Minu aardelaegas
About Me
Age:
Location: Viimsi
Zodiac Sign: Kaalud
Likes

Dislikes

Archive
Viimased postitused
August 2012
Märts 2012
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008

Minu aardelaegas
Jagatud rõõm on kõige suurem rõõm
29 September 2008
Taimedisain

Käisin nädalavahetusel 2 päeva taimedisaini kursusel. Juhendajaks oli suurepärane florist Erkko Liiv. Ideed, mida tema välja pakub on erilised ja lihtsate materjalidega teostatavad.

Esimeseks tööks oli seinale riputatav kaunistus. Kasutatud on papp alusmatti, millele liimitud nii värskeid kui kuivatatud taimi.Teist tööd võib liigitada teema alla – anna teksadele uus elu - sest just vanad teksad olid töö üheks põhikomponendiks, mis sai raamile liimitud ning kaunistatud.Ja kolmas töö on selline, mida saab riputada seinale või lakke. Kasutatud on puukeppi, jõupaberit, nööri ning erinevaid kuivatatud taimi ja seemneid.Päikesekiir posted @ 20:30 - Link - kommentaarid (12)

26 September 2008
Isetehtud kaardid vol.2

Täna õhtul valminud kaardid. Oli kollane – kuldne õhtu.

Kuldne kaart


Südametega kaart


Kaart pulmadeks


Kuna nüüd läheb varakult pimedaks, siis see kahjuks mõjutab ka fotode kvaliteeti.

Päikesekiir posted @ 19:59 - Link - kommentaarid (4)

25 September 2008
Minu elutöö kudumises

Pealkiri ütleb kõik.

Oli aasta 1993 kui see lina valmis ja siis sain aru, et mul ei ole püsivust nii suurte tööde jaoks. Kudumisvardaid ei ole ma peale seda kätte võtnud. 15 aastat on möödas, ehk nüüd on õige aeg taas midagi katsetada....Lina diameeter on 1,2m.
Päikesekiir posted @ 21:01 - Link - kommentaarid (7)

22 September 2008
Veel decoupage ehk salvrätitehnikast

See postitus on sulle Perenna

Kuna seoses eelmise postitusega tekkisid küsimused salvrätitehnika kohta, siis püüan siin vastata. Tegin foto lakkidest, mis mul kodus onVasakult esimene pudel on mingi Saksa lakk, mille sain ühe decoupage komplektiga. Teine pudel on Tiimaris müüdav lakk. Kolmas Marabu lakk, mida on müügil Vunderis. Neljas on spetsiaalselt küünalde katmiseks mõeldud lakk, mille kunagi ostsin Da Vinci poest ning viies on akrüülvärvidele mõeldud lakk, mida müüakse Kunstiakadeemia juures olevas kaupluses.

Üldiselt ei näe ma erilist vahet ei Saksa ega Tiimari laki vahel, tulemus on sarnane. Marabu lakki pole veel jõudnud kasutada, aga see peaks olema kõige kvaliteetsem.

Üks asi mis minule on salvrätitehnika tegemisel selgeks saanud on see, et kannatust peab olema parasjagu. Esiteks kujundite väljalõikamisel ja kihtide eemaldamisel ning teiseks kui neid lakiga katma hakkad.

Kõigepealt lõikad meeldivad kujundid tervest salvrätist välja ja eelmaldad 2 alumist kihti. Mina teen nii, et enne kui hakkan kujundit paigale lakkima, panen natuke lakki kunistatavale esemele ja asetan selle peale salvratikujudi. Siis ei liigu ta paigast. Lakkimist tuleb alustada alati keskelt ja hästi õrnalt, siin peab nüüd kannatlik olema. Ei tohi tugevalt tõmmata, sest siis võib õrn salvrätikujund kohe katki minna ja kortsud on väga kerged tekkima. Kõige kergem on paigale lakkida väikeseid kujundeid, suurematega on mul endalgi probleeme olnud. Ja kui kujundid paigale lakitud, siis lakin üle kogu eseme, et ei jääks tobedaid laki laike.

Kui on veel küsimusi, siis vastan meeleldi ja olen valmis ka praktikas näitama kui huvi ja soov on.

