Rekukese meisterdamised


Rekukese meisterdamised
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
minust

Vanus: 27
Elukoht: Pärnumaa, Paikuse
Tähtkuju: Kaksikud

Õmblen, õmblen ja veelkord õmblen... heegeldan, koon ja küpsetan ka!

tsitaat

Pole olemas võimatuid unistusi, on vaid piiratud ettekujutus võimalikkusest.


kõige enam tegelen

otsi...Google Custom Search


ajalugu

Viimased postitused
Märts 2011
Jaanuar 2011
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
August 2008
Juuli 2008


külalised

Mind on külastanud 320365 külalist!
MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com

......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
26 Mai 2010
KUS ON, SINNA TULEB JUURDE!

From Käsitöö 2010

Ega hing vist enne rahule ei jää, kui kõik võimalikud pärlid ja lõngajupid on ära kasutatud. Leidsin beezika iiris niidi ja teadsin, et mul on veel pärlmutter pärleid, mis juba ammu soetatud on. Ja nii sündiski beezikas käevõru marmorkuulide ja portselanhelmestega!
From Käsitöö 2010

Minu meelest tuli nii suviselt ilus ja mahe käevõru, mis sobiks kanda ükskõik millega ja kus iganes.
Kui kuidagi veel musta ka valmis saaks (sest pärleid musta käevõru jaoks on veel omajagu ), oleks täitsa vinks-vonks!

PS! Endiselt on kõik käevõrud saadaval, et kellel huvi võtku ühendust!

KÄEVÕRUD!

Olümpiarõngad minu moodi ehk selle suve kuum trend!
From Käsitöö 2010

Sattusin hoogu... jälle! No heegeldamine istub mulle praegu kuidagi jube hästi, õmblusmasina taga on liiga palju oldud vist.
Igatahes mõned "ussid" olid mul juba ammusest ajast valmis heegeldatud, tegin veel... just nendest lõngadest, mis kodus veel on. Pärlikarp tuli ka muidugi üle vaadata ja sealt saaks veel ühe musta käevõru!
Aga siit siis ehete paraad!
Roosa käevõru portselanhelmestega!
From Käsitöö 2010

Punane käevõru marmorkuulidega on tegelikkuses 10 korda ilusam ja punasem ja säravam kui pildil, kahju kohe, et pildil nii tuhm jäi. Aga punase armastajale on see nagu rusikas silmaauku!
From Käsitöö 2010

Roheline käevõru (tegelikkuses ka rohelisem ja kaunim kui muidu), tõeliselt suvine ehe!
From Käsitöö 2010

Pruuni-kuldne käevõru liivakividega (saladuskatte all võin öelda, et seda käevõru sobitasin ma kõige kauem kokku, mulle vist sobivad hõbedaste asjade valmistamine rohkem )!
From Käsitöö 2010

Lilla käevõru!
From Käsitöö 2010

No tegelikult on nii, et kõik need käevõrud on kordi ilusamad, naiselikud ja kaunid. Ja ega ma ise neid (veel) kandma hakka, kõik viimase aja tegemised on ikka ühe väikese eesmärgiga tehtud, aga sellest räägin võibolla kunagi hiljem!
Igatahes kui keegi omale mõnd käevõru soovib, võib minuga julgesti ühendust võtta!

Kõike kaunist!

23 Mai 2010
HEEGELDATUD KIISU!

Elukaaslane lapsega jälle maal ja mina jäin koju oma lemmiktegevuste juurde. Alguses oli plaan veel üks poekott õmmelda, jääkidest. Aga võtsin hommikul heegelnõela ja lõnga kätte ja nii ma heegeldama jäingi... kiisut!
From Käsitöö 2010

Need kaks, kaelkirjak ja kiisu, on lapse lemmikud ajakirjast olnud ja no endal ka mingite mängukate tegemise isu peal. Seda enam, et eile sai õmmeldud küll. (Enda südamerahuks vaatasin ikka poekoti oletatavad kangad üle, aga vist jääb veidi väheks... et polekski saanud kotti teha )
From Käsitöö 2010

Kiisu pikkus u. 17-18cm. Kulus peaaegu terve tokk mingit lõnga (vanaema tõi kunagi selle, aga kuna ta on nii sünteetiline, siis lapsele sellest midagi teha ei tahtnud, nüüd sai ära kasutatud ), heegelnõel nr. 3 (algul proovisin 2.5, aga liiga tugev jäi). Toppisin vatiini jääkidega ja salli heegeldasin ühest Rimist ostetud lõngaga. Hea lihtne oli sellest salli teha!
From Käsitöö 2010

Nüüd siis juba kaks loomakest sellest ajakirjast tehtud! No kunagi tuleb sealt kaltsunukk ka ma arvan!
--------------------------------------------------------------------------
Eile veel mainisin ühte asja, mille tegin, aga pildistada ei jõudnud... mummukas!
From Käsitöö 2010

Koti osa oli tegelikult juba ammu valmis heegeldatud, eile õmblesin voodri sisse, luku peale ja kaunistasin mummulise atlaspaelaga - selline ta saigi!

