ei mäleta, mis üritus meil oli. Aga keegi tõi selle meile millegi tähistamiseks ja kuna see on selline mõnus kitsas ja pikk, siis saigi otsus tehtud, et ka sellest pudelist tuleb meile vaas!
* Neljas, kõige pisem pudel on pärit Lõuna Prantsusmaalt. See on täitsa tavaline veepudel, mille ma välikohvikus istudes tellisin. Vesi oli seal kallim kui õlu! No ja selle mälestuseks ma selle "taara" koju tõingi, et mäletada, kui kallis vesi tegelikult meile kõigile on!
Ning seda kõige keskmist, mündiga vaasi olen ma teile juba tutvustanud!
Nii et selline on meie väljund, kuidas säilitada täiesti tavalisi, aga meile toredaid mälestusi!

Lõbusat kerimist!

19 Oktoober 2010


LÕPUKS ON TA VALMIS - MUMMUDEGA KOTT!

From Käsitöö 2010

Minu pruun mummukas, mida alustasin juba ma-ei-tea millal, sai nüüd lõpuks ometi valmis!
Kunagi ammu ühinesin koostegemisega lilleline-mummuline kott. Heegeldasin siis alguses koti, mis oli reklaampildiks selles projektis, sain juba pea valmis, aga ei meeldinud. Kuju ja suurus ei meeldinud kohe üldse. Jäi ta minust siis seisma, kuniks otsustasin teha sarnaselt, nagu Kelly26 oma mummukaid vorpis. Lõpuks sai minu koti heegeldatud osa valmis.
From Käsitöö 2010

Siis sain sellele ka väga sobivad sangad ja luku (õe vanast kotist siis ), ostsin ka voodri kanga ära ja nii ta mul seisma jäi.
From Käsitöö 2010

Ja sellises olukorras seisis ta tänaseni. Nähes projekti Lõpetamata asjade lõpetamine oli otsus kindel, et mummuka ma sinna registreerin ja valmis pean mina tema saama. Ja ei tea mis võluväel hakkasid mu käed liikuma... küll vaikselt, aga siiski.
Kõigepealt valmis ühel õhtul vooder. Ühe külje peal lukuga tasku.
From Käsitöö 2010

Teisel küljel 2 mahukamat taskut võtmete, mobiili, salvrätikute ja muu pudi tarbeks.
From Käsitöö 2010

Sügavust parajalt, nii et peale minu asjade ka laste asjad sisse mahuksid!
From Käsitöö 2010

Seejärel jäi ta jälle paariks päevaks seisma, kuna ma ei teadnud, kuidas ma koti ja selle voodri ning sangad täpselt kokku ajan. Kuni päevani, kui see protsess mulle pähe turgatas ja kõik tundus nii lihtne ja loogiline... ja oligi!
From Käsitöö 2010

No selline ta mul siis saigi, käsitsi oli ülaosas omajagu õmblemist, aga nii jäi see kõige kenam.
From Käsitöö 2010

Põhja suurus on 30x10cm ja kõrgus on 35cm pluss sangad! Täitsa mõnusalt paras, mahub ikka ühtteist panna. Väiksemat ei oleks tahtnud ka, kuna mul seda nodi, mida kaasas tassin, ikka jagub.
From Käsitöö 2010

Sangad ja luku sain siis õe vana koti pealt, nagu juba ennist mainisin. See sobib värvi poolest nii hästi, selline pronkikas. Püüdsin küll igasuguste reziimidega pildistada ja kõige tõepärasem värv on selline.
From Käsitöö 2010

Ma olen väga rahul, et käivitati lõpetamata asjade projekt ja veel rohkem rahul sellega, et ma selle koti ka valmis sain ja ma üli-üli rahul sellega!
From Käsitöö 2010

Selline on siis minu lõpetamata asjade lõpetatud mummudega kott!

