Minu aardelaegas
About Me
Age:
Location: Viimsi
Zodiac Sign: Kaalud
Likes

Dislikes

Archive
Viimased postitused
November 2008

Minu aardelaegas
Jagatud rõõm on kõige suurem rõõm
07 November 2008
Viimaste päevade ostud

Juba paar aastat olen soovinud sõpradelt sünnipäevakingiks raamatupoe kinkekaarte. Raamat on üks parimatest kingitustest ja enamasti ostan just neid, mis seotud käsitöö, meisterdamise, kunsti või sisekujundusega. Eile käsingi raamatupoodides sisseoste tegemas. Kõige suurem üllatus tabas mind Viru tänava Apollos, kus oli müügil soodsa hinnaga põnevaid inglisekeelseid raamatuid.
Soetasin siis endale:Esimesed sammud Hiina kalligraafias – Hiina kalligraafia on Hiina hieroglüüfide kirjutamise kunst. Ja see on üks suurepärane komplekt mis koosneb raamatust, pintslitest, templist ja tindipulgast. Raamat annab ülevaate ajaloost, töövahenditest ja kirjatehnikast ning pakub 15 ideed meisterdamiseks. Ma pole kunagi Hiinas ega Jaapanis käinud, aga nende kultuur ja nii sise – kui välisarhitektuur köidab mind tohutult, seepärast sai ka see raamat ostetud.

Väikesed eluruumid – mul on päris palju sisekujundusalaseid raamatuid, kuid see on üks asjalikumaid. Raamatus on väga kenasti välja toodud millega peab mingite ruumide puhul arvestama ja lisaks on otsustamist aitavad nimekirjad küsimustega.The Ultimate Practical Book of Stencling – põnev raamat šabloonidega värvimisest erinevatele pindadele ja materjalidele nagu seintele, mööblile, kangale, paberile, majapidamisesemetele. Ja kõige parem on see, et kõik raamatu fotodel olevate tööde šablooninäidised on ka raamatus olemas.

The Complete Book of Decorative Painting – annab väga hea ülevaate dekoratiivse maalimise kohta. Kuidas pintslit hoida ja maalida näiteks lilli, lehti ja kaunistada tooli vms.

Meisterdamist läbi aasta – see on minu meelest viimase aja üks parimaid meisterdamise raamatuid. Raamat on jagatud neljaks teemaks – kevad, suvi, sügis, talv ja vastavalt aastaajale ka meisterdamise ideed välja pakutud.

Painted Illusions – huvitav raamat kuidas maalimisega saab tekitada illusioone ja optilisi efekte näiteks seintele.


Täna käisin aga Mardilaadal. Pärsi põnev oli, sest külastasin seda üritust esimest korda. Käisin küll keset päeva, aga rahvast oli ikka palju ja hästi palju välismaalasi liikus ringi. See on tore, et nad oskavad hinnata Eesti käsitööd ja tulevad seda meilt ka ostma. Mõne leti ees käis nii vilgas trügimine, et pidin ootama enne kui ligi pääsesin.

Loomulikult ei lahkunud ma laadalt tühjade kätega. Kuna 20. novembriks olen ma end kirja pannud Rahvaülikooli sussiviltimise kursusele, siis läksin laadale kindal sooviga villaloori ja heiet osta. Ja seda ma loomulikult ka sain ja rohkemgi veel kui susside jaoks vaja oli. Veel ostsin nõelviltimise tööriista ja vahva aluse mille peal saab teha mitmesuguseid lilli. Ja kui ma siis käsisin selle suure villaloorihunnikuga laadal ringi, kinkis üks kena tütarlaps mulle kangast kandekotti, et mul oleks mugavam tassida. Nii, et peale kauba sain ka veel toreda poekoti ka!

Olen kõikide ostudega ülimalt rahul. Ainus halb asi kogu selle rõõmu juures – kuhu küll kõik need asjad panna, sest ruumipuudus on tohutu?!?Päikesekiir posted @ 21:32 - Link - kommentaarid (3)185992 visits