...ja veel on mulle saadetud selline tänuväärne "auhind"!

Aitähh Sutsuke, helii ja Mulk... ma täitsa meelitatud!
Püüan nüüd valida järgmised 10 tegijat ja "auhinna" neile teele panna!

22 Mai 2010
SUVISED KANNUSOOJENDAJAD!

Osad inimesed kindlasti ei tea, et tegelikult tuleks just suvel teed juua, siis ei ole nii palav. Mina nende hulka kahjuks ei kuulu! ...aga sellegi poolest sai ühed suvised kannusoojendajad vuristatud!
From Käsitöö 2010

Lapse viisin eile vanama juurde ja täna hommikul ärgates ei raatsinud kohe kuidagi seda võimalust mööda lasta, et last ei ole ja saaks oma asjadega tegeleda. Kuna roosakas-roosikas kannusoojendaja osad olid juba varem valmis lapitud, otsustasin selle käsile võtta. Aga kui juba siis juba, sai ka üks rõõmus kollane kokku lapitud!
From Käsitöö 2010

Mõlemad on ühes mõõdus, nelja erineva lapilise küljega. Kasutatud kangast siit-sealt-igaltpoolt! Sobib väga hästi (vist) pooleteise liitrise teekannule ja loomulikult ka kohvimasina kannule. Parajalt lai ja pikk!

Üks asi sai veel tehtud, aga pildistada ei jõudnud. Aitähh tähelepanu eest!

21 Mai 2010
PEAAEGU KOHUSTUSLIK KAELKIRJAK!

Kunagi mainisin, et mulle kingiti emadepäevaks üks käsitöö ajakiri, mis on mänguasju täis. Vot selline siis...
From Käsitöö 2010

No ja kuidas ma jätan siis sealt midagi Ritile tegemata, ikka teen. Kõige rohkem meeldis talle sealt üks kaelkirjak - ta tegi alati sellise ektra-nunnu näo, kui teda ajakirjast nägi. Mis mul muud üle jäi, kui sobivad lõngad ja nõel välja otsida ja tegudele asuda.
Välja tuli selline tegelane!
From Käsitöö 2010

Kui ma nüüd ausalt räägin, siis ma tegin teda lausa kolm päeva! Ise on umbes 14-15cm pikk/lühike. Aga kõige enam võttis aega nende pisikeste osade külge õmblemine. No ja olgem ausad, ega ma nüüd teda ühte jutti teinudki, ikka siis kui selleks aega oli ja viitsimist tuli!
From Käsitöö 2010

Kasutatud Lisa lõnga: naturaalvalge, helekollane ja pruun. Heegelnõel nr. 2,5. Täiteks kasutasin padjatäidet ja kõik laigud, sarved, kõrvad, kabjad on eraldi külge õmmeldud - niidiga!
Ajakirjas näeb kaelkirjak välja selline...
From Käsitöö 2010

Minu oma on pigem lehma moodi... peakski võtma roosa-valge-musta lõnga ja järgi proovima... kui ma ikka viitsin!
PS! Kaelkirjaku fotosessioon toimus rõdul, minu ja Riti "mahlapeol"! Jõime mahla, sõime banaani ja õunakooki, väga mõnna oli!

JÄLLE UUS... MÜTS!

Ei jõua siin ilmadele järgi, läks järjest soojemaks ja soojemaks ja Ritsul mütse vaja järjest õhemaid!
From Käsitöö 2010

Jälle roosa, aga mul lihtsalt oli kunagi millegi tarbeks seda roosat Capri lõnga varutud, nüüd ma siis järjest teen sellest tipsule mütse!
Lõngaks siis Capri, nõel nr. 3, muster on lõpuks ikkagi oma peas kokku klapitud ja pandud, aga välja tuli nagu tavaliselt.
Et mütsike päris välja ei veniks, põimisin serva atlaspaela ja kaunistuseks sai seekord mõmmi-pross... ei teinudki lille!
From Käsitöö 2010

----------------------------------------------------
Tegelikult on veel kõvasti õmmeldud ka - põnnile uued voodipehmendused ja oma 6 kilbikut, aga pole jõudnud neid veel jäädvustada, eks kunagi hiljem!