Edu!

Ja veel mõningad lillepotid
Päikesekiir posted @ 21:16 - Link - kommentaarid (7)

21 September 2008
Salvrätid ja esimesed jõulukaardid

Decoupage on üks tänuväärt tehnika, sest võimaldab väga väikese vaevaga muuta nii tavalised ja ilmetud esemed kauniteks ning efektseteks.

Salvrättide kogumist alustasin 80-date aastate keskpaigas. Olin see „õnnelik,“ kelle perel oli Soomes tuttavad. Tol ajal polnud ju meie kaubanduses midagi saada ja kui Soomest tulid külalised, siis nad alati tõid majapidamistarbeid. Ja ühel hetkel oli mul salvrätte päris paras ports ja kuna ka teistel oli välismaal tuttavaid, siis tekkis seltskond klassikaaslasi kellega hakkasime salvrätte vahetama. Ikka kas üks ühe või kaunimate puhul isegi kaks ühe vastu. Kogunesime vahetunnis või vaba tunni ajal garderoobi ja laotasime oma aarded välja. Tänaseks on mul kogu päris suur ja ma ei möödu kunagi poes salvrättide riiulist lihtsalt niisama. Massiliselt ma neid ei osta (pole ju ruumi kuhu neid koguda), aga vaatan alati ega pole müügile tulnud midagi erilist. Kas te usute, et üks inimene võiks mingi salvrätipaki pärast rõõmust hüpata? Nii oleks mina äärepealt teinud, kui leidsin Stockmannist ühe oma lemmik kunstniku Klimti lemmik maalist fragmendiga salvrätid. Ma olin nii õnnelik! Praegu ootavad nad aega mil ma taas pintsli kätte võtan ja decoupage tehnikat koos maalimisega kasutan. Lisaks on tegemist ootamas üks roosidega kell.

Selline on siis enamus minu salvrättide kogust:


Kann, mis algselt oli tavalise pruuni savi värvusega


Lillepott


Selle tavalise plekkpurgi kaunistamiseks olen kasutanud hästi õhukest peaaegu läbipaistvat paberit


Ja ka esimesed jõulukaardid on valminud. Pidin ju ära proovima Norrast ostetud templid. Need kaardid on minu esimesed katsetused templitega, tulemusega võib enam vähem rahule jääda. Aga tehnika vajab veel harjutamist.Ja natuke lähemalt ka


Motiiv on värvitud akvarellpliiatsitega ning siis veega üle pintseldatud ning natuke sätendavat liimi mõningatesse kohtadesse pandud. Samuti on tähetemplitega tehtud kiri „häid jõule.“ Ülejäänud materjalid on kõik pärit Tiimarist.
Päikesekiir posted @ 18:19 - Link - kommentaarid (6)

13 September 2008
Reisist ja uksesiltidest

Olen tagasi! Reis läks suurepäraselt. Puhkus tuli igati kasuks ja sain kõike seda mida reisilt ootasin - palju positiivseid emotsioone ja energiat fantastilisest loodusest ning inimestest. Tundus nagu oleksin saabunud koju. Ühel päeval bussipeatuses seistes ja bussi oodates tuli peale tunne nagu poleks kunagi ära olnudki...

Kahjuks/õnneks ei olnud mul eriti aega poodides käia, aga Panduro Hobby kaupluses sai lausa kaks korda käidud. Poes tuli aga lausa nutt peale – esiteks sellepärast mis asjad seal kõik müügil olid ja teiseks millised olid nende asjade hinnad. Kuid selline on minu saak (pildid on klikitavad):

2 liitrit pärleid ja kangast lilled


Kuna ma olen praegu kaartide tegemise lainel, siis sai ostetud ka erinevaid templeid


Südametega seebivorm, mustrilise äärega käärid, lillelist auku tegevad tangid ja instrument, mille vahelt läbi tõmmatud paber muutub laineliseks


Kes Skandinaaviamaades käinud, see teab, et nad armastavad oma korterite/majade välisustele riputada sildikesi kas siis oma nimede või muude tervitussõnadega. See näitab, et iga külaline on nende koju teretulnud ja külalised võetakse alati lahkelt vastu.