16 Oktoober 2010
LIIMISIN NÖÖRI!

Vahel tuleb ikka kasuks, kui elukaaslane valib veini, mis on mõnusa kujuga pudelis!
Ja mina vana nööri ketraja ei lubanud pudelit ära visata, vaid tegin sellest järjekordse vaasi!
From Käsitöö 2010

Kasutatud on siis veinipudelit (kõrgusega 23-24cm), kunagi ammu ehituspoest soetatud nööri ja Moment liimi.
Enamus meie lillevaase ongi just sellised, nööriga üle keritud pudelid, nüüd on mul neid juba 5! Olgu öeldud, et tavalisi lillevaase on vist 3. Nii et meie majapidamises domineerivad nööri-pudeli vaasid!

Minu meelest on nad väga ilusad ja teistsugused. Miinuseks on muidugi see, et pudelite puhul ei mahu ühte vaasi just väga palju lilli, täpselt nii palju, kui suur-väike pudelisuu on!
From Käsitöö 2010

Nüüd tuulutab meie uus vaasike end kõrgel aknalaual liimihaisust!

RITI TRIIBUMÜTS!

Minu postitused lähevad järjest triibulisemaks!
Ritsul oli uut sügise mütsi vaja, mitte sellepärast, et tal polnud. Tal on täitsa olemas, kevadel tehtud. Kuid lõnga kõrge villasisaldus ajas vaesekese pea koguaeg sügelema!
Kudusin uue, meriinovillase!
From Käsitöö 2010

Kolm erinevat värvi Superwool lõnga ja vardad nr. 4.
Mütsi tegumoe nihverdasin Pitsikuduja päevikust!
Edevuse tarvis sai õieke ka tehtud!

11 Oktoober 2010
JARKO TRIIBIKUD!

Sai täna õmmeldud, üle pika aja (Riti koti õmblesin juba nädalaid tagasi )! Seekord siis "tati"põlled Jarksule. Eks poiss on sellisesse ikka jõudnud, et seda sülge eritub nagu kevadel kasemahla.
Omal ajal ostsin Ritile kaks sellist pisemat põlle Lindexist. Nüüd kasutab neid Jarko, aga teised on juba nii kantud ja väsinud, ning märjad on nad alalõpmata. Mõte tekkis alles eile - õmblen ise talle põlled!
From Käsitöö 2010

Täna võtsin siis vana põlle ette ja joonistasin lõike paberile. Otsisin sobivamad kangad-värvid ja lõikusin välja.
Alusriideks valisin õhukese ja pehme mööblikanga, mida oli just kolme põlle jagu järele jäänud. Peale otsisin erinevat värvi triibulised kangajäägid. Kuna takjapaela kodus ei olnud (originaal põllel on takjakinnis), otsustasin nööbid panna. Otsisin siis oma nööbilaost sobivamad ja läks õmblemiseks.
From Käsitöö 2010

Sellised need kolm triibikud said. Oranzi triibuline sai omale mõmminööbi, rohekas triibuline pisikese maasika ja tumedam triip mingilt vanalt särgilt kirjadega nööbi, mis on kunagi väga ammusest ajast minu ema poolt eest lõigatud.
Õnneks läks õmblemine väga kiirelt ja mõnusalt, neid võiks lausa veel teha... ja eks ma teen ka arvatavasti, vaid veidi pikemad. Sest siis tulevad juba pudipõlled!
Meie rahulolev triibiku omanik!
From Käsitöö 2010

Uute tegemisteni!

VANAST UUS ehk
RITI VOOLIMISTARVETE KOTT!


Ritile kingiti sünnipäevaks voolimise komplekt rulliku ja vormidega. Karp oli nii ebamugav kasutamiseks ja asusin poodidest mõnd lukuga kinnitõmmatavat kotti otsima. Otsisin mis ma otsisin, aga ei leidnud sobivat. Voolimisalused peavad ju ka sisse mahtuma.
From Käsitöö 2010

Lõpuks otsustasin ise koti õmmelda. Huvitav, miks ma kohe selle peale ei tulnud, et ise teha!
Kõige parem kangas ikkagi teksa ja kuna elukaaslane on mulle kõik oma lõhkised teksad "pärandanud", siis saigi tirts oma kotikese issi teksapükstest! Peale õmblesin veel enda teksadest järelejäänud tagatasku ja kunstnahast nimetähe. Kinni käib lukuga, mida saab siis ükskõik kust poolt kinni-lahti tõmmata. See lukk on tegelikult täitsa uus, aga on mingist ajast seisma jäänud. Ei teagi enam, milleks see ostetud sai...
From Käsitöö 2010

Koti mõõte väga ei teagi, tean vaid seda, et välja lõikasin 41x41cm ruudu, et tahvlid kindlasti sisse mahuks. Sealt sai siis nurgad maha õmmeldud ja lõigatud. Et selline suurus siis!
Natukene oleks võinud olla sügavam ja kitsam. Aga Riti on sellega väga rahul. Ja mina ka, on vähemalt kuhu vidinad (nagu elukaaslasele meeldib öelda ) ära panna!