13 Mai 2010
MINU NELJAS...

...poekott!
Põlledest järgi jäänud kangast tuli täpselt veel üks poekott! Ma ikka täiega fännan seda roosilist kangast vist! Aga nüüd jäid veel mõned üksikud jupid alles.
From Käsitöö 2010

Mõõtudeks 47x42cm (põhi kaasaarvatud), tuli selline sutsu sügavam. Aga mu meelest ilus ikkagi!

Noh ja kui juba fotosessiooniks läks, siis tahtis Ritsu ka jubedasti poseerida ja pildistada. Kasutasin juhust ja pistsin uue mütsi talle pähe...
From Käsitöö 2010

Ilusat sooja vihmast õhtut kõigile!
(Me saatsime lapse mõneks päevaks vanama juurde, nii et mina jõuan nüüd oma asju õmmelda! )

12 Mai 2010
UUS RITI MÜTS!

From Käsitöö 2010

Ilmad läksid järsku soojemaks ja Ritile oli uut mütsi vaja, mis pead sügelema ei ajaks. Eelmine oli siiski villasest lõngast. Läksime siis koos linna lõngapoodi ja ostsime lilla Samos lõnga (puuvilla segu) ja kudusin mütsi, mis lapsel pead sügelema ei ajaks!
From Käsitöö 2010

Vardad endiselt nr. 3 ja ehteks ikka ja jälle heegeldatud lill. Pärlikesi panime ka ja need Ritsule kohe eriti meeldivad!
Nüüd tuleks üks veel õhem müts ka teha, sest need ilmad on praegu kevadel nagu ameerika mäed...

Ja siis veel kooki-kooki...
From Kokandusnurk

SOKIKESE reklaamitud, Amanda avastatud Laimikook!
Ise teeksin mõned asjad teisiti, aga maitse asi ikkagi - võid tuleks põhja tõesti panna pool pakki (ehk siis 100g vist), täidist küpsetan järgmine kord kauem, keskelt jäi siiski veel veidi vedel ja munavalgesse paneks veidi rohkem suhkrut (selle arvelt tuleks siis vähem kondenspiima vist panna, aga see raisku ju ei läheks, sööjaid küll )!
From Kokandusnurk

Kook ise on täitsa hea, meile maitses, eriti vaimustuses oli mu ema, et nii vähe asju ja lihtne teha.
Järgmine kord teen oma muudatustega ja vaatame, mis välja tuleb!
Aitähh Amandale ja Sokikesele!

10 Mai 2010
RITI UUED VOODIPEHMENDUSED!

From Käsitöö 2010

Seoses uue pereliikme tulekuga sai Ritile uus voodi muretsetud. Veidi suurem siis, mõõtudega 70x155cm (tegelikult on see lausa narivoodi, tulevikule mõeldes, aga praegu sai vaid üks voodi kokku pandud). Tema aga oskas öösel end vastu voodi serva ära lüüa ja nii otsustasingi talle uued voodipehmendused õmmelda.
From Käsitöö 2010

Mulle endale see kangas nii väga meeldib! Kui ma kangapoes põllede tarvis kangast käisin ostmas, siis polnud mul pehmenduste jaoks kangast üldsegi plaanis osta. Aga enne kui kassani jõudsin, märkasin riiulil seda ilusat beezi lilledega riiet (kogu tuba on beezides pastellsetes toonides) ja teadsin kohe, et sellest saavad Ritsu voodile ääred. Mõeldud tehtud!
From Käsitöö 2010

Sidumiseks õmblesin külge atlaspaelad.
Teppimisega olin alguses veidi tupikus, kuna ei teadnud, kuidas täpselt teha. Sirged õmblused üle kanga ei sobinud minu meelest kohe üldse ja siis tuli idee teppida mööda lille ääri!
From Käsitöö 2010

Nii jäi kohe täitsa ilus ja mõnus. Meie Ritiga oleme rahul.
Nüüd ma siin mõtlen, et päikeseliste hommikutega peaks paksemad kardinad ka tegema, kui seda on praegune tüll. Nii et võibolla toon mõnipäev veel seda ilusat kangast koju!
Aga nüüd tuleks põnnile ka ühed mehised triibulised voodipehmendused õmmelda...

EMADEPÄEVAKS (VANA)EMADELE PÕLLED!

Meie õmblesime emadepäeva kingituseks põlled! Mitte kummaldi vanaemal ei olnud ühtegi kasutusel ja nii see otsus tuligi.