Seoses sellega tuli mulle meelde, et ka mina olen sellest inspiratsiooni saanud ning midagi taolist oma koju teinud. Selline tikitud silt rippus minu korteri uksel Norras ja kuna välismaal soovid ikka oma rahvuslikkust esile tõsta, siis on uksesildile tikitud rukkililled.Selline silt aga ripub praegu minu maja välisukselJa kuna juba tikitud asjade näitamiseks läks, siis siin on veel lihtsalt üks väike tikitud pildikeLõpetuseks soovin tänada kõiki, kes on jätnud oma kommnentaare minu postitustesse. Teeb südame soojaks, kui keegi sinu tööde vastu huvi tunneb ja neid ka kiitmise vääriliseks peab. Minu üllatus oli suur kui enne tänase postituse tegemist avastasin, et minu blogi on külastanud juba üle 1300 inimese. Seda on väga palju. See on minu jaoks tohutu positiivne süst ning sisendab usku, et mul on mida teistele näidata.
Päikesekiir posted @ 21:49 - Link - kommentaarid (9)

03 September 2008
ÕMBLEMINE

Õmblemine on üks minu nõrgemaid külgi. Igasugune kantimine ja voodri paigaldamine tekitab minus õudust. Samas olen aastaid tagasi valmis õmmelnud voodriga sonimütsi ja seda praegu vaadates ei usu ma oma silmi, et mina olen sellise asja valmis teinud. Aga eks kõik vajab harjutamist. Ja kuna mul on nüüd selline fantastiline raamat, tahan õmblemist üle hulga aja taas proovida.Tegemist on Norra disaineri Tone Finnangeri raamatuga. Tema loodud tegelased ja esemed koguvad kuulsust üle maailma. Selles raamatus on nii palju põnevaid asju, et ei tea kohe millest alustada. Aga sellest edaspidi. Praegu on mul näidata mõned varasemad tööd.

BeebitekkÜhel teki poolel on kasutatud roosat batisti, keskel õhuline vatiin ning teine pool on õmmeldud kokku nelinurksetest valgel põhjal roosade täppidega trikotaazlappidest.

Teki juurde kuulub ka roosast batistist volangi ja pitsiga padjapüür.

See karuke on õmmeldud minu vanast seelikust. Seeliku materjal oli väga vahva – nagu erinevatest lappidest kokku õmmeldud. Seetõttu näeb ka karu välja nagu oleks tehtud lapitehnikas.Homme algab mul aga puhkus ja ma sõidan Norra, täpsemalt Oslosse. Olen seda reisi väga oodanud. Olgu siinkohal öeldud, et pean Oslot oma teiseks kodulinnaks, sest olen selles linnas paar aastat elanud ja töötanud. Sain seda teha tänu sellele, et töötan rahvusvahelises firmas. Läksin 24 aastasena elama riiki mille keelt ma ei osanud ja kus mul polnud ühtegi tuttavat ega sõpra. Sain sealt aga hea elukogemuse ja teadmise, et saan igas olukorras hakkama ning pikapeale tulid ka sõbrad ja keeleoskus.

See oli peaaegu 9 aastat tagasi. Vahepeal pole ma seal käinud ja seetõttu on minu elevus vist arusaadav. Kohtun taas sõpradega, keda pole mitu aastat näinud ja saan taas käia oma lemmikpaikades. Põnev on kindlasti vaadata ka kuidas linn on muutunud.
Lisaks sellele loodan, et reis annab mulle nii vajalikku energiat ja inspiratsiooni oma loometöödeks. 2,5 kuud tagasi lõpetasin 4 aastat kestnud ülikooliõpingud sisekujunduse erialal ja tunnen end hetkel nagu tühjaks pigistatud sidrun. Ehk on just see reis hea vajalike mõtete ja ideede kogumiseks...

Samuti on mul plaanis külastada käsitööpoode. Kindlasti on seal palju huvitavat mida tahaks osta. Oleks vaid suur kotitäis raha kaasa võtta

Ha det bra! Kõike head!
Päikesekiir posted @ 17:04 - Link - kommentaarid (11)185320 visits