03 Oktoober 2010
RITI SAI 2 AASTASEKS!!!

From Käsitöö 2010

Saigi minu pisike tirtsu juba 2 aastaseks, küll see aeg ikka lendab. Alles polnud mul ühtegi last, nüüd juba kahe lapse ema!
Kuna käsitöö blogi, siis ma alustakski kohe käsitööst.
Ritsu sünnipäevaks tahtsin meisterdada mingisuguse toa dekoratsiooni, mis looks sünnipäeva meeleolu. Ja päris hea ajastusega silmasin internetis vahvad lipukesed.
Aega kangapoodi mul minna polnud, tutikesi ja sik-sak kääre mul ka ei ole. Tegin siis kodus olevatest asjadest. Ainuke asi, mis mulle kangapoest õde tõi, oli kollane lai atlaspael. Olin liiga laisk, et ise kangast mõni pikem riba välja võluda.
From Käsitöö 2010

Kogu pikkuseks tuli veidi üle 2 meetri, nii et täitsa paras meie kahe ukse vahele. Lipukestele õmblesin peale Riti nimetähed ja puhusime täis kirjud õhupallid, ning selline lahe asi välja tuligi.
See ka täitsa praktiline, kuna kõik õnnitluskaardid mahtusid ilusti sinna peale riputamiseks. Muidu on ikka nii, et pole neid väga kuhugi panna. Kapi peal kukuvad nad lõpuks ümber ja nii jääbki.
Aga nõnda rippudes olid kõik õnnitluskaardid ilusti näha ja me hoidsime kogu seda "dekoratsiooni" (ei oskagi nime panna sellele ) veel nädal aega üleval!
From Kokandusnurk

Nüüd ka veidi kokakunstist!
Minu meelest on ikka nii tore, kui pisematele sünnipäevalistele ise kook teha. Seda enam, et siis tead ise kindlalt mis seal sees on, mitte mingeid kreeme ega muud ebatervislikku jama.
Seekord ladusin küpsisetordi, õigemini VIIE KIHILINE BANAANI KÜPSISETORT MAASIKA-VAHUKOORE KATTES!!!
Aga kui keegi sügavamat huvi tunneb, siis võin vabalt koostisosad kirja panna.
Igal juhul ma kogustega ei koonerdanud ja kuna küpsisetordid on enamjaolt väga toitvad, siis jätkus meil seda kooki 3-4 päevaks.
From Riti 2 aastane

Ja ega sünnipäev ainult Ritil ei olnud! Jarko sai meil samal päeval 3 kuuseks!
Nagu te juba teate, siis minu mõlemad lapsed otsustasid sündida 9ndal kuupäeval - Riti 09.09.08 ja Jarko 09.06.10! Nii et aasta 6 kuu on ka nagu poole kohaga nr. 9!
Niisiis oli meil see 9 september üks tähtpäevade rohke päev!

Ja nüüd mõistatus, mis see on - seest siiru viiruline, pealt kulla karvaline?! Sibul??! EI!
From Kokandusnurk

See on kohupiimakook juubeli tordipulbrist!
Meil oli mõni päev hiljem peale Riti sünnipäeva veel üks Ritsu sünnipäeva pidu ja sinnagi tahtsin ise koogi teha. Aga kuna kiire aeg ja kokkamist-organiseerimist niigi palju, läksin kergemat teed.
Kõik tegin nii nagu retsept ette kirjutas, aga kuna rahvast oli veidi rohkem kutsutud, kui ainult oma pere, valmistasin poolteist kogust ja panin veidi suuremasse vormi. Kuid sellest ei olnud kasu...
From Kokandusnurk