See põll läks elukaaslase emale.
From Käsitöö 2010

Ja see põll läks minu emale.
From Käsitöö 2010

Modelliks on elukaaslane isiklikult, kuna mina olen juba niiii maakera!
Pakkisime me põlled karbikesse ja selle omakorda oma valla lehte. Ümber sidusime ehituses kasutatava paelaga!
From Käsitöö 2010

Ema oli mul igatahes väga vaimustuses ja kandis põlle õhtu otsa!

Mina sain emadepäevaks tibult pisikese potilille, kommikarbi ja ühe ülilaheda käsitöö ajakirja, kus on paljude mänguasjade tegemise õpetused! Väga lahe kink igatahes, kunagi saab neid väikseid mänguasju ehk ka siin näha!

02 Mai 2010
SUVEMÜTSIKE SÜNNIPÄEVAKS!

Meid kutsuti Ritiga suht ootamatult aastase tirtsu sünnipäevale. Ei osanud üldse arvata, et nüüd see nädal sünnipäevale minema peame. Aga mida sa oskad aastasele preilile ikka kinkida, kui enda tehtud suvemütsikest!
From Käsitöö 2010

Mütsike on peaümbermõõdule 46!
Kasutatud on puuvillast Capri lõnga, heegelnõel nr. 3, kaunistuseks heegeldatud lill ja veidi pärleid!
From Käsitöö 2010

Loodame et sünnipäevalisele mütsike paras ja meeldib!

MAASIKA-SIDRUNIKREEMI LEHTTAINA STRITSEL

From Kokandusnurk

Stritsli retsept on pärit mingist ajakirjast. Mu elukaaslane tegi ajakirjadele tuule alla ja lõikas välja vaid sellised artiklid või lehed, mis meie perele huvi pakuks. Sealt lehelt siis pärit see stritsel ka!

Vaja läheb:
500g lehttainast
3 muna
2dl suhkrut
50g võid
1 sidrun
(kümutatud) maasikaid või selle toormoosi

Määrimiseks veel 1 muna ja kaunistuseks tuhksuhkrut!

Rulli tainas umbes 3-4mm paksuseks ja lõika sellest 1/3 pärastiseks. Ülejäänud tainas lõika kaheks nii, et mõõdud tuleks umbes 13x30cm. Sellised kaks peenikest ristkülikukest, nii laiad ja pikad tulevad siis ka stritslid. Määri pealt munaga ja pane 10 min. 200kraadisesse ahju küpsema.

Klopi lahti (võid ka kergelt mikseriga vahustada) 3 muna ja suhkur, pane anum veevannile ja kuumuta pidevalt segades umbes 10 min, kuni mass läheb hapukoore taoliseks massiks. Mina olen lisaks veel õrnal tulel kuumutanud, kuni ta läheb selliseks keedukreemi taoliseks massiks, muidu jääb ikka liiga vedel.
Võta tulelt ja lisa või tükikesed, sega kreemi kuni või on sulanud. Riivi hulka sidruni koor ja pigista terve sidruni mahl. Sega kõik kenasti läbi. Tuleb väga mõnus sidruni keedukreem!

Laota eelküpsetatud ja veidi jahtunud põhjadele keedukreem võrdselt. Laota peale kas poolikud või terved maasikad. Kui maasikaid ei ole, siis võib vabalt külmikust toormoosi kasutada - teelusika abiga saab moosist ilusad pallikesed, mida saab väga edukalt koogile laotada.

Jaga ülejäänud tainas kaheks ja rulli kookide suurused ristkülikud. Lõika tainad pealt lahti nii, et ääred jääksid kinni. Kata koogid lõigatud tainaga ja määri munaga.

Pane 200 kraadisesse ahju ja küpseta kuni muutub pealt kuldpruuniks. Lase jahtuda ja puista üle tuhksuhkruga!

Naudi ülimaitsvat kooki külma piimaga!
......
....
...
..
..
..
......
....
...
..
..
..
klikka ja uudistahetkel käsillõpetatud projektid

asjalikud lingid

Vahva tissipadi @inksu
Suvine pontšo
3D lumehelbed
Kaartide valmistamine
Heegeldatud lapitekke
Heegeldatud ingel
Nokaga müts @Mannu
Heegeldatud linikud
Pitsid
Heegeldatud boolero
Pisike märkmik
beebipapud 2
Kaltsunukud
Heegeldatud öökull
Heegeldatud jõuluehted
Beebipapud @ Buffin
Beebipapud @ kelly26
Sew4Home
Suur heegeldamise album
Romantilised õlakatted
Rohelise mustrialbum
Kangaroosid
Tatiana mustrikogu
Volditud tulp