...see kook kadus laualt vähem kui 5 minutiga! Kiiruga panime veel paar tükki kõrvale, et minu ema-isa ka kooki mekkida saaks (teise peo korraldasime minu ema-isa juures, sest see tundus just nii kõige õigem, see päev oli esimene vanaisade-vanaemade päev, mida Eesti riik tähistas ).
Küünla unustasime me maha ja mu vanematel ei olnud ka sinna midagi sobivat panna, otsustasin siis kuidagi teisiti selle probleemi lahendada. Ega seda kooki väga kaunistada ei anna ka, nii otsustasingi kahe südame kartongi ja tuhksuhkru abil moodustada "tordikaunistuse" ja kahe aastaseks saamise "sümboli"!

HÄSTI SUURED KALLID SULLE RITSUKE!

02 Oktoober 2010
ARMSA VANAMA KALTSU/PAELA VAIP!

From Käsitöö 2010

Vanaema sünnipäevaga on alati see mure, et mida kinkida. Nad on juba selles eas, kus neil nagu midagi vaja ei ole, aga nii kallile inimesele ei saa ju niisama sünnipäevale minna. Ikka tahaks midagi erilist kinkida, mis meele rõõmsaks teeks. Aga...
Kaks nädalat enne sünnipäeva juhtusin vanama juurde (nagu ma teda kustun ). Tema aga, nagu saatuse tahtel, andis mulle kapist ammu-ammu seisma jäänud paelad. Sellised hästi libeda ja läikiva pinnaga.
From Käsitöö 2010

Täiesti arusaamatu, milleks vene ajal neid nii metsikult kokku osteti. Paelavööl oli mingi nimetus ka kirjas, aga vot mul pole enam meeles! See oli juba augusti alguses. Unustasin muidugi niisama paelast ka pilti teha. Aga see selleks.
Nii kui ma olin selle paeltega suure kotitäie enda kätte võtnud, tekkis mul välk mõte - kaltsuvaip!
Nii ta mul kahe nädalaga valmis saigi!
From Käsitöö 2010

Kõige tülikam oli need paela nutsud keradeks kerida, see võttis ikka omajagu ajast ära. Aga polnud hullu, lõpuks oli täitsa käpas.
Suuruseks tuli vaibal ligi 90cm (diameeter). Plaanisin kohe alguses kududa ringselt nii kaua, kuni paela jätkub. Kuna kotis oli ka veidi teisi värve peale rohelise, siis otsustasin kuidagi moodi umbes-täpselt paelad ära jagada, et veidike "igalepoole" triipe jätkus. Ja see pimesi paela jaotamine õnnestus väga edukalt. Paela jäi järgi vaid veidi. Hea tahtmisise juures saaks sealt ehk mõne kuumaaluse heegeldada.
Heegeldatud kahekordsest paelast sammastega, konksuks oli vist nr. 4 või oli see 4,5?!
From Käsitöö 2010

Pakkimine käis väga lihtsalt - püüdsin võimalikult ruuduks-ristkülikuks kokku voltida ja ümber tõmbasin atlaspaelast lipsu. Ja selline "pakkimisviis" tunduski sellele kingile see kõige õigem!
No ja seda suurt vanama üllatunud näoilmet ei oska mina ära kirjeldada... Aastakümneid vedeles see paelte kott vanama kapipõhjas ja alles nüüd leidis see endale otstarbe.
Vähemalt ei seisa see enam kasutult kapinurgas!
PALJU ÕNNE KALLIS VANAMA!
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
klikka ja uudistahetkel käsillõpetatud projektid

asjalikud lingid

Vahva tissipadi @inksu
Suvine pontšo
3D lumehelbed
Kaartide valmistamine
Heegeldatud lapitekke
Heegeldatud ingel
Nokaga müts @Mannu
Heegeldatud linikud
Pitsid
Heegeldatud boolero
Pisike märkmik
beebipapud 2
Kaltsunukud
Heegeldatud öökull
Heegeldatud jõuluehted
Beebipapud @ Buffin
Beebipapud @ kelly26
Sew4Home
Suur heegeldamise album
Romantilised õlakatted
Rohelise mustrialbum
Kangaroosid
Tatiana mustrikogu
Volditud tulp